Referendum USL-ist (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Toti USL-istii s-au setat pe cei 8,5 mil. de romani care au venit la vot.
Pe unde apar, se minuneaza de votantii lor loiali si da-i si multumeste-le, si da-i si acuza-l pe nea' Traian ca ce obraz gros are ca nu tine cont de ei si nu-si da demisia chiar inainte de datele oficiale , s.a.m.d.
Eu nu inteleg de ce sta Blaga cu mainile in san si nu da cu ei de pamant ca daca se cerceteaza listele unde au votat mai multi de 100% nu le mai iese cifra magica de 8,5 mil neam!
Eu asta nu inteleg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Sa dea de p#259;mānt cu noi,cei care am votat?
Mai bine sa ne aresteze si sa ne interzic#259; dreptul la vot,sa ne īnv#259;#539;#259;m minte .
Eu zic sa se scoata in afara legii opiniile contrare doctrinei basiste ,sa fie consensul #259;la despre care vorbea Iliescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Danet, cine a zis ca da cu votantii de pamant de te-ai suparat asa tare?...b nica se referea la cei depistati ca au votat la 7 maini.http://www.hotnews.ro/stiri-politic-12924871-autoritatea-electorala-desemnat-firma-care-ofera-softul-privind-votul-multiplu-listele-electorale-verificate-60-zile.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Pardon? Danet, ori nu ai inteles sensul postarii mele ori il deturnezi cu buna stiinta!
Asa cum am mai spus PDL-ul are ocazia sa scuture bine PE CEI CARE ORGANIZEAZA la scara mai mare sau mai mica FRAUDA ELECTORALA.
Raspunsul tau are sens daca te simti vizata ca participand la o infractiune electorala si atunci probabil ar trebui sa te gandesti si la consecintele penale ce decurg din aceasta.

Cred ca ar trebui sa inteleaga tot cetateanul ca nu poate vota la 10 maini si ca turismul electoral nu se face de placere si fara sa se lase cu consecinte.

Ar fi extraordinar pt. electoratul roman sa se trezeasca odata si sa se lase de sportul asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Ia uite ce declara dan sova inainte de recensamant " nu ma intereseaza sa particip la o chestie care incalca cel putin trei legi". Si n-a participat, adica nu este recenzat

Conform aut romane, sunt 926 000 de mii de romani in afar granitelor, numai ca Spania a raportat peste 900 000 si Italia la fel.


Daca mergem pe logica dan sovilor si se reduce numarul celor inscrisi pe liste trebuie musai sa ii verifice pe cei taiati pentru ca am impresia ca cel putin in Teleorman ne asteapta surprize mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

In rest, totul e bine, Romania da semne ca a trecut criza, salariile au fost reintregite dupa ce dictatotul le-a taiat ca sa isi faca vila atat de admirata de popor, Ponta minte in continuare cu aceeasi gratie, iar Antonescu peroreaza ore in sir fie de la Cotroceni fie din studiouri de televiziune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Loryi1974, cred ca orice om de bun simt s-a convins de buna credinta si de credibilitatea lui Sova...apropos de imbujorare,nu-i motiv suficient de rusinos sa iesi in toiul noptii si sa te proclami castigator la referendum,mintind cu nerusinare ca ai 6 procente IN PLUS fata de rezultatele estimative BEC???...intotdeauna numaratorile paralele ale PSD au fost paralele cu realitatea si acest fapt nu le face cinste in mod evident...ori sunt mincinosi patologici si manipulatori ori incompetenti,las la latitudinea sustinatorilor PSD sa-i incadreze ...la alegerile locale au clamat ca PDL a avut un scor de 11% iar rezultatele reale au fost in jurul cifrei de 23%,foarte apropiate de procentul de 25 % pe care l-au prezentat liderii PDl pe tot parcursul campaniei electorale...de fiecare data PDL a avut rezultatele numaratorilor paralele conforme cu rezultatele oficiale, si de fiecare data PSD a dat-o in bara...cum as putea eu, ca un alegator simplu, sa pun stampila pe un partid care nu e capabil sa-si numere nici macar propriile voturi?!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Uite ceva cu care suntem de acord: sa cerceteze oamenii care au votat multiplu, sa-i bage la inchisoare. Trebuie sa stie ca nu se joaca nimeni cu asa ceva, odata pentru totdeauna.
Dar sa inceapa cu listele suplimentare din 2009, cu votul de la Paris samd. Cand termina cu ala, sa-l ia pe asta la rand. Acum sunt aspri nevoie mare, dar ce manarii au facut atunci, sa te fereasca Dumnezeu. Va amintiti cum spuneau ca s-au sters inregistrarile? Si-au sters urmele, ca pisicile dupa ce fac kka.

Tehnica perfecta remarcata de Zoe Petre. Tot ce atribuie ei altora, de fapt e opera lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Sa cerceteze cum zici tu, numai sa cerceteze. Numai ca si 2009, in Teleorman s-a furat ca in codru. Ups, s-ar putea sa constatam cu regret ca de fapt diferenta ar fi fost mai mare. Nu spun in favoarea cui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

INGRID S,sunt de acord cu tine ca la toate alegerile partidele au incercat sa fraudeze, nu putem insa noi doua sa stabilim dimensiunea fraudelor si in ce fel a fost viciat rezultatul( in fond asta conteaza ,nu?...vicierea rezultatului.)
Dar,vezi, e una cand fura toti cei implicati,vicierea rezultatului e mai putin posibila ptr ca isi anuleaza intre ei hotiile, si alta, cand furi singur cum s-a intamplat la referendumAcum, sper sa nu intelegi ca eu girez aceste hotii...iti spun, sincer si cu amaraciune in glas, ca sunt foarte dezamagita de faptul ca ,la fiecare alegeri, sute de sate din Oltenia mea natala devin brusc destinatii turistice la mare cautare in ziua votului...sper ca situatia asta sa numai persiste,atat pot eu sa fac:sa sper!

Mergi la inceput