Pufi de ian-feb 2010 (80) - Felicitari Simply!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna dimineata,

Tomaca eu incerc sa educ de pe acum hormonii

Atlantique semnatura trebuie sa fie la zi,sa vedeti si voi ce greu trece timpul

Trebuie sa profit de timpul asta ca sa ii ofer mai multa atentie Arianei, sa o pregatesc. Deja stim si ce cadou va primi de la fratiorul ei,atunci cand ne intoarcem de la spital : pe Minnieeee

Ieri am facut yoga amandoua, ce s-a mai amuzat Ariana,radeam cu o pofta amandoua; apoi la picnicul nostru am stat desculte pe iarba,am facut exercitii(sa o fi vazut ce comica era )

O zi frumoasa aveti!




Simply,mami de Ariana,din nou (*6 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Simply ce frumos va distrati! Asteptam si noi evstile de la control. Va pupam pe toate/toti 3!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Buna!

Simply ce frumos!!!! Yoga, picnic....
Ce ti-a zis la control? Nu ne mai tine in suspans.

Noi am avut un weekend incarcat......de gratare si a fost tare bine ca a stat puiul cu alti copii la joaca mult, mult. Ieri a plouat la noi si stateam afara intr-un foisor si ei aliniati pe motoare se tot uitau ca nu se oprea ploaia si intrebau continuu de ce ploua.

Am citit ca Nyny incepe cura de imunizare. Eu nu stiu ce sa fac, parca nu i-as da nimic si m-as baza pe imunitatea lui, dar daca la gradi incepem cu raceli multe, nu o sa-mi dau singura palme? Cate dintre voi faceti cure de imunizare la copil si cu ce?

Eu am cumparat din concediu sirop din conuri de brad si zicea dna aceea ca este f bun si pt raceli si pentru imunizare. Ma tenta sa incerc sa-i dau macar siropelul acesta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna seara,

Miremia

Atlantique multumesc de intrebare La doctor nu a facut nimic altceva decat sa imi confirme sarcina si mi-a facut trimitere la spital si moasa,intrevedere care o sa fie atunci cand o sa am 12 saptamani.

Eu nu ii dau nimic Arianei deocamdata; nu stiu ce o sa fac mai tarziu. Deocamdata asteptam sa vedem ce va fi cu operatia si apoi ne vom gandi daca sa ii dam ceva pt imunizare.


Simply,mami de Ariana,din nou (*6 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Eu sunt interesata de "positive discipline".Are cineva resurse/carti despre acest lucru?


Simply,mami de Ariana,din nou (*7 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atlantique spune:

Buna ziua, de pe acum....

Va servesc cu o cafea fierbinte si aromata si cu un ceai de plante pt gravidute!

Simply eu am citit „Copiii sunt din rai„ de John Gray, dar nu o am in format electronic ci tiparit.

Aseara am fost la plimbare pe faleza noastra cu puiul meu si acolo erau o gramada de tarabe cu tot felul de chestii, vrnite pt Sf. Marie. Am fost f mandra de puiul meu ca, desi s-a uitat la un pistol si la alte jucarii, daca i-am zis ca nu am bani la mine ca sa-i cumpar, le-a pus la loc fara proteste! Si nu vreti sa stiti cati copii in jurul nostru faceau scandal ca voiau jucariile.... Am fost f incantata de stapanirea lui!

Si de cateva zile incearca sa manance singurel la masa si sa se spele singur pe dinti! Deja facem pasi mari catre independenta!

Sa aveti o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CELOR CARE POARTA NUMELE FECIOAREI MARIA!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Buna ziua,

Spun si eu "La multi ani celor care isi serbeaza astazi numele!"

Atlantique cred ca esti bucuroasa sa vezi progrese si eu sunt f bucuroasa cand vad ce frumos evolueaza Ariana. Bravo Alexandru

Nyny ce mai fac copii?


Simply,mami de Ariana,din nou (*7 saptamani*)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Readuc in discutie un topic pe care l-am deschis anul trecut, doar ca acum o fac din timp, zic eu, n-as vrea sa ma mai prinda vremea rea nepregatita. Deci, este vorba despre garderoba de tomana-iarna, incaltaminte, branduri, masuri etc. Daca vreti sa aruncati un ochi si poate si o parere: aici.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_2009 spune:

buna fetelor
ma bucur ca unele dintre noi au fost consecvente si au scris pe forum.Cat despre mine acum va caut cand am nevoie. Voi ati scapat de pampers,mancati singurei,va dezbracati, puneti intrebari? V-ati inscris la gradi? Noi ne gandim prin ian cand facem 3 ani sa incercam la gradi. Lui Alexandra ii miroase gura, voi cum reusiti sa-i spalati dintii?
O intamplare azi a luat-o cumnatu meu cu bicicleta i-am pus si ei o sa pe bara din fata, si a plimbat-o mult. Ea mititica zicea ca vrea acasa dar pe drum nu a mai auzit-o vorbind,eaadormise. Si uite asa cu o mana pe ghidon cu una o tinea pe Alexandra a pedalat cumnatu pana acasa. Bine ca nu s-aintamplat ceva.
Va doresc noapte buna.
Pupici.

Mergi la inceput