Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai eu nu m-am dat nicaieri da` mai trebuie sa si muncesc sa iasa bani...time is money stiti voi...si oricum ..
Am vazut doar ca la faza cu chestorul,dupa ce Basescu l-a ameninta@nu uitati domnule chestor cine v-a facut..chestor"...chestorul e cercetat penal..asta insemna ca Basesc e ahtiat de putere si santajeaza pe toata lumea ca sa obtina inapoi puterea.....cu ce e mai breaz decat Antonescu?

No,va pup pi tati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Eumada , tu crezi ca saracul chestor e anchetat pe nedrept la comanda lui Basescu???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Boc? Boc era o capacitate! cand nu au mai avut ce sa-i puna in carca l-au filmat in fundul gol si se mirau ca si faceau misto de el!

Eu una il regret pe Vacaroiu rau de tot !mai ales in calitate de interimar a fost o prezenta foarte agreabila si discreta .
Il vreau inapoi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Diana,da.Coincidenta nu exista....nu pentru mine.Si nu exista coincidente in general.Asta e ...tocmai cu asta s-a dat de gol...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Diana,da.Coincidenta e un animal care nu exista....nu pentru mine.Asta e ...tocmai cu asta s-a dat de gol...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Dar totusi ti se pare OK sa dai date contradictorii si sa nu ti le asumi ? Sa pui CCR-ul in situatii ciudate, sa amani decizii care ar putea stopa (in orice caz din cele doua posibile) criza politica.
Adica poate lua salariu de chestor ani in sir si cand mai trebuie sa si raspunda pentru munca lui, scrie frumusel ca nu vrea ?

Daca nu este abuz in serviciu, adica nu a scris intentionat acele adrese contradictorii, atunci este incompetenta. Pana la urma Rus, superiorul lui si-a dat demisia pentru asta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Ligeea, era discret si cam atat :).

Uite de aia imi faceam eu griji de acum multi ani, pentru cand va veni tineretul asta la putere, crescut asa in sanul unui partid... rupt de realitate, cu mentalitatea aia de "mi-a dat tata masina puternica la 18 ani si habar nu am sa o stapanesc". Nu zic ca sunt toti asa...insa m-am convins ca nu m-am inselat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Sigur eumada, e perfect normal sa te afli intr-o functie publica,sa ai responsabilitatea organizarii unui referendum de interes general ,si apoi sa declari oficial ca documentele pe baza carora ai organizat referendumul contin date false...parchetul nu trebuie sa te intrebe de ce ai facut asta, eventual sa te premieze ptr sinceritatea ta,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Eumada citeste in lege art 5 ca poate iti schimbi parerea...eu am intelesc ca MAI are obligatia selectarii si prelucrarii datelor privind cetatenii cu drept de vot,fiecare minister are stabilite atributiile sale ...pe cine sa ia parchetul la intrebari,pe Basescu?...n-are cum ca-i doar un simplu cetatean in tricou bleu, care vorbeste din cand in cand in fata unui gard, precum a zis un inalt demnitar respectabil
http://www.prefecturavaslui.ro/pdf/referendum2012/hg_682_din_2012.pdf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdalena67

hai sa nu o mai dam la intors si sa spunem lucrurilor pe nume pana la urma: daca era un presedinte caruia ii pasa cat negru sub unghie de aceasta tara isi dadea demisia dupa tot circul asta si se termina toata mascarada asta, oamenii in iarna mergeau la vot si alegeau pe cine credeau ei ca ii reprezinta, dar asa el tine cu dintii de post, cu toate ca peste 7 milioane de oameni il vor dat jos. Hai sa gandim logic ca numarul de votanti care au votat impotriva lui ramanea clar net superior celor care ar fi fost de acord cu el .
Asa ce face, trage tara cat poate de jos si da dovada ca de fapt in afara de dorinta lui meschina de a tine cu dintii de scaun nu exista absolut nimic. Daca pana acum mai aveam cateva dubii ca i-ar pasa totusi de acest popor , acum totul s-a naruit.Exista o vorba , cel destept cedeaza primul, se pare ca la noi nu prea se potriveste.
Sau ca daca 3 oameni iti spun ca esti beat, te cam duci acasa si te culci.

stoian


asta e parerea ta. de ce sa-si dea demisia? pai eu nu vreau sa isi dea demisia pt ca l-am ales. si atunci cum ramane?
tu crezi ca un presedinte trebuie sa isi dea demisia de cate ori crede unul sau altul ca asa trebuie. pai asa am schimba presedinti de la luna la luna. presedintele e ales pe 5 ani si atat trebuie sa stea mai putin, in cazul ca in care calca grav constitutia.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Apropo conform hotnews crizel da atacul la rus, si plangeeeeee la antena 3.

Mergi la inceput