Efectele inconstientei crase a USL

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

sova ca sova, dar pivniceru la justitie e o numire geniala. sa te tavalesti nu alta, acum nici nu stiu daca de ras sau de plans.

Marina

De ce Marina? Nu inteleg ce nu e in regula cu Piviniceru? Eu nu o stiu decat de la Tv, era o vreme cand era in contre cu Basescu...

Din Cv-ul ei www.csm1909.ro/csm/linkuri/16_03_201247944_ro.pdf" target="_blank">http://www.csm1909.ro/csm/linkuri/16_03_201247944_ro.pdf nu reiese ca nu ar fi potrivita.


Oare era mai buna Monica Macovei cu Cv-ul ei de fost procuror comunist umblat prin atatea tari straine inainte de 89? Stim si noi cine ajungea pe afara in vremurile impuscatului...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Pai uite de ce Ali:


S-a abtinut sa judece arestarea senatorului PSD Catalin Voicu

Mona Pivniceru s-a abtinut, in aprilie 2010, sa judece cererea DNA de arestare preventiva a senatorului PSD Catalin Voicu, acuzat de fapte de coruptie, deoarece unul dintre complicii parlamentarului era prieten cu ea. Conducerea instan#355;ei supreme a admis, în aprilie 2010, cererea de ab#355;inere formulata de judec#259;toarea Mona Pivniceru, aflata într-o rela#355;ia de prietenie cu familia judec#259;torului Florin Costiniu, astfel c#259; în locul ei a fost desemnat judec#259;torul Ionut Matei, în procesul privind arestarea lui Catalin Voicu.

A dat liber la dosarele DNA pentru Viorica Costiniu

Mona Pivniceru a votat in CSM pentru ca prietena sa, judecatoarea de la Cureta de Apel Bucuresti, Viorica Costiniu, sa poata judeca in dosarele trimise in judecata de DNA. Asta în conditiile în care Florin Costiniu era acuzat de coruptie. In acest an, Florin Costiniu a fost condmanat la patru ani de închsioare cu suspendare. Astfel, Mona Pivniceru a votat ca judecatorii care au membri de familie aresta#355;i preventiv pentru coruptie, la solicitarea procurorilor, pot judeca fara resentimente alte dosare instrumentate de DNA

Citi#355;i mai mult: Cine este judec#259;toarea Mona Pivniceru. Ministrul propus al Justi#355;iei nu-l voia pe Daniel Morar la DNA - Justi#355;ie > EVZ.ro http://www.evz.ro/detalii/stiri/cine-este-judecatoarea-mona-pivniceru-noul-ministru-al-justitiei-nu-l-voia-pe-daniel-mora-995298.html#ixzz22lUP4DyY
EVZ.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


doamna asta pare extrem de potrivita:

locuieste intr-un imobil inchiriat pentru modica suma de 3000 euro lunar

in cazul lui Catalin Voicu a formulat o cerere de abtinere, fiind implicata in relatii amicale cu altcineva din preajma lui C.Voicu.

ar prefera implicarea magistratilor in activitatea econonomica, aka ceva firme acolo si pentru ei sa le prinda bine la pensie.


are totusi un punct bun pentru copy/tonta: s-a contrazis cu Basescu.

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-12965228-cine-este-mona-pivniceru-propunerea-lui-victor-ponta-pentru-functia-ministru-justitiei.htm

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Pai uite de ce Ali:


S-a abtinut sa judece arestarea senatorului PSD Catalin Voicu

Mona Pivniceru s-a abtinut, in aprilie 2010, sa judece cererea DNA de arestare preventiva a senatorului PSD Catalin Voicu, acuzat de fapte de coruptie, deoarece unul dintre complicii parlamentarului era prieten cu ea. Conducerea instan#355;ei supreme a admis, în aprilie 2010, cererea de ab#355;inere formulata de judec#259;toarea Mona Pivniceru, aflata într-o rela#355;ia de prietenie cu familia judec#259;torului Florin Costiniu, astfel c#259; în locul ei a fost desemnat judec#259;torul Ionut Matei, în procesul privind arestarea lui Catalin Voicu.



