Recomandare Macmiror in sarcina ?!?!

Recomandare Macmiror in sarcina ?!?! | Autor: Mys

Link direct la acest mesaj

Dragi mamici si burtici, am si eu o dilema : mi-a recomandat un medic o.g. sa iau ovule Macmiror complex dar eu nu am nicio infectie (am facut analiza secretiei vaginale si col cu rezultatul ca nu s-a dezvoltat flora patogena si negativ la candida, chlamydia si streptococ) deci nu inteleg de unde recomadarea aceasta. Am citit prospectul si acolo mai scrie ca nu e recomandat in sarcina, iar eu sunt in sapt 15 de sarcina.
Va rog ajutati-ma cu niste sfaturi.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Mys, medicul s-a uitat la tine si ti-a recomandat ovule desi tu aveai rezultatul la secretie bun? pai darga mea nu il iei si consulta alt dr sau schimba dr.Eu una nu l-as lua mai ales daca secretiile mi-au iesit bine. De ex mie la 36s mi-a gasit streptococ din grupa B si am avut tratament cu augmentin si ovul pe baza de acid lactic dar erau 36s si nu am avut de ales pentru ca streptococul din grupa B este periculos in caz de nastere naturala.

mamica fericita de Robert Andrei(18.05.2009) si 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Nu le-am luat pana acum dar asa cu putina teama. Doctorul care mi-a facut colposcopia mi-a zis ca nu e nimic grav, doar putin inflamat colul si sa fac 12 zile tratament cu ovulele Macmiror iar dupa alte 2 saptamani sa vin la consultatie si sa repet Pap.
Din pacate nu am avut analizele la mine dar i-am zis ca rezultatul e negativ la toate cele mentionate mai sus, iar dr m-a intrebat de cultura de col cum a fost, daca erau leucocite etc si nu am stiut ce sa-i zic pt ca uitasem :)) de emotii.
La PAP am avut HSIL si mi s-a recomandat colposcopia aceasta; m-am imbolnavit de nervi pentru ca am aflat rezultatul de pe net si nu eram in tara sa vorbesc cu vreun medic ca sa ma mai linistesc

Vreo recomandare pt medic bun pe colposcopie?

merci

Mami lui Matei si burtica 15+

http://matei-sansalaviata.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

Fiindca am vazut ca esti din Bucuresti iti recomand sa mergi la Clinica Micomi, specializata in colposcopii si tot ce tine de colul uterin. Cauta pe net un nr de tel si mergi cu incredere acolo. burtica de molipsire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mys spune:

Merci de sfat, ma gandeam si eu sa marg acolo, la dr. Badea




Mami lui Matei si burtica 15+

http://matei-sansalaviata.blogspot.com

Mergi la inceput