** Delfinasi jucausi la a doua aniversare (86)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Si Raul are febra 39. Nurofenul nu i-a scazut-o decat 0,2 grade dupa aproape 1h, impachetari nu am stiut cum sa-i fac, asa ca i-am pus novocalmin, acum i-a scazut febra si doarme.
Oare sa fie tura 2 de GMP? Alte simptome nu are, nici bubite, dar nu ma pot gandi la altceva...ieri am fost la controlul de 2 ani si totul era perfect...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna seara,

intru pe fuga sa nu pierd sirul evenimentelor importante din delfinariu!

Bine-ai venit pe lume Clara Ioana! Mami Michelle, sa va traiasca minunea mica si sa va aduca multa fericire!

La multi ani cu intarziere Riana Maria!
La multi ani Denisa Maria!
La multi ani Bogdan Andrei!
Sa fiti sanatosi, voiosi si fericiti!

Ce de delfinasi bolnaviori , ii pupam pe toti sa se faca bine repede! Foarte afurisit virusul asta GMP

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Bine ai venit Clara! Michelle, recuperare usoara si un bb necolicos!

Bogdan Andrei!


Racusor, m-am regasit perfect in ceea ce ai scris despre schimbare. E greu procesul dar vin si satisfactiile numai sa avem rabdare si sa ajungem acolo. Mai vreau sa adaug ca revenirea la servici dupa fiecare nastere a fost pentru mine o etapa destul de grea. De fiecare data a trebuit sa regasesc echilibrul familie in formula noua versus servici. Eu n-am schimbat pozitia insa am trecut la alte proiecte, alta echipa, alti sefi. Suficiente schimbari zic eu. Si deja ma gandesc cu ingrijorare la urmatoarea etapa cu doi copii la gradi, unul la scoala si nici un ajutor acasa. Aceasta va fi urmatoarea provocare si prevad ca va fi grea asa ca deja am luat in calcul un program redus la servici.
Trebuie sa parcurgem fiecare etapa pe rand, nu putem sari. Eu deja simt ca e putin mai usor de ceva vreme cu Elisa. A renuntat si la scutecul de noapte si desi trebuie sa o duc odata la baie noaptea acum parca am doua copile mari si Iulia la grupa mica. Iulia inca e bb cu scutec la fund si biberon.

Imi pare rau ca celelalte mamici cu trei copii nu au mai scris ca poate mai furam si eu idei de la ele. Chiar mi-e drag sa le citesc pe Aelita, pe Katalina, pe Sheritra, pe Beluistef, pe Deveghe. Dar inteleg ca si ele sunt foarte ocupate, cum altfel.

Eu am avut azi 6 copii in casa, aproape toata ziua. Cu varste intre 9 si 2 ani. Si s-au jucat tare fain, exceptand doua certuri pe jucarie intre cei doi mai mici. Super acceptabil asa ca maine ii ducem la un loc de joaca impreuna. Eh, alta viata cu copii intelegatori.

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorina_goga spune:

La muti ani Raisa!!!!.
Sa cresti mare si frumoasa si sa ai grija de surioara ta!

Mami de Bogdan-Andrei(13.07.2010) si 37+ Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

La multi ani Raisa!

rodyka, daca as sti pe unde am pus card-reader-ul de la telefon...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


La muti ani Raisa!!!!. Sa fii sanatoasa si sa ai parte de tot ce e mai bun in viata!
Ramona sa te bucuri de comorile tale si sa iti aduca numai impliniri


Iuliana mami fericita de nazdravan Tudor
37+ Mara Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

La multi ani Bogdan!!

La multi ani Raisa!!
sa fi sanatoasa, fericita si norocoasa (cum e mami a ta acum). Va pup pe toate 3 "R"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata si hai la cafea!

Paula, cum e raul?
Ramona, cum e paula cu noua freza ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_goga

La muti ani Raisa!!!!.
Sa cresti mare si frumoasa si sa ai grija de surioara ta!

Mami de Bogdan-Andrei(13.07.2010) si 37+ Elena


La multi anisi de la noi!!!

Laura de Cristian Alexandru 10.08.2010 si 23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
La multi ani Raisa!!!
Sa cresti mare si santaoasa, cuminte si isteata!!

Alice, pai defilam cu febra inainte. Nu mai e asa mare ca e sub tratament intensiv de panadol si nurofen. Ca de obicei, Raul isi mentine fff prostul obicei de a se imbolnavi in week-enduri si in concediile doctoritei. Chiar povesteam luni cu ea, cu sigur face Raul ceva cat e ea in concediu si mi-a zis ca desi e plecata din tara, sa-i trimit SMS daca e cazul, dar am sunat azi la spital si mi-au zis ca mai consulta pana la ora 2, asa ca fugim repede la un control. Totusi eu banuiesc ca e rosu in gat, pt ca inghite destul de greu.
Si duminica i-am facut eu inghetata de banana, si i-am dat-o direct din congelator, tot am apucat sa-i dau 2, 3 lingurite pana a refuzat el pe motiv ca arde...
Cat despre noul meu look, nu m-a vazut Ramo, , ca ieri, din fericire ( tinand cont de starea lui Raul- nu stiu exact ce e- contagios sau nu) nu ne-am intalnit.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput