Asp opt(802)Felicitari emilia,cosminutza,ariana!

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Miha_23 imi pare rau pt ziua 1 dar nu te descuraja, sunt atatea fete pe aici care au ramas cand se asteptau mai putin (printre care si eu) asa incat sigur sigur va veni si randul tau repede daca incerci sa te gandesti putin mai putin la asta. Stiu ca teoria e simpla si practica ne omoara, mie cel mai greu imi era dupa ovulatie pana la test, atunci simteam ca trece prea greu timpul si ca nu mai ajung si eu o data graviduta si iata ca au trecut 8 luni de cand sunt aspiranta si am vazut dublu
Hai, capul sus ca o sa fie bine!

5+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto



Ms Emilia, esti o draguta. Imi pare luna asta mai rau ca niciodata pt ca am fost si in concediu relaxata si tot nu s-a intamplat. De azi o luam de la capat, cu speranta si incredere.
Ma bucur in schimb pt tine, pt Mihaela si pt toate gravidutele.


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6, CETEBE, femibion I si coenzima Q10 +vitamina E 10 zile/luna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

Buna fetelor, am ajuns si eu acasa...extrem de bulversata...
eu nu mai inteleg nimic
in urma eco se pare ca endometrul meu e trilaminar si nu difuz cum mi s-a spus pana acum plus ca am folicul ovulator de 18mm... eu nu mai inteleg nimic...

oare astea inseamna ca am sanse prin fiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Diaconmaria bravo, ti-a spus si cat este endometrul?

cu asa folicul urmeaza ovulatia, nu vreau sa pun intrebari doar ca trebuie sa prestezi

Moni, ce bine, de acum jap,jap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui draguta

Diaconmaria bravo, ti-a spus si cat este endometrul?

cu asa folicul urmeaza ovulatia, nu vreau sa pun intrebari doar ca trebuie sa prestezi

Moni, ce bine, de acum jap,jap


Draguta, persoana care e "donator", pleaca duminica dimineata din localitate pt o saptamana.
as putea avea contact cu el maine seara..dar... nu cred ca se va intampla vreo minune...

eu merg mai departe pe ideea de fiv...poate infaptuieste Dzeu minunea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Diaconmaria nu se stie, poate e luna cu noroc ,numai ajungi la FIV, ai scuti niste banuti..etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras2007 spune:

CAP NOU

Mergi la inceput