REFEREDUM LA FINAL

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Un posibil motiv pentru explicarea grabei cu care a fost suspendat?!


Tribunalul Bucuresti urmeaza sa se pronunte, pe 2 august, intr-unul din cele mai importante procese anticoruptie din istoria Romaniei. Nume sonore precum Dinu Patriciu, Sorin Rosca Stanescu si Sorin Pantis risca pana la 20 de ani e inchisoare cu executare, in cazul Rompetrol.

http://www.business24.ro/dinu-patriciu/rompetrol/cazul-rompetrol-la-un-pas-de-solutionare-face-patriciu-inchisoare-1516767

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Lory, unde-i insulta? ca ti-am dat citat din Harms? E prima data cand aud ca indemnul la citit si la vot e unul gresit.
Poate vorbesti despre unguri, mama mea e unguroaica, bunica la fel, am crescut cu ideea ca "ne-au furat Ardealul ticalosii de romani", nu stii tu cum gandesc ei, nici nu visezi. De aceea mi se pare nesimtire sa vina Orban, premier al Ungariei, sa spuna cum sa voteze cetatenii unei alte tari. Nesimtire e sa vina ORICINE, dar daca e proBase, nu va intereseaza, la fel cum Macovica ne vroia scosi din UE, pedepsiti cu biciul, orice numai ca sa ramana ei la putere.

Danet, tu ti-ai facut datoria si daca ai fi votat NU, este un drept pe care l-ai exercitat. Mincinosul nostru presedinte a uitat de votul obligatoriu daca s-ar introduce prag din 2007, l-a lovit amnezia cand ragea de zor ca nu-i corect atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danet spune:

Pe mine anii 90 cu toata furia aia impotriva inelectualilor si fanatismul pentru iliescu , m-au marcat.
Din cauza asta , de cate ori vad oameni care sustin un politician indiferent de greselile pe care le face, ma trec fiori .

Cred ca ar trebui sa privim spre politic cu multa retinere si precautie.
Ar fi bine sa-i tratam asa cum sunt tratati managerii din sectorul privat, nu generezi plus valoare ,pleci. Nu mi se pare corect sa le tot acordam inca o sansa .
Nu stiu de ce suntem atat de toleranti.
Avem chestia asta, cu : de unde sa scoatem altul mai bun, sau :poate ca fura da' e gospodar ( referitor la primarul din Brasov ).

Poate pare radical dar eu cred ca lucrurile ar trebui sa se intample cam asa : Ponta a plagiat-PA!
Basescu a mintit/incurajat hotia..etc -PA!
Trebuie schimbati pana inteleg ca fie se poarta ca niste profesionisti fie pleaca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

De aceea mi se pare nesimtire sa vina Orban, premier al Ungariei, sa spuna cum sa voteze cetatenii unei alte tari. Nesimtire e sa vina ORICINE........[/i]


Ingrid, pe acelasi principiu, si mie mi se pare nesimtire sa vina ponta sau antonescu si sa imi spuna ca trebuie sa votez da la referendum! Pana la urma, nici unii nici altii nu au pus pistolul la tampla si au zis: "voteaza da" sau "boicoteaza". Si-au spus parerea legata de vot, iar o parere diferita de a ta nu inseamna NESIMTIRE! Daca oamenii aia sunt sau nu ascultati de electoratul lor, asta nu e problema ta, e fix problema lor si a votantilor lor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ponta si Antonescu sunt cetatenii acestei tari, in caz ca ai uitat. Am zis ORICINE din afara, vorbeam de Orban sau alt lider extern, ca-i din Rusia, Germania sau Polonia, dar ai scos din context.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

fetelor, nu va mai ambalati, nu ne ramane decat sa asteptam... sa vedem ce se va decide.

Ingrid si Cristi 9 ani





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

In momentul in care esti constient ca aprox. 8 milioane de romani nu te mai doresc presedinte de stat prin vot direct, personal cred ca este o chestiune de onoare in a renunta la acest post.
Dar cum avem senatori si deputati urmariti sau urmaribili penal fara ca cineva sa se sinchiseasca nu stiu ce reguli sau ce rol ar mai avea un cuvant numit onoare.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S

Ponta si Antonescu sunt cetatenii acestei tari, in caz ca ai uitat. Am zis ORICINE din afara, vorbeam de Orban sau alt lider extern, ca-i din Rusia, Germania sau Polonia, dar ai scos din context.

Ingrid S si Diana

Cativa nebuni si-au spus la masa: "Numai noi formam aici lumea buna". Si lumea ii crede.
Vauvenargues


Si Hannes Swoboda a facut declaratii referitoare la participarea la referendul. Acu' e vina mea ca nu au avut trecere la "publicul votant" la fel de mare ca si ce-a spus Orban?!

Una peste alta, dupa decizia CC vor incepe sa curga pe banda rulanta dovezile de frauda. Acum e liniste pentru ca interesul e sa se termine circul si sa se invalideze referendumul. Pe cand daca s-ar aduce acum dovezi ca 1-2 milioane de voturi au fost furate, cine stie ce idei le vin alora din USl sa ceara repetarea referendumului pentru frauda masiva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu vor repeta, este prea mult si eficacitatea ar scadea dramatic. Plus oprobiul public.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput