REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 37

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Indrumar pentru scapat de diacritice :)

Se ia textul cu copy-paste, se pune intr-un document word, se apasa combinatia de taste "ctr+h", si se inlocuiesc literele una cate una (sh cu s, tz cu t, etc). Operatiunea dureaza in medie 2 minute, sau si mai putin, tine de dexteritatea fiecaruia


Varianta mai scurta, la fel de eficienta: se deschide Notepad, se copiaza in el textul cu diacritice, se salveaza fisierul. La salvare se emite un mesaj de avertizare ca se vor inlocui caracterele speciale. Se inchide fisierul si se deschide din nou din locatia salvata. Voila. S-au eliminat diacriticele. Dureaza cca 5 secunde, daca iti aduci aminte unde ai salvat fisierul . Daca nu-ti aduci aminte, se reia de la pasul 1.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_s

Desi stiam trendul de pe site demult, nu pot totusi sa nu observ cum pur si simplu ignorati un singur lucru: Baselu' taie si spanzura in tara asta ca pe propria lui mosie, doar a zis hop si slujbasii au sarit la ordin...

Daca nu vi se pare aberant sa vina astia peste omul simplu, de la tara, sa-l pune sa jure cu mana pe biblie in batatura...

Ca astialalti sunt prosti, sunt plagiatori sunt bla bla, e o dulce copilarie pe langa tot ce se intampla din partea "ailalta".


Stii ce nu intelegi tu Oana, ca suntem multi aceia care nu-l apreciem musai pe "Baselu'" dar dezavuam categoric practicile alora care au declansat razboiul contra lui si au ambitul sa se puna ei in frunte!
Ca tot romanul cu mintea acasa, trebuie sa alegem VARIANTA CARE NE ESTE FOLOSITOARE!
Nu-i vezi pe astia rasariti din nimic ca sunt de rusine? Balbe peste balbe, minciunele penibile, tatici de peste ocean care vin sa-i traga de urechi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Si se pare deja ca planul uslasilor iese usor usor la iveala:

" Surse judiciare spun ca exista interceptari in dosarul de coruptie al fostului procuror-membru CSM, George Balan, al unor convorbiri ale acestuia cu Mona Pivniceru, din care ar rezulta strategia de subordonare a Justitiei."

http://www.romanialibera.ro/actualitate/justitie/procurorii-au-interceptari-cu-mona-pivniceru-din-care-ar-rezulta-planul-de-subordonare-a-justitiei-273945.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Si se pare deja ca planul uslasilor iese usor usor la iveala:

" Surse judiciare spun ca exista interceptari in dosarul de coruptie al fostului procuror-membru CSM, George Balan, al unor convorbiri ale acestuia cu Mona Pivniceru, din care ar rezulta strategia de subordonare a Justitiei."

http://www.romanialibera.ro/actualitate/justitie/procurorii-au-interceptari-cu-mona-pivniceru-din-care-ar-rezulta-planul-de-subordonare-a-justitiei-273945.html



Adica sa se schimbe subordonarea.Ca din ce am vazut aseara, un filmulet de prin 2009, mie mi se parea ca Parchetul e subordonat lui Basescu. Atunci nu a mai sarit CSM sa apere independenta justitiei.
Sa-l fi vazut cum dadea cu pumnul in masa cand vorbea cu dna Kovesi.
Acum cand interimarul cere sa se investigheze daca sunt corecte anchetele....subit preseaza justititia.
Deci daca voua nu vi se pare ca interceptarile sunt incorecte....
Mie mi se pare ca asa poti sa santajezi oameni.Pastrezi poze, interc. si santajezi oamenii sa fac cum vrei tu.
Cred ca de Cotidian e vorba... a trimis o scrisoare la DNA sa ii intrebe daca inregistarile si pozele cu tenta sexuala facute in timpul anchetelor si care nu au legatura cu ancheta sunt distruse. Se pare ca nu...ce credeti ca se intampla cu ele?

Mickky, sunt curiosa cum ai fi reactionat daca venea la mama ta, am inteles ca sta la tara, sa o ridice cu duba... doar pt ca cineva a depus nu stiu ce plangere. Ai fi zis tot asa ca anchetele sunt corecte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Eu stau si ma intreb daca sunteti sincere sau chiar nu va dati seama de nebunia declansata de infractorii care ne conduc acum!
Isteria cu procurorii care ancheteaza este declansata de "aranjorii" care au organizat votul multiplu sau votul in numele mortilor!
I-au bagat in necaz pe niste oameni simpli fomisti si acum striga ca sa-si apere pielea lor!
Chiar nu stim despre ce vorbim? Chiar sa ne ia de prosti toti aranjorii politici? Ia sa isi vada de pielea lor si sa nu mai faca de aici mai departe "aranjamente" electorale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

La randul meu eu sunt uimita cum de sunteti de acord cu modul asta de a ancheta ( prin intimidare) oamenii si le gasiti scuze procurorilor.Voi care spuneti ca vreti democratie ....
Ma mai explic odata :nu sunt impotriva anchetelor dar nu asa...seamana prea mult cu anchetele din timpul comunistilor.
Nebunia e declansata de infractorii astia impotriva altor infractori....daca chiar e sa fim corecti.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Nu ne zice si noua o fata care a votat cum e anchetata de procurori?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Pai cine sa-ti zica, poate ali!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina
Nu ne zice si noua o fata care a votat cum e anchetata de procurori?

Ne-ar zice, dar n-a primit inca scriptul de la Gadea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Atata puteti....

Mergi la inceput