REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Eu am spus de multe ori ca fata de noi cei care nu am mers la vot pentru ca nu si s-a parut corect modul in care s-a procedat incepand cu demiterea presedintilor de camere si pana la organizarea referendumului, majoritatea celor care l-au vrut demis pe Basescu au argumentul suprem: "trebuie demis pentru ca asa vreau eu". Jeeez!

Deceneus, eu vreau sa se dea drumul la dosare, la toate, indiferent de culoare. Si foarte repede. Si vreau sa se sanctioneze dur atat votul multiplu cat si mita electorala. La fel de repede.Daca nu puscarie atunci ceva amenzi penale asa incat sa-i doara inima. Poate asa vom avea alegeri parlamentare ceva mai curate in noiembrie, cand, apropos, trebuie sa stie d-l Ponta ca fantoma subsemnata se va prezenta la vot! Faptul ca tu crezi ca exista notiunea de "furt curat" si nu pari dornic ca ea sa fie sanctionata ma sperie. Furtul e furt. Punct. Nu exista furt curat sau furt murdar. Doar furt si e pedepsit de legislatia in vigoare. Dar daca Parlamentul si Guvernul nu respecta legislatia in vigoare ce sa mai ceri de la nea Ilie din judetul Teleorman?

Apropos, eu sunt nascuta si crescuta in Teleorman. Deci vara viitoare lasati va rog Tenerife si Grecia. Imi fac agentie de turism si va ofer sejururi la Trivale Mosteni!22.000 au ales deja Teleormanul ca destinatie favorita inca din 29 iulie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

portretul votantului

Extrase din sondaj:

In ce priveste persoana dorita la sefia statului, 34% dintre cei care il sustin pe Mihai Razvan Ungureanu au votat pentru demiterea presedintelui, iar 33% impotriva. 49 % dintre cei care l-ar dori la Cotroceni pe Corneliu Vadim Tudor au votat impotriva lui Traian Basescu, insa 13% s-au pronuntat pentru ca acesta sa ramana in functie.

In privinta sustinatorilor lui Dan Diaconescu, 64% au spus "DA" demiterii lui Basescu, iar 16% "NU".


Mickyyy, mie nu-mi merge linkul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

portretul votantului

Extrase din sondaj:

In ce priveste persoana dorita la sefia statului, 34% dintre cei care il sustin pe Mihai Razvan Ungureanu au votat pentru demiterea presedintelui, iar 33% impotriva. 49 % dintre cei care l-ar dori la Cotroceni pe Corneliu Vadim Tudor au votat impotriva lui Traian Basescu, insa 13% s-au pronuntat pentru ca acesta sa ramana in functie.

In privinta sustinatorilor lui Dan Diaconescu, 64% au spus "DA" demiterii lui Basescu, iar 16% "NU".


Mickyyy, mie nu-mi merge linkul


Sorry, ai dreptate, am modificat acum, nu-l copiasem bine

http://www.gandul.info/politica/sondaj-ires-care-este-portretul-romanului-care-a-votat-la-referendum-pentru-demiterea-lui-traian-basescu-9913586

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Si ca o completare, cine credea ca circul s-a terminat, se inseala :))

www.hotnews.ro/stiri-politic-12936934-eugen-nicolaescu-parlamentul-are-singura-cale-decida-doilea-tur-scrutin-referendumului.htm" target="_blank">Eugen Nicolaescu: Parlamentul are o singura cale - sa decida un al doilea tur de scrutin al referendumului

"Daca la nivelul Curtii se va opta pentru aceasta varianta, nu s-au intrunit conditiile pentru confirmarea rezultatelor referendumului, aceasta concluzie va fi comunicata Parlamentului. Parlamentul, tot in baza unei hotarari a Curtii Constitutionale va trebui sa decida calea de urmat. Si atunci, probabil, la nivelul Parlamentului va trebui sa vedem care este calea de urmat. Eu cred ca in acest moment o singura cale are Parlamentul si anume sa constate ca nu este simetrie juridica intre alegerea si demiterea presedintelui, ca este nevoie sa fie completata legislatia, in sensul de a se finaliza si demiterea cu un al doilea tur de scrutin, un al doilea referendum, indiferent cati se prezinta la vot, asa cum este cu al doilea tur de scrutin la alegerea presedintelui si sa se continue referendumul cu al doilea tur de scrutin. Eu cred ca asta este calea corecta si calea legislativa, impusa chiar de spiritul Constitutiei".

Intrebat daca nu ar fi totusi neobisnuita organizarea unui al doilea tur de scrutin al referendumului, Eugen Nicolaescu a raspuns, precizand ca e vorba de o opinie personala: "Daca pana acum, legislatia nu a fost dusa pana la capat, trebuie s-o ducem pana la capat si atunci sa rezolvam problema in spiritul legislatiei corecte si nu cum ni s-ar parea noua ca e bine. Eu asa opinez".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

portretul votantului

Extrase din sondaj:

In ce priveste persoana dorita la sefia statului, 34% dintre cei care il sustin pe Mihai Razvan Ungureanu au votat pentru demiterea presedintelui, iar 33% impotriva. 49 % dintre cei care l-ar dori la Cotroceni pe Corneliu Vadim Tudor au votat impotriva lui Traian Basescu, insa 13% s-au pronuntat pentru ca acesta sa ramana in functie.

In privinta sustinatorilor lui Dan Diaconescu, 64% au spus "DA" demiterii lui Basescu, iar 16% "NU".


