Aspirante optimiste(801). Felicitari emilia.m!!!

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ankta, sa te auda Dumnezeu.
Tutunaru a zis asa: "In sarcinile normale la fiecare 2 zile nivelele hormonului se dubleaza. Deci este mai important de urmarit nivelele hCG in dinamica, de exemplu daca in 2 zile se observa o crestere a hCG de doar 2/3 exista sanse mari ca sarcina sa fie una cu probleme. In sarcina extrauterina nivelele cresc foarte lent si uneori se observa o scadere a acestora!"
De aceea inca am dubii dar incerc sa nu ma gandesc la ce-i mai rau.
Plec de acasa sa ma relaxez putin ca daca mai stau locului ma sui pe pereti. Spider-pregnant-lady o sa scrie pe mine.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!!
de la spital!!!
ma pun imediat pe din urma dar nu inainte de a face un nou capitol si de a felicita noile gravidute!!

emilia, cosminta sarcina usoarasi la termen va doresc!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Citat:
citat din mesajul lui cos_minutza

Buna seara fetele!!!!
Stiu ca intru rar pe aici insa am de transmis si eu o veste buna(mai ales catorva persoane dragi mie),azi z13dpo am beta de 209,96Da dupa 3 ani jum. pot sa zic si eu ca-s gravidutzaSe pare ca laparo si Bunul Dumnezeu ne-a ajutat!!!!Imi dau un ceva batai de cap cateva pete bejulii dar sper sa fie bine pana la capat!!!
Va rog sa nu ma felicitati in titlu pana nu vad la eco ca e totul bine

Va pup pe toate!!!!

Noapte buna!!!!

Cosmi,aspiranta optimista viitoare


Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott






eu intru si mai rar decat tine, dar surpriza este pe masura
te felicit si ma bucur din inima pentru tine
stiu cat de mult te-ai chinuit, meriti din plin sa te bucuri si sa fii fericita





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

sa continuam vestile bune, tot azi ma sunat o prietena care se chinuia de 4 ani sa aibe un bb si ieri a aflat ca este gravi atat cu test cat si confirmare prin analiza la sange, in conditiile in care amandoi erau sanatosi si anul acesta a facut 3 IA nereusite
pe aceasta cale daca cisteste vreau sa o felicit inca o data

fetelor deci minuni se intampla, toate la timpul lor, sigur va veni si randul nostru
toate fetele optimiste si sa stiti ca nu v-am uitat




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras2007 spune:

CAP NOU

Mergi la inceput