Asp opt(802)Felicitari emilia,cosminutza,ariana!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Neata fetelor. Am venit acum de la eco. Buburuza mea are 0,64 cm si varsta gestationala este 4 saptamani si 4 zile. Nu stiu daca sa ma ingrijorez ca ar trebui sa fie 5 saptamani si 3 zile conform datei ultimei menstruatii, dar poate s-a implantat tarziu sau am ovulat mai tarziu, sunt practic 6 zile diferenta... In fine... deocamdata am decis sa nu imi fac nici o grija, sa stau linistita si sa ma bucur de starea de gravida fara greturi si alte simptome deranjante.


5+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

'neata

cum va simtiti azi??

cui a intarziat si trebuia sa faca test?

Moni ma bucur ca au inceput sa treaca bubitele, daca si transaminazele ies bune poate a fost doar o alergie sau o manifestare de dezintoxicare dupa dipherelin

eu astept sa folosesc lubrifiantul, ma leg si de un fir de ata..

Cixinica cum mai esti?

Alex concediu placut la mare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Monique, Medyn e un complex de B-uri care ajuta embrionul sa se dezvolte. Daca poti lua Femibion e ok, Medyn se gaseste doar in Germania si Austria.

5+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Emi felicitari pentru buburuza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

Buna fetelor,
Nu stiu cate din cele pe care le cunosc mai sunteti pe aici (si sper ca nu multe!)
Am facut o pauza destul de mare, dar am revenit...

citesc si eu sa ma pun la curent si cu fericitele gravidute
va pup


...Mereu sperand si visand la un ...
Just me-poze cu je

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
Acum am ajuns si eu acasa dupa lipte seculare la analize, piata si platit facturi.
Sunt foarte ametita de cap.
Azi noapte m-am trezit si am stat treaza vreo 3 ore si tot ma gandeam la bebe sa fie bine.
Alex concediu placut.
Moni dar nu iti e frica sa iesi din casa sa intri in contact cu alte persoane? Poate se molipsesc si ele.
Uite eu sper sa ajung saptamana viitoare in Bucuresti la Fundeni vorbim si poate trimiti pe cineva acolo sa ia testele sau daca iti e mai usor la posta le pun acolo.
Mai am treaba cu zarzavatul si zacusca dar azi o las moale, ma laud doar cu o minunata dulceata de pepeni galbeni, a iesit super buna sotul zice ca e miere de albine.
Iulia si eu sper sa fie bine bebe, uite vad ca si la Emilia arata bebe mai mic decat ultima menstruatie, la mine a zis ca arata de 5 saptamani in loc de 6 saptamani si o zi.
Astept rezultatul la beta azi si repet si luni si sper sa ma linistesc, dar fiecare zi e cu grijile eu inainte ca nu ramaneam, acum sa pot duce pana la termen si cred ca dupa ce nasc apar alte griji sigur.


6+
Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu clexane 0,4 aspenter 1 la 2 zile, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe, arefam si nospa)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

neata. Poftiti la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Emi felicitari pt buburuza! Nu te ingrijora degeaba, este ea mai finuta, mai micuta , mai domnisorica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diaconmaria spune:

Mihaela,
Nu sta cu griji. Surorii mele i s-a spus acelasi lucru: ca bb e mai mic cu o sapt decat la carte, iar de doua zile e mamica fericita a lui Tudor Stefan. Un flacau sanatos de 3,100 kg. La ea Bhcg era mic...
Asa ca nu te mai gandi. Fii mandra de burtica ta, optimista si increzatoare ca in curand iti vei tine puiutul la piept!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankcta spune:

Draguta , ai cumva de dat vreo veste minunata?!
Eu am o nevralgie puternica pe partea stanga, ureche si masele, de ma inebuneste . M-a luat aseara si vad ca nici azi nu m-a scutit!

Mergi la inceput