REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

@b.nica vad ca insisti cu fraudele PSD-ului.

Votul multiplu prin turism electoral este specialitatea PDL. Nica vorbea de zeci de mii de dosare in stanby.




Sa inteleg ca asta legitimeaza furaciunile PSD de la referendumul asta? De ce nu se poate insista?
Ma gandesc ca "concentrarea" asta de forte, fonduri, ar fi putut fi inlocuita de alte probleme mai arzatoare...ia uite, prin Giurgiu, judet fruntas (locul 4) la voturi:

http://stirileprotv.ro/special/reportaj-cutremurator-gostinu-satul-din-romania-unde-copii-devin-sclavi-pentru-40-de-lei-pe-zi.html

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Din partea mea as fi bucuros sa se dea curs la dosare, dar politicienii din ambele tabere nu au nici un interes sa o faca, si am explict de ce tocmai cei de la PDL sunt cel mai putin interesati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Da Deceneus, dar acum avem sansa ca PDL sa se dea inocent pt. ca NU a participat la vot!
O asa situatie nu o sa mai avem! Este de ajuns sa se faca tapaj si sa se lase cu ceva procese pt. ca nimeni sa nu mai indrazneasca sa se lase convins de mita.
Aici cred ca ai dreptate pt. ca nu inteleg PDL-ul de ce nu pedeleaza pe aceasta portita pt. ei. Probabil ca si ei naraviti la furaciuni se codesc, stiu ei de ce!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Cetatenii romani din strainatate nu sunt cetateni romani,
Alaturi de unguri, ardeleni, intrati pe lista dusmanilor poporului muncitor si cinstit.


asta-s eu! ma bucur sa aflu ca nu sunt cetatean roman...desi termenul corect e "maghiari", ungurii sunt cei din Ungaria


Diplomatia e arta prin care vorbesti frumos cu un câine rau, pana gasesti o bata cu care sa te aperi.

"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea

Fetelor, cu atata politichie ieri am avut un maare incident.
Seara pe la 9 am vrut sa imi tai felie de pepene si neatenta -in acelasi timp trageam cu coada ochiului la tv , mi-am taiat si una bucata din degetul mare-cam toata din palma,dupa care, de durere si in timp ce consortul ma ducea spre masina si m-a lasat o clipa jos( uitase cheile in casa ), am lesinat pe scarile de intrare si mi-am spart si capul. Acum sunt mandra posesoare a 12 copci-4 la mana si 8 la cap.
De aia vin si va spun unde nu-s maini e vai de cap .

ligeea


offf, imi pare rau....multa sanatate!


Diplomatia e arta prin care vorbesti frumos cu un câine rau, pana gasesti o bata cu care sa te aperi.

"Un om are dreptul sa se uite in jos la altul, doar atunci cand ar trebui sa-l ajute sa se ridice."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

tinand cont de cat s-a furat la referendum, care a fost monitorizat, voi va imaginati cat s-a furat la locale?
un PSD-ist burtos si cu bani a avut sansa sa ajunga primar. numai asa se explica atatia primari PSD-isti, unde mai pui ca multi au dosare penale.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

mda...a primit Curtea informarea de la MAI : numarul de alegatori este acelasi cu cel inscris pe listele electorale,Sova a trecut la numarat mortii de la revolutie incoa',tot taie din liste dar tot cu virgula ii da...Ponta se bronzeaza singur,Antonescu nu poa' sa se desprinda de scaunul de la Cotroceni...uff,mama ei de democratie!
http://www.mediafax.ro/social/mai-am-comunicat-cc-numarul-de-persoane-aflate-pe-listele-electorale-la-29-iulie-18-292-514-9915700

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Legat de vot. Va voi da doar doua exemple.
Unul din familia sotului. Pensionar . Pensie speciala . Primea 14000 RON ( da am spus bine 14000 RON ) pe luna pensie. Sa pic jos cand am auzit. L-am intrebat dar tu aveai un salariu asa de mare de ai iesit la pensie cu asa venit. Mi-a zis ca nu , el are pensie speciala. Dupa ce s-au recalculat pensiile a ramas cu cca 4000 RON. De fiecre data cand vorbeam cu el il injura pe Basescu pentru ca i-a luat pensia. L-am intrebat daca i se parea normal sa primeasca o pensie pentru care nu a contribuit . De fiecare data imi raspundea ca pe el nu il intereseaza.
Al doilea un amic. Ne zicea ca vrea sa pice Basescu pentru ca nu i-a dat lui job. Ce fel de job? La birou. Are pregatirea necesara ? Nu . Atunci? A incercat sa imi dea cateava explicatii la care sotul i-a raspuns. Si i-a demonstrat ca nu are dreptate. La final de fiecare data bne spune ca avem dreptate dar el tot vrea sa pice Basescu. De ce? Asa vrea el.
SI mai am multe exemple.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

www.gandul.info/politica/sondaj-ires-care-este-portretul-romanului-care-a-votat-la-referendum-pentru-demiterea-lui-traian-basescu-9913586" target="_blank">portretul votantului

Extrase din sondaj:

In ce priveste persoana dorita la sefia statului, 34% dintre cei care il sustin pe Mihai Razvan Ungureanu au votat pentru demiterea presedintelui, iar 33% impotriva. 49 % dintre cei care l-ar dori la Cotroceni pe Corneliu Vadim Tudor au votat impotriva lui Traian Basescu, insa 13% s-au pronuntat pentru ca acesta sa ramana in functie.

In privinta sustinatorilor lui Dan Diaconescu, 64% au spus "DA" demiterii lui Basescu, iar 16% "NU".

Mergi la inceput