La France (4)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gmmm spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Ciao fetele!

Vin si io c-o intrebare: care cu ce tarife sunati in ro pe mobile? Din fr, bien sur :)
Io sun de pe fix pe mobil cu 51 centime/minut si mi se pare enorm de scump. Am gasit pe budgetmobile cu 34 de centime, dar tre sa imi fac abonament la ei (eu nu am mobil).
Voi ce folositi si la ce preturi?

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Eu folosesc coucoutel si telereduc, cred in jur de 12-15 cm/minut.
E mai complicat, fiindca treci printr-un numar special, deci iti ia de fiecare data cam 2 minute in plus, insa zic eu ca merita.

(Raspund cu 5 luni intirziere, dar mai bine mai tirziu decit niciodata. Si, pentru anecdota, tot aici pe forum am aflat de coucoutel et comp, acum multi, multi ani. Iata ca a sosit ziua sa-mi platesc datoria.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Fetelor va rog cunoaste ti un generalist roman care lucreaza prin LILLE si sau imprejurimi ca trebuie sa mi faca niste demersuri administrative(cerut rambursare 100%, etc etc....si cu un conational parca ma inteleg mai bine)
Nu cer nimic ilegal am cartea VITALE si CEAM, sunt pensionara actualmente expatiata si conform legii suntem asigurati si in tara de origine a pensiei dar si in tara in care locuim.Baraguinez bine nu fac mimica!!.Boala mea e pe lista celor cu rambursare totala:(
Multumesc mult....mi ar fi de folos o mica infos din partea voastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

incearca sa cauti in pages jaunes "medecin généraliste" si te uiti dupa nume romanesc in lista.de ex la roubaix (langa lille) am gasit adresa asta:

http://www.pagesjaunes.fr/pros/51580419?idContext=-1002666936&portail=PJ#onglet-infos

Retour aux résultats
Cozma Gabriela
Activité : médecins généralistes
168 r Jules Guesde
59100 ROUBAIX
Itinéraire
03 20 73 25 25
09 65 27 34 17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

DORULETZ multumesc mult eu am cautat azi dimineata dar nu gasisem in 59 ci numai in 62.
Esti f amabila si eficace...sar mina!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

La Multiu Ani si un an nou fericit la frantuzoaice!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marox spune:

Multumesc Corina! Numai bine si tie si familiei tale si un an nou plin de impliniri si sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Bune fetele...e iarna la voi???...ca aici unde sunt e vint si zapada
Ca de obicei intreb ceva...

Ce furnizor de electricitate in afara de EDFmai exista?
Care e cel mai competitiv abonament la portabil...e ceva de capul Free ului?

Alerg sa mi gasesc un domiciliu caci asa mi s a recomandat de la spitalul cardiologic.....va trebuii sa stau si in F dar singurica faci omu se duce la capre

E cineva pe forum din zona LILLE?? asa pt socializare nu ca sa cer concret ceva

Nu va spun ...ce frumos esti primit cind vrei sa revii....
Da sa ma ajute DD sa mi mai recuperez din sanatate ,caci natura umana e...vasta
Ps mi ar fi de folos ceva sfaturi ,recomandari ca sa nu alerg ca o bezmetica ...mai ales ca am 100% seccu.....adicatelea "maraton"...nu pot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

A si sa va spun ce mi a facut doctorita aceea romanca.....i am trimis tot ce a zis ca sa faca cererea de 100% pt rambursare SECCU si nu a trimis actele,am verigicat,i am telefonat si am intrebat o ...nu am acuzat o....nu va spun pe ce ton mi a trintit a doua oara minciuna
A trebuit sa schimb doctorul generalist care mi a dat plicul si am fost eu la SECCU sa depun cererea
Asa incit la spitalizarea din data de 8 martie a trebuit sa debursez...toate analizele de singe,ekg,eco,irm cardio
Deci am golit portofoliu si nici nu pot sa fiu rambursata pt ca in franta nu ti po ti deschide cont ca expatriat si SECCU nu ramburseaza decit pe conturi frantuzesti
Cum poti sa te comporti asa????cei de la seccu imi ziceau sa fac plingere pt ca de asa ceva nu au nevoie in F.....nu ma apuc eu sa fac rau...mi a trecut furia si tristetea....dar ce
Urit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Buna Carmaw,

Noi avem ca furnizor de energie electrica si gaz POWEO care a fuzionat recent cu Directenergie. Suntem multumiti, nu vad nici o diferenta intre ei si EDF.

La telefon fix si televizor suntem pe free, iar e OK. Pentru portabil Free nu stiu ce sa iti spun pentru ca nu avem. Am auzit ca la inceput aveau probleme cu semnalul dar ca acum e OK.

Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina spune:

Eu sint pe free la internet,telefon fix +2 mobile! nu am avut probleme pina acum(sintem abonati de un an)!
A venit iarna,e o zapada si niste troiene de zici ca esti in siberia!! anul asta chiar am avut iarna!!
Eu sint la edf,nu am curajul sa schimb!!
pup

Mergi la inceput