Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Aus da putin ce zice ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Putin a facut un pas in spate.http://revistapresei.hotnews.ro/stiri-revista_presei_politic-12969335-politic-show-vocea-rusiei-invita-traian-basescu-dea-interviu-gheorghe-falca-39-39-ioan-rus-vrea-functiile-lui-ponta-softul-mai-detoneaza-petarda-minireferendumului.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

foarte de acord cu plinsul pe afara, mai mare jena si rusinea:(:

http://www.gandul.info/politica/presedintele-interimar-antonescu-vreau-sa-apar-ccr-de-traian-basescu-ii-chem-pe-ambasadorul-sua-si-comisarul-pe-justitie-la-discutii-9929577?utm_source=Gandul&utm_medium=Click%2BCitesteSi&utm_campaign=CitesteSi%2Bgandul


Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

mie mi se pare foarte indeajuns cat rau a facut acest om acestei tari, ne-a invrajbit unii impotriva altora de cativa ani, ba bugetarii contra celor din privat, acum cei pro cu cei contra, cand o sa plece o sa lase un haos total. Vine si ii critica pe toti , toti sunt fara carte numai cei din pdl sunt de pus la icoana, hai sa fim seriosi ca am vazut ce le-a putut pielea la toti. Iar faptul ca trimite pe unul sau pe altul sa se planga pe afara nu arata decat disperarea lui ca va pierde puterea, au ajuns precum copii de gradinita care merg cu para la doamna educatoare. Mai mare rasul.

stoian


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana Stroe

foarte de acord cu plinsul pe afara, mai mare jena si rusinea:(:

http://www.gandul.info/politica/presedintele-interimar-antonescu-vreau-sa-apar-ccr-de-traian-basescu-ii-chem-pe-ambasadorul-sua-si-comisarul-pe-justitie-la-discutii-9929577?utm_source=Gandul&utm_medium=Click%2BCitesteSi&utm_campaign=CitesteSi%2Bgandul


Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

mie mi se pare foarte indeajuns cat rau a facut acest om acestei tari, ne-a invrajbit unii impotriva altora de cativa ani, ba bugetarii contra celor din privat, acum cei pro cu cei contra, cand o sa plece o sa lase un haos total. Vine si ii critica pe toti , toti sunt fara carte numai cei din pdl sunt de pus la icoana, hai sa fim seriosi ca am vazut ce le-a putut pielea la toti. Iar faptul ca trimite pe unul sau pe altul sa se planga pe afara nu arata decat disperarea lui ca va pierde puterea, au ajuns precum copii de gradinita care merg cu para la doamna educatoare. Mai mare rasul.

stoian


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759


ana, din intimplare am urmarit citeva secvente la antena 3 cu interimarul (cit am rezistat) vorbind fix pe tema asta si incep sa am mari indoieli legate de facultatile lui mintale, cred ca a luat-o razna rau de tot ...

Eu nu am rezistat decit citeva minute la emisiunea respectiva, dar sorina matei a facut un mic rezumat. Ar fi de ris daca n-ar fi de plins, omul asta se agata de un scaun care nici macar nu ii apartine si pt care nu are nici o legimitate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Mie mi se pare ca se ascut cutitele prin USL. Crin l-a atacat pe Ponta. Incepe sa se clatine povestea.
http://www.gandul.info/politica/antonescu-ataca-dur-guvernul-ponta-a-dat-senzatia-unei-timiditati-ezitari-si-confuzii-ponta-pare-amenintat-si-intimidat-9929337

Deschidem pariurile?

Din cate am inteles alianta asta fusese gandita pana la alegerile parlamentare, pentru inceput. Eu as zice ca nu va rezista si se va destrama inainte.


Off:Fetelor si baietilor, nu mai depuneti efort incercand sa-i schimbati pararea Madalinei, cu articole de lege si argumente. Fata a recunoscut ca e remunerata pentru activitatea politica deci n-are cum sa-si renege "angajatorul".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Presedintele interimar cred ca are ceva deranjamente pe undeva, il bantuie omuletii de o anumita culoare, ii cheama la discutii pe toti,comisari europeni, ambasadori, presedintele CCR,CSM,Procurorul General, rezolva el tot, vorbeste el cu toata lumea, face tot, fiti calmi,nu cedati pentru ca vreauuuu sa fiu presedinte, lupta el, nu va fie frica, vreo suta de mii de conspiratori bantuie prin tara asta, dar stati linistiti, ii gaseste el, brrrrrr, se crede bastionul democratiei in RO.
Pe romanii din strainatate, ii numara el , dar ii trimite la Curte cu precizarea ca de fapt nu au ce cauta acolo, nu fac parte din liste.
Si concluzioneaza, apocaliptic: : "Asta pana nu se termina, eu nu ma opresc".


Ps: Ponta pare o bomboana pe langa presedintele interimar. Si s-ar putea ca de aceea amb american sa circule doar pe la guvern. Poate plecand de la Ponta mai linistit, circul sa se incheie in curand, dar fara A in prim plan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Din nou limbaj dublu, una spun USL-istii pentru cei din tara si alta scriu pentru cei din afara. E vorba de faptul ca CCR s-a plans organismelor europene in legatura cu presiunile care se fac asupra judecatorilor.

Proaspatul ministru Voicu spune ca presedintele CCR a trimis scrisoarea catre Comisia de la Venetia din vacanta si ca nu reprezinta pozitia CCR:

http://www.realitatea.net/voicu-presedintele-ccr-trimite-scrisori-de-la-mare-le-spune-europenilor-ca-aici-e-nenorocire_983844.html

Insa MAE, a raspuns oficial ca a luat act cu ingrijorare de ceea ce se intampla si ca impartaseste pe deplin ingrijorarile europenilor:

http://www.realitatea.net/mae-reactioneaza-la-declaratia-presedintelui-comisiei-de-la-venetia-despre-ccr_984092.html

Si se justifica, culmea! cu actiunile lui Kovesi care a deschis anchete in cazul amenintarilor la adresa judecatoarei Cojocaru. Deci cand avem nevoie sa dea bine in afara e buna si Kovesi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

asa de inutile imi par discutiile de aici, acum...
eu va spun ca din ce vad, suntem toti facuti de la nivel inalt, indiferent de care parte ne aflam. De fapt nici nu conteaza de care parte suntem, pt ca nu contam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Eu ma intreb la modul serios cind au de gind sa se opreasca totusi.
E mult prea mult, sintem in kko pina in git.
Am zis ca dupa 29 se termina. Dar nu a fost asa.
Acum asteptam 31 august. Precis nici atunci nu se va termina.
Cam cit o mai tin totusi?

Si la modul real: uslasii astia chiar nu pot fi arestati? nu pot fi pusi sub acuzare?



ba da pot fi arestati. Imediat ce da ordin marinarul, vor fi. Nu vezi ca a latrat de chestor si a fost arestat? "Nu stiu daca e bine, domnule chestor"! Nu vezi ca l-a amenintat pe Rus si si-a dat demisia si a inceput sa se vaite? Nu vezi ca a amenintat cu puscaria primarii "eu ii atentionez din grija pentru ei. Sa nu intre intr-un astfel de joc unde iesirea ar fi intr-o celula. Cel mai mult vor avea de suferit primarii stahanovisti (ha, cine vorbeste)."

Dar ca a atras atentia CCR unde i se pare domniei-sale ca greseste si a doua zi s-a ivit si corectia?
Ia sa fi facut asta Iliescu..moama ce era pe aici. Vad ca de la Base vi se pare perfect normal.
Isuse Cristoase, acelasi metode securiste si nici o reactie de dezaprobare din partea voastra.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Ingrid, mama, acu nu-i revolutie si-s convinsa ca vei zice ca nu-i nici lovitura de stat. Pai atunci ce mama zmeilor de lege iti da dreptul sa zici "stati asa sa strig iara catalogul ca nu mi-a iesit socoteala"!?
Cine pe planeta asta va zice "bravo, ce bine ca o lungesc asa", tot sadind suspiciuni si rasucindu-se din clipa in clipa, cu demersuri de rasul curcilor ca minirecensamantul lui Ponta? Cui foloseste asta? Ce politician serios poate propune o caricatura de recensamant ca sa refaca listele electorale? Chiar nu pricepi ca fara acte, de deces, de casatorie, de stabilire a domiciliului in alta parte, nu poti opera in liste? Si atunci, care-i rostul prostelii pe fata? Si daca unu-i dus, ailalti de-i canta-n struna, cum sunt? Cat au tinut-o cu tampenia asta, o saptamana, pai lamureau si mama listelor in baza de date in timpul asta!


Mergi la inceput