Mikky de ce tii cu orice pret sa ne desconsideri ,pe noi cei care il vrem jos pe basescu.
Nu esti la primul mesaj in care sugerezi subtil sau nu , ca am fi cu totii niste zombi care voteaza la comanda , atunci cand nu fura.
Conform mesajelor tale, eu ar trebui sa fiu simpatizanta lui DD, sa ascult manele, sa am 101 ani ,pensia de 2000 eu si evident recent lobotomizata.

In realitate sunt medic,lucrez in privat de cand am terminat rezidentiatul, toti colegii mei si majoritatea prietenilor au fost la vot( nu stiu cum au votat ).Sunt abonata la Dilema si Catavencii...si ma opresc aici, ca suna ca un anunt matrimonial

Si da vreau sa plece basescu pentru ca pe mine si pe altii ca mine nu ma poate reprezenta un om pentru care marlania e un mod de viata.
Un argument emotional: am fost profund revoltata cand a avut tupeul sa se compare cu Regele Mihai.Fie si numai pentru acel episod si il vreau demis.Recunosc sunt monarhista ( te rog nu-mi spune cum a plecat regele cu 7 vagoane de aur din tara).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Danet, iti recomand din inima Kamikaze. Sunt mult mai buni decat Catavencii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Mickyyy da-l incolo pe Nicolaescu,asta numai prostii a spus...nu va mai fi niciun referendum,deja Marga pregateste planul de salvare a imaginii Romaniei pe plan extern...ei au stricat-o si acum trambiteaza cum o vor salva, de tot rasul sunt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui danet

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

portretul votantului

Extrase din sondaj:

In ce priveste persoana dorita la sefia statului, 34% dintre cei care il sustin pe Mihai Razvan Ungureanu au votat pentru demiterea presedintelui, iar 33% impotriva. 49 % dintre cei care l-ar dori la Cotroceni pe Corneliu Vadim Tudor au votat impotriva lui Traian Basescu, insa 13% s-au pronuntat pentru ca acesta sa ramana in functie.

In privinta sustinatorilor lui Dan Diaconescu, 64% au spus "DA" demiterii lui Basescu, iar 16% "NU".


Mikky de ce tii cu orice pret sa ne desconsideri ,pe noi cei care il vrem jos pe basescu.
Nu esti la primul mesaj in care sugerezi subtil sau nu , ca am fi cu totii niste zombi care voteaza la comanda , atunci cand nu fura.
Conform mesajelor tale, eu ar trebui sa fiu simpatizanta lui DD, sa ascult manele, sa am 101 ani ,pensia de 2000 eu si evident recent lobotomizata.

In realitate sunt medic,lucrez in privat de cand am terminat rezidentiatul, toti colegii mei si majoritatea prietenilor au fost la vot( nu stiu cum au votat ).Sunt abonata la Dilema si Catavencii...si ma opresc aici, ca suna ca un anunt matrimonial

Si da vreau sa plece basescu pentru ca pe mine si pe altii ca mine nu ma poate reprezenta un om pentru care marlania e un mod de viata.
Un argument emotional: am fost profund revoltata cand a avut tupeul sa se compare cu Regele Mihai.Fie si numai pentru acel episod si il vreau demis.Recunosc sunt monarhista ( te rog nu-mi spune cum a plecat regele cu 7 vagoane de aur din tara).




dana, de unde si pana unde vezi tu descondiseratie in mesajul meu de mai sus? E un sondaj pur statistic, pe care nici macar nu l-am facut eu.
E vina mea ca majoritatea votantilor au un anumit profil?!
Asa-i in democratie, minoritatea trece neobservata.

La polul opus, exista si "simpatizanti DD, care asculta manele, au 101 ani ,pensia de 2000 si evident recent lobotomizati" care inca-l mai vor pe basescu. Evident, sunt minoritari, dar exista.

Nu te mai simti atacata personal de orice mesaj postat de mine. N-am nimic cu tine, si nici cu cei care il vor jos pe basescu. Eu am ceva cu cei care manipuleaza, care mint, care fura voturi sau care-si vand votul pe 1 kil de zahar, care incalca legi, care plagiaza, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Danet, e foarte trist ca s-a ajuns aici, adica oamenii sa fie priviti si tratati in functie de ce au votat sau daca au votat.
TB nu este omul perfect si nici salvatorul,are pacate multe de dus pe de o parte, iar pe de alta parte nu este nici dictatorul fara scrupule si nici sadicul taietor de salarii.
Eu am prieteni buni si normali care s-au saturat de TB si s-au dus la vot, o ruda apropiata s-a dus la vot si a votat NU considerand ca trebuie sa isi spuna parerea samd.
In fiecare tabara, exista insa miezul acela dur si extremist care nu tine la ironii. In fiecare tabara mai exista nucleul de hoti, de manipulatori, de profitori. De aceste persoane mie imi este frica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Pentru descretit fruntile:

www.gandul.info/puterea-gandului/i-patulete-scrisoarea-lui-jose-manuel-catre-victor-viorel-9915610" target="_blank">scrisorica pentru ponta

www.timesnewroman.ro/politic/7653-frauda-la-referendum-milioane-de-morti-de-pe-listele-electorale-impiedicati-sa-vina-la-vot" target="_blank">frauda la referendum

www.timesnewroman.ro/politic/7655-ccr-a-decis-intre-basescu-si-crin-nu-e-nicio-diferenta-nu-conteaza-care-ramane-la-cotroceni" target="_blank">CCR a decis: Īntre Basescu si Crin nu e nicio diferenta, nu conteaza care ramāne la Cotroceni



Mergi la inceput