Buchet nasa???

Buchet nasa??? | Autor: marylenac

Link direct la acest mesaj

Buna,

intrebare intrebatoare: voi fi nasa in septembrie...ce culoare sau ce flori ar trebui sa aiba buchetul meu, tinand cont de faptul ca rochia va fi turcoaz.
Va rog, vreau ceva idei....cele care va pricepeti poate imi dati un sfat, despre culoare in primul rand, sa fie o culoare complementara, sa fie ....cum?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

la turcoaz merge de minune maro sau portocaliu. si argintiul s-ar potrivi, mai discret, asa.
flori maro nu cred ca vrei, asa ca ai la dispozitie o varietate destul de mare de flori portocalii.
iar daca vrei ton pe ton, se vor gasi pana la urma si niste flori turcoaz...hortensia, daca nu ma insel, are flori frumoase pe tonuri de turcoaz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

eu iti sugerez un aranjament cu flori portocalii si flori turcoaz...predominat portocaliul!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

eu ma gandeam la ceva cu mov...mi se pare contrastant cu turcoaz,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

mda....si ceva cu argintiu ar fi frumos dar zau ca nu stiu ce.....poate sa imi fac buchetul din globuletele pentru pomul de Craciun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

Citat:
citat din mesajul lui marylenac

mda....si ceva cu argintiu ar fi frumos dar zau ca nu stiu ce.....poate sa imi fac buchetul din globuletele pentru pomul de Craciun...

Mami de Matei (11.09.2006) si Tudor (28.05.2010)


pai acum exista tot felul de spray-uri cu sclipici, care se pot pulveriza pe flori sau frunze; ai vazut si tu craciunitele acelea "pudrate" cu argintiu sau auriu; o florarie care se respecta ar trebui sa aiba si asa ceva. sau poate fi argintie "imbracamintea" buchetului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

trabdafiri galben-deschis.
n-as "pudra" cu sclipici pt nimic in lume.
sau ceva mai "jucaus"

http://static.artfire.com/admin/product_images/thumbs/--60000--42337_product_1125358452_thumb_large.jpg

http://cdn.bestdestinationwedding.com/3/3a/1000x500px-LL-3ae3434c_blueandgreenbouquet.jpg

http://cdn.bestdestinationwedding.com/3/3a/1000x500px-LL-3ae3434c_blueandgreenbouquet.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Albastru inchis,mov,roz cu alb?
Eu la nunta am ales eu buchetele si pentru mine si pentru nasa si cocardele pentru invitati.Desigur,am intrebat-o si pe nasa daca are vreo sugestie,daca vrea sa se potriveasca cu vestimentatia ei,s.a.m.d.
Dar buchetele le-am ales in functie de culoriile nuntii(alb si rosu).Al meu mai mare,cu trandafiri rosii si in mijloc 5 albi si al nasei cu trandafiri albi si 3 rosii in mijloc.
Daca imi spunea nasa ca isi face singura buchetul sigur o rugam sa tina cont de culoriile nuntii sau macar sa aiba cateva firicele de culoare asemanatoare nuntii.
Pe mireasa ai intrebat-o daca are vreo sugestie ? Pentru ca in fond si la urma urmei e nunta ei si ca orice viitoare mireasa sigur are in minte planuit tot pana la ultimul detaliu,are o viziune despre cum vrea sa fie totul.Poate iti da chiar ea o idee,poate o ajuti tu cu vreo idee pentru buchetul ei,etc.Nu stiu.Vorbeste cu mireasa si vezi!

Traiasca nasa mare!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

buli, nici mie nu-mi place sclipiciul...
dar poate altor persoane le place, asa ca am prezentat si aceasta varianta.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

https://picasaweb.google.com/103609279275639353414/OFERTACUMPERIDE50RONSIPRIMESTICADOUDE50RON#5647152565516585298

asa a aratat buchetul meu si am avut o rochie in multe nuante de verde si accesorii aurii cu verde.
in acelasi album sunt lumanarile+buchetul miresei+ aranjamentele pentru mese+cocardele= 900 lei toate, toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

o idee ar fi sa dai o cautare de imagini pe google, cuvinte-cheie "buchet nasa" sau "buchet mireasa", vei vedea jdemii de modele de buchete si iti vei putea face o idee, cu atat mai mult cu cat tu stii exact ce nuanta de turcoaz va avea rochia.

Mergi la inceput