manager proiect-ce parere aveti?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anca Wish

M-ati ajutat cu lamuririle voastre (multumesc!) si m-am reorientat spre ceva ce-mi doream de mult timp, spre ce cred ca am aptitudini, si anume: make up artist sau altfel spus machiaj profesional.
Astazi va fi prima zi de curs. Abia astept!!!!








"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele." - Rabindranath Tagore



Super! Cred ca va fi foarte interesant si frumos. Abia astept poze cu creatiile tale .



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Multumesc, Laura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Anca, cum e? Iti place? Dureaza mult, eventual poate ne spui cat costa. Mi-ar placea si mie sa fac un astfel de curs.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Mi-ai aprins si mie un beculet cu cursul tau de machiaj. Hai, baga detalii.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Azi e 4 -a zi. Sunt incantata de ce se intampla acolo. Bine, nu am termen de comparatie, dar cred ca daca ai ceva in ”sange” te descurci pe mai departe. Dureaza 5 ore/zi. 2 ore teorie si restul practica.
Este destul de obositor, mai ales dupa 8 ore de serviciu si nu mi-as fi putut inchipui ca poate fi atat de complex.

Cursul dureaza 2 saptamani si costa 1250 lei.

mai vrei date?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nu asa "tehnice", ca beculetul meu, mai bine zis lampa, fileaza in alta directie, oarecum adiacenta. Ma gandeam la detalii de cum iti place, cum te gandesti sa scoti bani din asta pe viitor, chestii d-astea.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Detalii despre cum imi place?Adica?

Imi place foarte mult. E ce-mi doresc de mult timp, dar cred ca e ca scoala de soferi. In scoala inveti baza, iar pe urma depinde de fiecare, de exercitiu.

E un job pe care chiar poti sa-l faci part time, avand in vedere ca evenimentele unde cineva ar avea nevoie de un machiaj profesional, sunt in week-end.
Cum voi scoate bani???
Pliante, carti de vizita, din gura in gura...etc. asa voi gasi clientela. Se plateste foarte bine, dar si produsele costa f mult, pentru ca nu vreau sa fac rabat de la calitate.
In cateva zile am putut sa fac un calcul si ar costa cam tot ce-mi trebuie pentru inceput cam 16 mil., ceea ce nu mi se pare deloc putini si depinde doar de mine in cat timp voi putea sa amortizez investitia.

Cred ca iar te-am bagat in ”tehnice”, dar aia cu ”cum imi place” m-a bagat in ceata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nu m-ai bagat in tehnice. Asta eram curioasa, daca faci cursul doar asa din dragoste "artistica" avanad in vedere ca de la manager de proiect e cale lunga la machiaj sau te-ai gandit si cum vei face mai departe.
Ma bucur ca iti place. Mie mi s-a aprins becul inspre cosmetica. Ma incurc de niste detalii financiare deocamdata si de vesnica mea nehotarare si neincredere in propria persoana. Asa ca de la mine ai un brat de flori ca esti pusa pe fapte mari

Succes! Sa faci poze before and after si te promovez si eu pe FB

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Ancuta draga, sa zic de manager mai intai! Eu sunt intr-un proiect cu fonduri europene, posdru, merge ca dracu! Este atata birocratie, atatea hartogaraie, pana si la astia iti trebuiesc pile sa-si dea banutii! Gandeste-te ca asta al nostru se termina in 30 nov anul asta si a fost pe 2 ani si cine a fost in proiect de la inceput a luat banuti pt 2-3 luni, anul trecut in aprilie! De atunci nimic! Abia luna viitoare cica se dau restantele pt. anul trecut, cei care sunt anul asta doar, nu cred ca mai pupam bani! Munca ca la nebuni, proleme, probleme si iar probleme! Ne vedem la un suc si-ti zic io!
Cat despre ,machiaj, desi e frumos, (nu vreau sa te descurajez) dar nu-s cata clientela o sa ai! Era mai banos cred ceva de cosmetica!
Oricum, indiferent ce-ar fi, eu iti doresc succes!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

Am reusit!!!!
Astazi am castigat primii mei banuti ca urmare a cursului pe care l-am facut si a pasiunii pentru machiaj. Clienta a fost f multumita si eu tare mandra de mine.

Sunt fericita!

Mergi la inceput