Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (72)

Raspunsuri - Pagina 33

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

si mie imi plac povestile ioanei. Sa te topesti cand le vezi guritele si manutele Dar lasa Diana, ca vom avea si noi parte de gurite si manute

Chiar 39 nu cred ca ating :)) Maine facem 38 de saptamani iar sambata ne cunoastem. Aseara am visat ca i-am nascut natural, dar bagase dna dr mainile ca sa-i scoata :) Sunt curioasa daca au peste 3 kg pt ca mi-e teama de o eroare f mare la masuratorile de la eco.
Ce zici Diana, atingi tu 39?

+ 29 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Anne,aveam impresia ca deja ai 38, greseala mea, dar e super si la 38, e chiar foarte bine. As vrea eu sa ajung la 38, cred ca daca totul va fi bine, ajungem si acolo, mai ales ca eu fac 37 s pe 27 dec, exact de sarbatori, si cine are chef de treaba atunci?nimeni bineinteles!
Ma voi gandi la tine Anne sambata, sa fie totul bine :*

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

ce tare povestesti ioana, ma faci sa rad si ma binedispui...de-as putea sa le fac si pe ale mele sa mannace,noi ne chinuim rau, cea mica de cateva zile nu mai vrea nimic, nici macar lapte

stai linistita ca un cubulet ce cioco nu face nimic, eu am mancat de toate si in sarcina si cand am alaptat, chiar si un pic de dulciuri, cioco, eu care sunt vesnic la dieta si mananc putin iar dulciuri rar si fetele n-au avut colici si altele, decat asa f usor

stau si ei cu ochii deschisi ca de s-au mai marit un pic si vor sa ma studieze si ei sa cunoasca lumea, aia mica a mea a fost si e ca un viezure cu ochisorii peste tot


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Citat:
citat din mesajul lui diancic2002

Anne,aveam impresia ca deja ai 38, greseala mea, dar e super si la 38, e chiar foarte bine. As vrea eu sa ajung la 38, cred ca daca totul va fi bine, ajungem si acolo, mai ales ca eu fac 37 s pe 27 dec, exact de sarbatori, si cine are chef de treaba atunci?nimeni bineinteles!
Ma voi gandi la tine Anne sambata, sa fie totul bine :*

21+


multumim Diana. Ne auzim abia marti pt ca nu pot intra de pe telefon pe DC din cauza user-ului. Tu promite-mi ca stai cumintica pana ma intorc

+ 29 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna_a spune:

intalnire placuta maine anne si operatie usoara, sa-ti revii repejor, sa ai laptic si sa ajungi repede acasa cu piticii sa ne povestesti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diancic2002 spune:

Anne, noi vom sta cuminti pe pozitie asteptand vestile bune de la tine

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Anne mult noroc maine, sa decurga totul perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaSgemeni spune:

Heheeeeeh, multumim mamici si burtici! Cand ai 2 muze mici asa 'iubibile' vorba canteculuuuuuui! Numa de asta ajung sa scriu aici ;P

@Anne - manutele si guritele, da stai sa vezi cand iti zambesc cu toate gingiile cum te topesti de drag si iti vine sa pupi cu tzocaituri fiecare carnacior de degetel! Aaaaacu ai sa afli ce grozavie este toata treaba asta! Ma gandesc la tine si la nazdravani, sa va fie intalnirea cu zambete! Nastere usoara, curaj, rabdare si bebici sanatosi! Te asteptam cu vestile bune cand reveniti cu bine acasa!

Zilele astea au fost cam agitate, cu plimbare in parc :D, prima vizita de la bunici si matusha, prima mea iesire (la dentist) si deci prima data cand PapaBear-ul personal ramane acasa singur cu bobocii . Merg sa recuperez din somn acu', maine mai avem o serie de bunici in vizita prima data.

Va pupcenkovici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetelor

Anne azi ai marea intilnirefie ca Fecioara Maria sa fie alaturi de tine si de micuti tai

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot C807 in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaSgemeni spune:

Buna sa va fie ziua,
Liniste mare pe-aici, ma gandeam ca io-s mai leanosha si in urma cu somnul, de-am chiulit la ora de forum-eala.

@Anne - un gand bun si te astept cu drag cu primele impresii :P Sper ca experienta din maternitate a fost una cat mai pozitiva si sunt tare curioasa cum iti sunt bobociiiii!

@burtici - toate bune la voi? Ralu? Diancic? Dafodil?

@mamici - revin catre voi cu o intrebare: in perioada colicilor ati vazut sa fie asociate alternativ si urmatoarele?
- varsaturi mai dese
- agitatie (dat din manute cu ochii mari, dupa cum ziceam)
- pofta mult mai mare de mancare?

Asta pe langa strans piciorutzele, mormaituri, geamate, plansete de durere, scos greu gazele, somn putin?

Si inca o intrebare: stiti daca se ia Colief si dupa masa de la san? In prospect zice doar inainte de masa. Ce a mers mai bine la voi? Stiu ca tine de cupil, dar ce "ritualuri" ati practicat cu succes ca sa le treaca?

Noi suferim putin de nesomn (din nou!) si de vreo 2 zile umblu prin casa cu ochii crapati si risc sa vad peste tot doar paturi si perne (Doaaamen ce bine doarme asta din imagine!!!).
Culmea oboselii la mine: am urcat una bucata prunc personal pe umar pentru un rag de aur, dar in loc sa il bat pe el pe spate, am inceput sa imi trag mie vreo 2 palme dupa ceafa (???!!!! WHAAAT??!!!). A ras PapaBear la nemurire, cred si eu! Inca mai am o speranta sa raman normala la mansarda pana trec colicile.

In rest, mandra mea (careia PapaBear ii zice Marutza - Mamarutza - cred ca i-a ramas in minte numele tau, Mammarutza!) are o tura de mancat pana la umflare, apoi alte 2 in care adoarme la 5 tzocaituri. A luat cam 600g in 3 saptamani si astept Joia sa mergem la controlul de 1 luna :P Nici nu-mi vine sa cred ca a trecut deja prima luna! Brotacu' e cu mult inainte (vreo 900g in plus fata de greutatea initiala) Se si vede diferenta, dar eu sper ca ratzusca mica sa vina in ritmul ei din urma.

Multumesc de incurajarile voastre, azi papa bobocii mei exclusiv la saaaaan!! Asa ca va pupcenkovici cu tzocaiturile de rigoare pentru sustinere pe toate!

Sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput