GYULA

GYULA | Autor: absoluta

Link direct la acest mesaj

Buna,
Acum un an am aflat de la niste prieteni de acesta statiune aflata in Ungaria. V-as ruga pe cei care au fost acolo sa-mi spuna si mie pareri si mai ales sa-mi recomande o pensiune sau un hotel acolo.
Astept sugestia voastra....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Noi am fost la Gyula, este foarte frumos. Am stat la Hotel Elizabeth 4 stele, foarte aproape de parcul in care se afla zeci de piscine, de toate felurile. Sunt si cu apa termala, piscine pentru bebelusi, pentru copii mici, pentru copii mai marisori, unde adultii nu au voie sa intre. Fiecare piscina are cate un supraveghetor. Totul este de o curatenie desavarsita. In acel parc, se afla si terase unde se mananca, oferta este foarte mare. Civilizatie....
Noi mergem anul asta tot la unguri, dar la Hajduszoboszlo, tot o asa statiune, gen Gyula, dar mai mare.
Bucurestenii nu prea cunosc probabil aceste orase, ca este departe pentru ei, dar pentru noi, cei din vest avem de mers numai vreo 3-4 ore. Timisorenii sau oradenii au de mers numai vreo 60 de km.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Am uitat, poti merge acolo direct si gasesti zeci de pensiuni unde poti sta, toate extraordinar de frumoase, la fel si hotelurile. Sau poti face rezervare de pe net, iei numarul de telefon si suni, multi vorbesc romaneste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

www.gyula.ro/atractii" target="_blank">http://www.gyula.ro/atractii

Zina, intre Gyula si Hajduszoboszlo, ce ai alege ? Parca in Hajdu e cel mai mare Aqua Park din Europa sau tin eu minte gresit ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Dana, in Hajduszoboszlo vom merge acum prima data, sunt pareri si pareri. Unora le place la Gyula, altora la Hajduszoboszlo. oricum, amandoua sunt statiuni excelente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

multumesc pentru raspunsuri. Mai spune-mi si mie de preturi, sunt scumpe, cu aproximatie cam de cati bani am avea nevoie pentru 4 zile acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Nu stiu preturile, dar cazarea la pensiuni este ok, la fel si mancarea.

Mergi la inceput