Pai asta mi se pare chiar corect sa ceri sa te abtii daca stii ca nu poti sa fii impartial.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mie Mona Pivniceru mi se pare esenta mahalagismului. gura mare, aroganta cam asta imi aduc aminte despre ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina

mie Mona Pivniceru mi se pare esenta mahalagismului. gura mare, aroganta cam asta imi aduc aminte despre ea

Marina

Am avut o data o sefa tot din zona Iesilor cam in genul ei.Cam din topor cu gura mare si bataioasa....dar era foarte buna pe postul ei... a scos de multe ori din rahat fabrica unde lucram....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

apropo din 82 pana in 91 ce a facut? din CV-ul postat nu prea pricep, inteleg ca a lucrat in 82 ca si avocat dupa aia o mare pauza.
Vad ca atunci cand a avut de acoperit o perioada anume a mentionat perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Pivniceru este propunerea PNL impusa de ala micu'...stiti voi care...da-l incolo de CV,ca doar nu-i mai important CV ca libertatatea lui Voiculescu...face cum face omul asta si tot in picioare cade!Sa vedeti scandal cand va propune madama la sefia parchetului general un om de casa al antenelor si Basescu se va opune...iar referendum sa dam jos tiranul...doar ne-am obisnuit ,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Pai uite de ce Ali:


S-a abtinut sa judece arestarea senatorului PSD Catalin Voicu

Mona Pivniceru s-a abtinut, in aprilie 2010, sa judece cererea DNA de arestare preventiva a senatorului PSD Catalin Voicu, acuzat de fapte de coruptie, deoarece unul dintre complicii parlamentarului era prieten cu ea. Conducerea instan#355;ei supreme a admis, în aprilie 2010, cererea de ab#355;inere formulata de judec#259;toarea Mona Pivniceru, aflata într-o rela#355;ia de prietenie cu familia judec#259;torului Florin Costiniu, astfel c#259; în locul ei a fost desemnat judec#259;torul Ionut Matei, în procesul privind arestarea lui Catalin Voicu.



Pai asta mi se pare chiar corect sa ceri sa te abtii daca stii ca nu poti sa fii impartial.

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


Ba da, ar fi fost extrem de corect daca apuca sa se abtina cand i-a aterizat dosarul pe masa, inainte de a "tipa" ziarele relatia de prietenie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyannna

Pivniceru este propunerea PNL impusa de ala micu'...stiti voi care...da-l incolo de CV,ca doar nu-i mai important CV ca libertatatea lui Voiculescu...face cum face omul asta si tot in picioare cade!



Deci oricum nu e buna decat daca e numita de Basescu.....


Am gasit ceva in schimb despre mult apreciata Macovei....prin comparatie cu Pivniceru.

citat "În cazul Monicai Macovei, aflata pe pozitia a sasea a listei întocmite de PES, este scris urmatorul text: "Un critic perpetuu al ritmului reformei în justitie din România dupa ce a fost detronata din pozitia de ministru al Justitiei, doamna Macovei este o persoana controversata. Ea foloseste evenimentele externe ca o oportunitate de a-si critica tara si de a califica ca fiind corupti politicienii opozanti. Macovei chiar a spus recent ca România nu ar trebui sa mai primeasca fonduri de la UE, în mod clar o chestiune contrara interesului acestei tari. Se bucura de un puternic sprijin al PPE pentru pozitiile exprimate (aceasta familie politica a fost întotodeauna un critic puternic al României), fiindu-i acordat titlul Femeia Europei în 2008, pentru presupuse merite în reforma justitiei în 2005-2006 (si nu 2007 sau 2008). Premiul a fost acordat de eurodeputata PPE Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, presedinta AIPFE (Asociatia Internationala pentru Protectia Femeilor din Europa) si înmânat de Hans Gert Poettering, fostul lider al Grupului popularilor europeni în Parlamentul European""

Linkul e aici in limba romana www.mediafax.ro/politic/monica-macovei-si-silvio-berlusconi-pe-o-lista-a-celor-mai-proaste-12-candidaturi-pentru-pe-4461477" target="_blank">http://www.mediafax.ro/politic/monica-macovei-si-silvio-berlusconi-pe-o-lista-a-celor-mai-proaste-12-candidaturi-pentru-pe-4461477

si in limba engleza www.pes.eu/en/system/files/12_TERRIBLE_CANDIDATES09_EN.pdf" target="_blank">http://www.pes.eu/en/system/files/12_TERRIBLE_CANDIDATES09_EN.pdf



Mergi la inceput