Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Fa un exercitiu, Marina, si macar intr-un singur mesaj lasa propaganda, si scrie si tu mai la concret, daca tot citezi.

Deci, care lege?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

turturica, ti-am cerut un link, o dovada ceva, care sa-ti probeze afirmatia.


Nu ma servesti? Te rog!






pai ti-a dat dyanna link pe site-ul ccr, dar inteleg ca daca nu vine de la antena 3 nu e credibil pt tine.

Anyway, din partea mea poti sa delirezi in continuare ca si camaradul tau iubit. Nu ma cobor la nivelul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Fa un exercitiu, Marina, si macar intr-un singur mesaj lasa propaganda, si scrie si tu mai la concret, daca tot citezi.

Deci, care lege?



Copiloi, fa si tu un excercitiu, nu e greu. Chiar in adresa CCR pe care o mentionezi spune despre liste ca trebuie sa fie actualizate conform legii 3/2000, art. 17 alin. 2. Vezi care sunt termenele pentru realizarea acelor actualizari si vezi daca iti da cu virgula cum ca ar putea ca termenul sa pice dupa referendum.

Hai ca pun eu textul legii aici:
"(2) Reactualizarea listelor electorale permanente se face de catre primari, potrivit prevederilor Legii nr. 68/1992, respectiv ale Legii nr. 70/1991, republicata, cu modificarile ulterioare, in termen de cel mult 5 zile de la data stabilirii zilei referendumului."

Deci interpretarea actualizarii lor acum e abuziva, CCR nu putea cere ceva ilegal. Dar, na, trebuie putina bunavointa sa citesti textul legii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

turturica, ti-am cerut un link, o dovada ceva, care sa-ti probeze afirmatia.


Nu ma servesti? Te rog!






pai ti-a dat dyanna link pe site-ul ccr, dar inteleg ca daca nu vine de la antena 3 nu e credibil pt tine.

Anyway, din partea mea poti sa delirezi in continuare ca si camaradul tau iubit. Nu ma cobor la nivelul tau.


Linkul pus de dyanna nu are nicio legatura cu ce a vrut ea sa spuna.

Da tu copy paste din linkul pus de dyanna. Pliiiz!!!!

Sa discutam "pe text", ca tot vad ca ai aere superioare.

Cica oamenii mari discuta idei, oamenii mici discuta persoane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui danielag

Citat:
citat din mesajul lui copiloi

Fa un exercitiu, Marina, si macar intr-un singur mesaj lasa propaganda, si scrie si tu mai la concret, daca tot citezi.

Deci, care lege?



Copiloi, fa si tu un excercitiu, nu e greu. Chiar in adresa CCR pe care o mentionezi spune despre liste ca trebuie sa fie actualizate conform legii 3/2000, art. 17 alin. 2. Vezi care sunt termenele pentru realizarea acelor actualizari si vezi daca iti da cu virgula cum ca ar putea ca termenul sa pice dupa referendum.

Hai ca pun eu textul legii aici:
"(2) Reactualizarea listelor electorale permanente se face de catre primari, potrivit prevederilor Legii nr. 68/1992, respectiv ale Legii nr. 70/1991, republicata, cu modificarile ulterioare, in termen de cel mult 5 zile de la data stabilirii zilei referendumului."

Deci interpretarea actualizarii lor acum e abuziva, CCR nu putea cere ceva ilegal. Dar, na, trebuie putina bunavointa sa citesti textul legii.


Deci care e problema?

Listele de dinaintea referendumului nu erau actualizate. Se cere actualizarea lor cu cifrele existente pana pe 11 iulie.

Asta cere CCR.

Ce nu-ti convine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

danielag din greseala am dezaprobat mesajul tau...de fapt vroiam sa aprob ptr ca asta e legea pe care am citit-o si eu...se pare ca e ora prea tarzie ptr mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

copiloi acesta e link-ul pus de mine
http://www.ccr.ro/default.aspx?page=press/2012/2augustEste comunicatul CCR din 2 august, data in care dezbaterile s-au amanatAceasta este dovada tahttp://www.ccr.ro/events/2012/anexa6august.pdfde fapt este precizarea pe care a trimis-o pe 6 august CCR guvernului ptr ca acestia nu au inteles ce trebuie sa faca si au inceput mascarada mini recensamantului...ai inteles acum?Nicaieri nu se spune ca listele trebuiesc actualizate post referendum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Si CTP scrie ca www.gandul.info/puterea-gandului/chestia-zilei-mai-aveti-incredere-in-ceva-sau-cineva-9932353" target="_blank">CCR e de porc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna


Nicaieri nu se spune ca listele trebuiesc actualizate post referendum.




Ok!

Pa pa pa....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

B.nica nu vroiam decat sa-mi spui daca tu vezi in link-ul acesta scris 'actualizarea listelor', am vazut ca esti prin zona si m-am gandit sa mai cer o parere ca eu si copiloi nu vedem scris aceleeasi cuvinte...imi cer scuze ,nu vroiam sa te deranjez.

http://www.ccr.ro/events/2012/anexa6august.pdf




Dyannna nici pomeneala sa ma deranjezi tu! Dar chiar nu am inteles ce vrei!

Mergi la inceput