Aspirante optimiste(801). Felicitari emilia.m!!!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Buna dimineata. Va multumesc ca m-ati primit in randul vostru. Sper sa nu stam prea mult pe aici, sa plecam toate la odisee.
O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Emilia, felicitari pentru beta frumoasa! Sa te ajute DD sa duci sarcina cu bine pana la capat si sa va bucurati de minune!
Miha, felicitari pt punctulet! Emotia asta e unica!
Miky, , suntem bine, multumesc de intrebare. Crestem, aseara ne-a confirmat ca o sa avem baietel. In rest mi-a gasit un fibrom in spatele placentei, dar sper sa nu fie probleme.
Maria, bine ai venit si sedere cat mai scurta!

Fetelor, o trece cineva pe Emilia la titlu?! As face eu asta, dar nu ma pricep deloc. Mai stiti ceva de Raluca?

Pup dulce pe toata lumea si va doresc o zi plina cu vesti minunate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Fetelor multumesc!
Inainte sa ma treceti la titlu haideti sa asteptam rezultatul urmatorului beta sa stim o treaba sigura.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Citat:
citat din mesajul lui emilia.m

Bravo Miha!!! Hai ca vin si eu dupa tine imediat.
Valoarea Beta este 83,8. O mai repet luni la indicatiile dr meu.
Va pup dulce fetelor (de molipsire), va multumesc ca mi-ati fost alaturi si m-ati sustinut si m-ati calmat ca eram tare panicoasa dimineata. Imi cer iertare ca v-am stresat cu stresul meu



Felicitari!!!! Doamne ce ma bucur!!!!



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto


15+






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Neata fetelor,
Emilia bravo, felicitari oficial , ai vazut ca ti-a iesit beta bine? Ma bucur enorm pentru tine . Iti doresc o sarcina foarte usoara un bebe sanatos si la termen. Acum sper sa nu te mai panichezi ca sa nu stresezi bebele da? Ai grija de el. Si apropo eu cred ca va fi baietel .
Miha felicitari pentru punctulet
Despre mine nu pot sa va zic prea multe, de vreo saptamana tot am caderi de calciu cam uratele, chiar saptamana trecuta am chemat si salvarea, imi amortisera mainile si picioarele, si eram vanata, si am facut si tahicardie uratica, si tremuram de parca aveam parchinson, ieri la fel am facut o cadere de calciu...cred ca nu mi-a priit tratamentul cu letrozol, e clar de luna viitoare nu-l mai repet. Aaa si ieri dr mi-a gasit cica si o infectie urinara asimptomatica, ma gasise cu temperatura 37,7 si mi-a dat antibiotic (zinat). Ma simt la capatul puterilor....
Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui diarnyina_s

Neata fetelor,
Emilia bravo, felicitari oficial , ai vazut ca ti-a iesit beta bine? Ma bucur enorm pentru tine . Iti doresc o sarcina foarte usoara un bebe sanatos si la termen. Acum sper sa nu te mai panichezi ca sa nu stresezi bebele da? Ai grija de el. Si apropo eu cred ca va fi baietel .
Miha felicitari pentru punctulet
Despre mine nu pot sa va zic prea multe, de vreo saptamana tot am caderi de calciu cam uratele, chiar saptamana trecuta am chemat si salvarea, imi amortisera mainile si picioarele, si eram vanata, si am facut si tahicardie uratica, si tremuram de parca aveam parchinson, ieri la fel am facut o cadere de calciu...cred ca nu mi-a priit tratamentul cu letrozol, e clar de luna viitoare nu-l mai repet. Aaa si ieri dr mi-a gasit cica si o infectie urinara asimptomatica, ma gasise cu temperatura 37,7 si mi-a dat antibiotic (zinat). Ma simt la capatul puterilor....
Va pe toate

in asteptarea unei minuni
AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani.
3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina.
Iulie stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi => fara obtinere sarcina
Prezent repet tratam femara




astea nu-s neaparat caderi de calciu
pot fi si atacuri de panica
crede-am ca de 10 ani ma confrunt cu ele in diverse forme si manifestari si, la inceput, toata lumea imi spunea la fel: ca sunt caderi de calciu (inclusiv salvarea care a venit de cateva ori acasa)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Monique, probabil ca ai dreptate ca eu fac si atacuri de panica dar sub alte forme, senzatie de sufocare, blocare a respiratiei combinat cu oplans necontrolat, si o respiratie gafaita. Tu ce ai luat pentru atacuri de panica, mie doctorul mi-a zis de xanax, dar am refuzat clar. E adevarat ca saptamana trecuta cand a venit salvarea eram ziua 2 de CM si eram cam deprimata ca nu ramasesem insarcinata, cu toate ca totul decursese perfect, tratament, laparo, etc. Daca sunt atacuri de panica nu stiu ce sa fac, cum sa le controlez .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

buna fetelor am si eu o intrebare care ma framanta de vreo 3-4 luni ori nu am eu prea multe cunostinte ori se intampla ceva ciudat cu corpul meu de cand am intrerupt AC tot urmaresc mucusul cervical dar cand ajung la ovulatie ecesta nici ca vrea sa apara dar la mine in timpul menstruatiei am acel albus de ou si zic asta deoarece nu am o menstruatie abundenta si acesta se observa atunci cand ma spal bine in combinatie cu sange.voi ce spuneti e mucusul cervical sau am luato eu razna ati mai auzit asa ceva? sper ca nu m-am facut de rusine dar nu am pe cine sa intreb si mai am o luna pana ajung in ro sa merg la medic. astept parerea voastra v-am pupat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ankylya, si eu am la fel, e un fel de mucus, dar cred ca asa e normal. Nici eu nu detectez mucusul la ovulatie, dar ce-i drept, nici nu m-am agitat prea tare. Mi-a fost mai usor cu temperatura bazala, si ulterior doar cu teste de ovulatie.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna.
Dya, am avut si eu atacuri de panica. Din fericire dupa mai multe stimulari nu o sa mai ai asa asteptari mari. In plus am incercat sa ma calmez, am luat in camera ulei esential anti-stress. Nu stiu ce a ajutat, dar e cert ca de cand am luat uleiul si am inceput si magneB6 totul s-a mai linistit.
Ankyly, e normal, este endometrul care se elimina, stai fara grija.

Mergi la inceput