Aspirante optimiste(801). Felicitari emilia.m!!!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Moni incearca sa te informezi un pic cum se fac testele de ovulatie, trebuie facut mai tarziu, eu la faceam seara la 5-6 fara sa beau multa apa inainte cu 2 ore.
Fetelor eu ma simt rau, am stat in bucatarie si am facut mancare dar nu ceva greu si acum am ametit, stau in pat si parca nu vad bine, mi se inarte casa cu mine.
Adevarul e ca m-am enervat ca nu mi-au dat injectiile de la farmacie, a fost sotul si nu imi poate da toate injectiile si reteta trebuie modificata ca depaseste 330 de ron si nu am dreptul la mai mult, astia sunt cu capul, ma poarta pe drum , trebuie sa ma duc iar 10 km pana la desteapta de doctorita de familie sa modifice reteta si dupa aia 25 de km pana la farmacie sa iau 17 injectii si restul sa le cumpar cu bani.jalnice sunt legile din ziua de azi.
Stau intinsa in pat si sper sa imi revin.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Buna fetelor!

Gabi imi pare rau pentru Z1, fi tare.

Emilia te asteptam sa ne dai un raspuns dublu despre beta 2.

Miha incearca sa te relaxezi, nu te mai stresa din orice. Nu poate merge sotul tau la dr de familie dupa reteta?

Moni eu testele de ovulatie stiu ca se fac dupa amiaza, iar cu vreo 2 ore inainte se reduce cantitatea de lichide.Oricum te felicit pentru liniuta aia palida.

Cosmi cum mai esti?

Bineinteles ca m-a mancat undeva si am facut testul de dimineata, si e negativ.

O zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Buna.
Alex, da am deja hartiile, urmeaza sa mai adun niste bani, ca 3 sapt de concediu nu sunt prea ieftine. Oricum max in sept o sa le fac. XII si XIII nu am si nici PAI, deci raman celalalte.
Eu mai sunt obligata sa mai fac un IA si apoi ma trec astia la Fiv, sper ca nu ma duc cu capul pana atunci. Pt fiecare IA am facut in jur de 16-18 injectii, deci mi s-a cam luat.
Moni, ce tare!

din cauza asta iti spuneam ca poate este mai bine sa iei o pauza,organzismul trebuie sa isi revina dupa ce l-ai inbuibat cu hormoni.La FIV tratamentul este fff dur.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tanamera

Buna fetelor!

Gabi imi pare rau pentru Z1, fi tare.

Emilia te asteptam sa ne dai un raspuns dublu despre beta 2.

Miha incearca sa te relaxezi, nu te mai stresa din orice. Nu poate merge sotul tau la dr de familie dupa reteta?

Moni eu testele de ovulatie stiu ca se fac dupa amiaza, iar cu vreo 2 ore inainte se reduce cantitatea de lichide.Oricum te felicit pentru liniuta aia palida.

Cosmi cum mai esti?

Bineinteles ca m-a mancat undeva si am facut testul de dimineata, si e negativ.

O zi frumoasa!

Mamica lui Albert (17.10.2010)


pfffff
si eu care credeam ca se fac dimineata...
pfffff
sper sa nu fie irelevant....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanamera spune:

Moni incearca sa reduci in urmatoarele 2 ore cantitatea de lichide bauta si fa un test, ar trebui sa fie pe acolo liniuta de dimineata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Monique, nu e irelevant, dar poate iti iesea pozitiv azi daca faceai intre 10 si 20, si cu pipi concentrat (fara sa faci pipi 2 ore si sa bei prea multa apa, preferabil deloc).
Gaby, !


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Citat:
citat din mesajul lui diarnyina_s

Neata fetelor,
Gaby imi pare nespus de rau, cunosc bine sentimentul si mai ales ca ajungi la capatul puterilor, incearca sa te scuturi si sa continui lupta. Un de incurajare.
Emi, iti tin pumnii pentru beta grasa, ai sa vezi deseara ca rezultatul va fi super.
Ana felicitari pentru fetita cu fundita .
Miha, Iulia, Miky, Moni, Velvet, si toate fetele .
Eu sunt ziua 11, si m-am trezit de dimineata cu dureri mari de ovare, cred ca azi ovulez. Problema e ca doar odata am prestat, aseara, nu ma asteptam sa ovulez atat de devreme...nici nu am apucat sa fac pregnylul. Dupa-amiaza am primul eco de monitorizare de luna asta, s-ar putea sa ajung gata ovulata la eco. Luna asta nu am prestat mai deloc, deci am sanse foarte mici de un rezultat pozitiv....


in asteptarea unei minuni
AMH 2.35, trompe permeabile, laparoscopie ok, normospermie, infertilitate inexplicabila de 8 ani.
3 luni/2011 stimulare cu CSD fara obtinere sarcina.
Iulie stimulare Femara, CSD, 1 aspenter, 1 magneB6, 1 acid folic/zi => fara obtinere sarcina
Prezent repet tratam femara



Deci daca azi ovulezi azi si maine trebuie sa prestezi. Sexul de dinainte de ovulatie e mai mult pentru placere decat pentru conceptie. Deci, la treaba ca tarai picioarele catre odisee si vreau sa te iau cu mine.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Sunt super agitata ca nu apare odata rezultatul asta. Nu inteleg ce le ia atat sa faca un HCG.... sa ma linistesc si eu ca zici ca stau pe jar nu pe scaun.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Emi, la inceputul lunii dureaza mai mult, ca au si analizele compensate (pentru care se termina rapid plafonul in primele zile ale lunii). Am patit-o si eu sa primesc rezultatul in jur de 7 seara. Poti suna la ei in jur de 6-7 (mie imi zisesera ca primesc rezultatul a 2-a zi), sa spui ca e urgent, poate se grabesc cu incarcarea datelor. La mine a mers asa.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Emilia felicitari pt bebe!
Tanamera tin pumnii sa fie bebe!
pe toate!

9+
http://lmtf.lilypie.com/3ap2p3.png

Mergi la inceput