REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

http://media.hotnews.ro/media_server1/document-2012-07-30-12910908-0-prezenta-referendum-ora-23-00.pdf

Acesta este documentul prezentat de BEC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

raspunzi ce vrei
-Avand in vedere prestatia lui , daca va fi ales presedinte Antonescu va fi un presedinte jucator sau nu ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Eu spun ca avem o Constitutie care prevede un presedinte cu atributi de arbitru.
Oricine ar fi presedinte, daca se implica in probleme guvernamentale si devine jucator, incalca prevederile constitutiei.

Antonescu nu stiu cum va fi, dar nu-l vad sa-si "bage nasul" in probeleme guvernamentale.
Este un tip la care-i place sa se auda vorbind si sa apara la tv. Asta nu ar fi o problema ce ar excede prerogativele prezidentiale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyannna spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

Deceneus, Ponta si Antonescu sint istorie.Din punctul meu de vedere, fraudele nu ar trebui trecute cu vederea, chiar daca Basescu e confirmat, cum naiba judete cu peste 70% din care ultimele 20% in ultimele doua ore de vot? Sa fim seriosi, au furat pe noapte si ar trebui investigat, iar responsabilii sanctionati.
Turturica eu sunt intr-unul din aceste judete,incep sa numai fiu sigura ca nu am votat desi va jur ca azi nu am iesit din casa...nu-mi vine sa-mi cred ochilor ca se poate o asemenea hotie...aveau dreptate antenistii: azi s-a scris istorie dar nu una care sa ne faca cinste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

deci in jud olt in mediul urban participare de 85%?????? Come on, va dati seama ce frauda au facut aia? Io cred ca nici nu sint atitia acolo, or mai fi fost unii plecati in vacante sau la munci in strainatate, si tot le-a iesit vot aproape in unanimitate.

Cred ca procentul real de participare trebuie sa fi fost pe undeva pe la 35%, dar le-a mers masinaria de fraudat ca unsa ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui ligeea
Stau si ma intreb-cu ce o fi fost amenintat DD ca sa iasa la vot la ora 10 seara ?

Cred ca s-a dus doar de curiozitate, sa vada daca nu cumva a trecut pe-acolo Elodia sa voteze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Deceneus te completez la Tv si mitinguri domle e de speriat cu baiatul asta ce-i place la paranghelii cu mici si bere il va concura strasnic pe Mazare !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

n-a cautat-o unde trebuie cre ca e prin Mehedinti sau Olt-o paranteza-azi am venit din Olt si nu vota nimeni era liniste totala cam peste tot...cred ca urna mobila e de vina e mobila si umbla singura pe strazi seara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Acum trebuiau numarate listele nominale nu voturile.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput
Mergi la inceput