La France (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Buna,

Cred ca cei 50000 euros/an brut inseamna vreo 38500 euros net/an, adica vreo 3200 euros/luna in mana din care platesti anul urmator impozit (care variaza in functie de foarte multi factori...dar cred ca nu depaseste un salariu).
Concret cred ca 3200 euros/luna pentru doua persoane fara copii sunt suficienti pentru o viata linistita (chirie, masina, cheltuieli curente si vacante).

Mult succes in Franta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tonia Antonia

Buna,

Cred ca cei 50000 euros/an brut inseamna vreo 38500 euros net/an, adica vreo 3200 euros/luna in mana din care platesti anul urmator impozit (care variaza in functie de foarte multi factori...dar cred ca nu depaseste un salariu).
Concret cred ca 3200 euros/luna pentru doua persoane fara copii sunt suficienti pentru o viata linistita (chirie, masina, cheltuieli curente si vacante).

Mult succes in Franta!


asta daca nu esti la Paris, unde viata e mult mai scumpa si chiriile idem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tessa1965 spune:

multumesc mult fetelor care mi-au raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Up

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

Cam greu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutareeeeeeeeeee
va salut de la casuta noastra, dupa o asteptare de o luna de internet, SFR? dar e ok!
dau de baut pentru cetatenia romana a Sofiei, nu e ca o mare realizare, dar moral asa e corect
dupa 3 saptamani de la depunerea actelor in tara si 55 de euro cat au costat traducerile actelor, a scos tata celebrul certificat albastru, asa ca Romania are un cetatean in plus, oficial
noi suntem in pline amenajari, avem noroc cu atatea sarbatori luna asta, desi artizaniifac pauza cate 4 zile pe saptamana.
Dupa ce ca is ffffff scumpi is si neseriosi, si seplang cat au de lucru.Pai cred si eu ca in 35 de ore pe saptamana si cu 3 santiere descise in paralele e greuE prima si ultima data cand mai iau casa sa o renovezSper ca pana in iulie cemergem in vacanta sa o terminam si mai ales artizanii sa disparaAsta este, experienta a fost pe masura, la fel ca si invataturile.
Dar macar bine ca am luat casa, ca preturile incep sa urce, plus ca terenurile depasesc 100 de euro pe m2, asa ca as fii dat pe teren acum muult mai mult decat pe casa
cam atat de la noi
va dorim tuturor un wekend lung si frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delphin spune:

http://www.infosimmo.com/Marche-immobilier/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

delphin, depinde de zona!
uite, aici a fost un lotiementecos de la primarie, care initial era la 60 DE EURO terenul pe m2 si acum l-au scos la 100, plus ca fac multe case sociale, si lumea nu a cautat case, pretul 0pentru constructii noi era mai rentabil.
iar cei inscrisi pe liste au renuntat la terenuri si cauta case, aici se vand rapid, mai ales ca sunt fff putine ok.Nu vorbesc de casele supraevaluate, ci de cele pe centru sau pavillion cu terenuri peste 800de m2, aici fiind destul de putine, deci clar vorbim de un produs mediu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Up

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:


suntem citit din umbra si comentati prin alte parti!
deci, fetelor, ce mai ziceti, cum va pregatiti de vacanta?

o duminica excelenta

Mergi la inceput