Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Citat:
iar chestia cu raportul leu euro ..hai sa mai avem nitica rabdare, e bine stiuta sensibilitatea monedei , mai ales ca noi suntem o piata emergenta


Om fi noi emergenti, dar nimeni din zona (zlot, forint, coroana ceheasca) n-a facut asa urat ca leul.

Singura zi de calm a fost luni, imediat dupa referendum, cand probabil mediul economic spera ca o sa ne potolim. Dar cand s-a vazut ca nebunia va continua...nu degeaba zicea Isarescu ca detensionarea situatiei politice ne-ar ajuta foarte mult...

Dana & Amelia (21.06.2011)

Cei cu averi si venituri dubioase, care simt ca pierd posturile, incearca sa-si expatrieze veniturile si pentru asta au nevoie de valuta. Acelasi lucru s-ar fi intamplat dupa alegerile din noiembrie, daca PDL-ul pierde la scor.
Nu se poate sa ai tot timpul acalmie. Si in perioada de acalmie exista hemoragie, dar fara valuri. In mod normal cursul creste dupa alegeri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui ch_dana

Citat:
iar chestia cu raportul leu euro ..hai sa mai avem nitica rabdare, e bine stiuta sensibilitatea monedei , mai ales ca noi suntem o piata emergenta
Om fi noi emergenti, dar nimeni din zona (zlot, forint, coroana ceheasca) n-a facut asa urat ca leul.Singura zi de calm a fost luni, imediat dupa referendum, cand probabil mediul economic spera ca o sa ne potolim. Dar cand s-a vazut ca nebunia va continua...nu degeaba zicea Isarescu ca detensionarea situatiei politice ne-ar ajuta foarte mult...Dana & Amelia (21.06.2011)

Cei cu averi si venituri dubioase, care simt ca pierd posturile, incearca sa-si expatrieze veniturile si pentru asta au nevoie de valuta. Acelasi lucru s-ar fi intamplat dupa alegerile din noiembrie, daca PDL-ul pierde la scor.
Nu se poate sa ai tot timpul acalmie. Si in perioada de acalmie exista hemoragie, dar fara valuri. In mod normal cursul creste dupa alegeri.
Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )
Deceneus ,tu ai vreo legatura cu PNL...acelasi lucru l-am auzit aseara de la cineva care are in familie un important membru pnl...mai exact, euro creste ptr ca pedelistii isi scot banii din tara...e venita pe linie de partid constat ,dar tot o ineptie ramane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu propun patronilor sa dea drumul la un pariu: cu ce partid tine Deceneus!
Eu nu pot sa particip pt. ca de regula ii evit postarile plicticoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Continuam lista. Sotul meu uselist convins tocmai spunea asa soptit: s-a facut benzina 6,3 ron/l. I-am spus: stai sa vina 13 sa te vad cumpara
nd euro ptr rata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Deceneus, spui o mare ineptie, numai buna de spalat creierul ... in stil propagandistic si caracteristic. Dupa baia si robinetii din vila Dante .... acum isi scot pedelistii meleardele din bancile romanesti (de parca ei le=ar fi tinut acolo, oricummm) Ma rog, chestii de astea dau bine la un anume electorat.

A explicat guvernatorul Isarescu de ce se depreciaza leul - unul din efectele imediate ale instabilitatii politice este faptul ca actiunile BNR a Romaniei sunt vandute de catre cei care le detin, acestia le vand datorita instabilitatii politice. Instabilitatea politica este cea care da semnal de ne-incredere si de aici destabilizarea leului.
In plus, daca o tara e instabila politic, ca Uganda de exemplu, de ce ar mai investi cineva ... de ce nu ar alege o tara linistita si nu una in criza de identitate care sfideaza democratia?
Oricum, efectele fiscale nu vor intarzia sa apara. Tot pe piealea lor vor intelege romanii ca Boc a tinut tara in frau si nu a falimentat-o ...
(ma rog, si chiar daca era mic de statura ca radea Antena3 de el ... si chiar daca avea fund ca hahaia Antonescu de el in direct tot la Antena3 ... astea sunt chestii care nu conteaza cand e vorba de guvernarea unui tari)

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

nu stiu de ce naste politica (ca si fotbalul ) in ro , atata pasiune ,care inevitabil duce la un ton mai .. hm ..inadecvat sa zicem..adica musai trebuie sa zicem ineptii?

nica, cred ca nu m-am facut inteleasa, nu sunt psd-ista ,sa stii ca sunt destul de batrana sa recunosc daca sunt sau nu ceva ;nu mi-ar fi rusine sa recunosc ;acum despre exercitarea votului de catre persoanele plecate peste granita..treaba e simpla si logica :
daca esti plecat din tara (de peste 1 an -nu garantez durata ) esti trecut pe listele ambasadelor , unde sunt trimise buletine de vot ,in eventualitatea in care iti doresti sa-ti exerciti acest drept ;daca insa ramai si pe listele din tara si pe cele din afara ,adunam ca steagurile la primarie , si desi e evident ca noi suntem nu numai ca numar mai putini ,dar si ca votanti ca nah e mortalitatea in crestere , paradoxal "crestem" ca nr de votanti .. romania ,ne multiplicam la nevoie

acum daca tot ai intrebat ceva si am raspuns ,hai sa schimbam rolurile ,si sa-mi raspunzi ,cum ti se pare indemnul de a nu vota?dar te rog nu-mi da argumentul e dreptul meu ,si ca atare mi l-am exercitat ...priveste la nivel macro ,cand un presedinte isi indeamna poporul sa nu mearga la vot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

georgia,

sunt plecata de 16 ani, dar am tinut mereu aproape, am familie in tara, vin de cel putin 2 ori pe an, anul asta chiar ma gandeam sa ma intorc. pana la evenimentele din iulie, cand am zis ca ma mai gandesc cu intoarcerea.

cat despre "nu am vazut mai rau decat basescu", e relativ. eu am vazut: iliescu, de exemplu. jumate din colegii de generatie ai lui barbatu-meu au plecat din tara imediat dupa mineriada. si stai c-o sa vezi mai rau de acum incolo, cand o pica leul din avion, cand nu se vor mai putea accesa bani europeni, cand o sa creasca riscul de tara si implicit dobanzile la FMI... astea ca sa le numim pe alea blande si inevitabile, nu indraznesc sa ma gandesc la chestii mai grave.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Din moment ce am hotarat sa nu mergem la vot ptr a bloca demiterea ,intrebarea ta nu cred ca-si mai are rostul...si precum vad poate o sa mai avem ocazia sa mai boicotam odata daca tot s-a dovedit a fi constitutional

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

portocalia, eu sunt mai optimista ..si stii de ce ..pt ca pana acum nu s-au atras mai deloc fondurie europene ,si zau ca o spun cu asa o durere in suflet ,caci sunt asa aproape sa-mi pierd job-ul din cauza asta..deci mai rau de atat ,zau ca nu vreau sa cred ca se poa' (macar in domeniul asta)

uite, hai sa urmarim cursul euro , si sa vedem ce pateste dupa 31.08 ,caci a picat data de 12.09....

dyannna,daca raspunsul e pt mine,eu intrebam altceva,iar raspunsul tau era tocmai ce vroiam sa evit..ce parere ai despre indemnul (cand ziceam macro evident ma refeream la indemnul presedintelui suspendat) de a nu merge la vot

edit:portocalia , ce zice presa belgiana despre ce se intampla in ro , pt ca inteleg ca pe plan international lumea e destul de stupefiata de acele 7.4 mil de romani care au votat impotriva , mai ales dupa tot scenariul de lovitura de stat


Mamica fericita de fetita cu fundita



Coincidenta este felul lui Dumnezeu de a ramane anonim
Albert Einstein

Vladut vrea sa traiasca!Sa-l ajutam si noi!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=168191&nm=Vladut-vrea-sa-traiasca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Pai daca ii scoti pe cei din diaspora de pe liste vei avea sitatia urmatoare.
Initial au fost 100 de persoane pe liste . Au fpost scosi cei din diapora 10 persoane. AU raman 90 persoane. Dupa cum se stie in diaspora nu exista liste. te prezinti la vot si atunci te treci pe o lista suplimentara. Sa zicem deci ca toti cei 90 din tara se prezinta la vot , la fel si cei 10 din diaspora. Cum in evidenta sunt doar cei 90 vom avea situatia unei prezente de peste 100%. Deci 90 de persoane pe lista din care s-au prezentat la vot 100 persoane. Cunm vi se pare.
Cei care au votat in diaspora stiu ca de fiecare data cand au votat s-au inscris pe o lista suplimentara. Eu am locuit de ex in Germania in Karlsruhe si puteam merge la vot unde vroiam. Acum sunt in US si la fel aveam mai multe posibilitati de votare.
Deci cei care sunt in diaspora nu sunt trecuti , acum decat pe listele din tara . Aici in afara nu exista nici o lista.
Deci cam asta vrea Ponta , prezenta de peste 100%.

Mergi la inceput