Prietene la bine si la greu - 167

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Monis, si noi visam la o casuta... Dar la noi nu se pune cazul prea curand pana nu platim creditul la apartament, adica peste vro' 27 de ani asa.. Dupa ce il platim, visam si noi sa ne luam o casuta undeva pe langa mangalica si sa iesim la pensie acolo..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Monis, Raluci unde mergeti la noi la mare? si noi vrem sa mergem dar nu stiu unde. Daca aveti recomandari le astept cu nerabdare. multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Monis sa stapaniti sanatosi casuta. E f fain ca aveti unde duce puiul la un aer curat. Ma uit uneori cum se joaca, saracuta, singura in casa, cand ar putea sa se joace intr-o curte. Pana la urma cativa metri patrati de curte e bine sa ai pt copilas. As vrea sa am curaj sa vand apartamanetul si sa ne mutam la o casuta....

Sper sa se reanimeze atmosfera aici ca mai avem multe de discutat...

15 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Fi-mea are 88 cm si 10,2oo kg.

Tocmai ce il cantarisem pe Rares si mi-ai facut pofta sa il si masor. Are 93 cm si 13,075 kg. A crescut 5 cm din aprilie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Fi-mea are 88 cm si 10,2oo kg.

Tocmai ce il cantarisem pe Rares si mi-ai facut pofta sa il si masor. Are 93 cm si 13,075 kg. A crescut 5 cm din aprilie.


ne-ati luat la inaltime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Tocmai ce il cantarisem pe Rares si mi-ai facut pofta sa il si masor. Are 93 cm si 13,075 kg. A crescut 5 cm din aprilie.

ne-ati luat la inaltime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13
Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina
Tocmai ce il cantarisem pe Rares si mi-ai facut pofta sa il si masor. Are 93 cm si 13,075 kg. A crescut 5 cm din aprilie.

ne-ati luat la inaltime




Mie mi se pare ca si la greutate sta foarte bine. Nu mai retin cat si cum avea de mi se pare ok cat are acum. Bravo Rares! Magda, cine o sa stea cu Rares daca incepi serviciul? O sa mearga si el la camin sau gradi, sau intra bunicii in actiune?


Si salutare!
N-am nascut inca, desi cateodata simt ca se impinge sa iasa cat mai iute si repede ma asez, de frica sa nu-l scap (de parca nu as stii cat trebuie sa impingi sa iasa , dar asa reactionez pe moment)

Is cat o balena esuata, cu insomnii, ma misc greu, sensibila mai ca la inceputul sarcinii la mirosuri (chiar azi am vomat dupa ce a tras nepotica un part langa mine ) dar ma simt tare bine in rest. Mananc ce vreau, tot ce visez, vad sau aud.... ma plimb in fiecare seara cu copii prin parc si ma bucur de sarcina. Bebe e miscacios incontinuu si maine merg iarasi la control sa vedem ce ne mai zice nenea dr, ca mie mi se pare ca nu mai are loc nicicum acolo, sper sa ma insel si sa aiba lichid destul si placenta sa ii asigure tot ce trebuie. Daca nu ar fi fost disconfortul asta termic, era super. Asa sa tot fii insarcinata, sa faci o echipa de fotbal .

Monis sa o stapaniti si platiti sanatosi. Santiagul sa se bucure de casuta si floricele si verdeata, chiar daca nu e ca la Bucovina. Eu cred ca o sa petreceti multe weekenduri acolo, 40 km de Buc nu e mult deloc, mai greu pana iesiti din Buc.

Laura, eu vreau un filmulet cu copii tai. Sa vad si eu un michelin cum o alearga pe sor'sa.

Dankutza zic si eu ca bine faci sa povestesti si la odiseea ta. Eu m-am rezumat de la inceput la a citi, ca eram super ocupata si acum la fel. Greu imi gasesc cuvintele cu fetele de acolo, nu ma simt in largul meu deloc, drept urmare nu am 10 mesaje scrise acolo. Tot aici ma simt acasa, asa ca tot voi veti fi martore la crizele mele si indoielile si exagerarile...

Va pup, fug la al 3-lea dus pe azi, ca is ca iesita dinntr0un lac sarat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot
Magda, cine o sa stea cu Rares daca incepi serviciul? O sa mearga si el la camin sau gradi, sau intra bunicii in actiune?

Anul asta va sta soacra cu amandoi, la noi acasa, cat timp suntem la serviciu. Din toamna viitoare ma gandesc sa mearga si la gradinita, program scurt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis felicitari pt casa. Sa o stapaniti sanatosi...
De fapt asta e si la mine motivul pt care nu am mai avut timp de forumit. Ne-am vandut apartamentul nostru si pe cel al soacrei si ne pregatim de semnatul actelor pt o casa langa Iasi, la 1.5km. Deja ne-am apucat de impachetat din apartamente si cred ca dupa ce le eliberam(pe 7 sept) nici net nu o sa am pt vreo 2-3 luni pana reusim sa renovam/amenajam. Intre timp voi locui la o verisoara de-a mea care are un apartament nelocuit insa nu are net si pt un timp atat de scurt nici nu se merita sa punem.
Va pup pe toate si fug la soacra la eliberat din dulapuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare. Am intrat pe forum zilele trecute cu gandul sa scriu si eu doo vorbe dar cand am vazut vestea despre Monica70... mi-a pierit tot cheful....apoi am intrat ieri si am vazut ca micutul Bibi a plecat si el la ingeri... Tare greu trebuie sa le fie parintilor si copiilor care si-au pierdut mama. Jos palaria pt fetele din Arad care am citit ca merg cu fetita Monicai la piscina si o scot prin oras...sa mai uite...

Noi suntem bine. E minunat ca Ema e acasa si e mereu cu noi. Doamne nu stiu cum am rezistat 1 an jumate ...
Maine plecam la mare pentru doar 2 zile ca u avem cand sa mai mergem si nici agentia nu o putem inchide mai mult de 1 zi ca mai avem intrari la hoteluri. Speram sa ne recreem putin. Apoi pe 4.09 vine soaca din Italia si poate reusim sa dam si cu ea o fuga la munte. Apoi incepe gradi si asta e...s-a dus vara.

Monis, Dymomo sa stapaniti sanatosi casutele.

Magda zilele trecute am visat ca ai scris aici ca esti gravi. Asa cum am visat acu' mai mult timp despre Lumi.

Ramona cate saptamani de sarcina ai ? Sper sa fiu pe faza si sa-ti fac galerie.

Mergi la inceput