FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 26

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Lara, multumim pt capitol!
Sa fie cu noroc pt toata lumea!

Fumi, noi vom sta aici:
http://apartman-nikol.hotel.cz/accommodation/

Fetelor, stiti cumva cam de cate pastile de Estrimax am nevoie de la ET pana la sf tratamentului? Sau imi spune cineva pana cand trebuie sa iau estrogen?

Eu am fost la eco azi. Endo: 8.5.
Nu e chiar rau, ca mai are timp sa mai creasca pana la ET.

Pup

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot, AMH 0.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

Buna fete!

Irilac noi suntem bine. Sper ca tie ti-au mai trecut durerile. La mine au fost rare si suportabile. Nu a fost nevoie sa iau ceva. Nu stiu ce sa-ti spun, nu am avut experienta asta. Asculta-ti medicul sau mai cere si alte pareri daca nu ai incredere in el.
Sanatate multa.
Eu intru la citeva zile si va citesc, daca pot ajut cu ceva info. Dar nu am prea multa activitate pe forum.

Tusferi daca ai schema de tratament iti calculezi tu necesarul de pastile pina in sapt. 12 (la mine era specificat in protocol) cu mentiunea ca in sapt 11 reduci la 1/2 si in ziua cind implinesti 12 sapt opresti estrimaxul.
Mie mi-a ramas doar 1*100 Utrogest la care voi renunta curind dupa morfo trim II.

Amalia veti avea 1000 de invitati????? m-ai socat....voi sunteti VIP-uri?
Distactie placuta! Sa va traiasca finutul!

Si noua sa ne traiasca nepoteii, fete si baieti, de la cel mai mic pina la cel mai mare


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

tusferi-cat platesti ptr inchirierea ap? ptr cate zile? este departe de clinica,ai idee?


multam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

Lara nu stiu ce am scris in urma sau poate nu m-am exprimat f corect dar sigur e un 0 in plus.
estrimax eu mi-am cumparat din ungaria cu 3330 Huf o cutie cu 3x28, asta inseamna cam 55 ron (eu stau f aproape de granita si din ungaria pot sa cumpar de la o farmacie la 15 km de vama cam tot ce se comercializeaza la ei fara reteta cu comanda prin telefon cu 1 zi ininte)
cu farma expres mi-am comandat de la taxofit metafolin cu b6 si b12, de la looana recomandare, astea nu sunt in ungaria numai in germania si au venit acasa destul de repede cu taxa de transport mica, si cu plata ramburs, de asta ii recomandam.

Paunas
am citit PM o sa iti trimit cat de repede pot coletul, te anunt cand ajung acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Coccolino, eu nu am primit tratamentul pe care trebuie sa inl urmez dupe ET. Trebuia? Eu trec prin Ungaria doar la dus si as fi vrut sa imi cumpar Estrimaxul necesar, daca ziceti ca e mai ieftin...
Paunas, ne costa 320euro, pt 6 nopti. Nu am nici cea mai vaga idee cat de departe este. Iti povestesc luni.
Sa aveti o zi usoara si linistita!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot, AMH 0.11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

neata fetele
tusferi tratamentul post ET nu il primesti inainte; tratamentul stas este de 800 utro si 3 estrimax/zi cum zicea si cocolino pana in saptamana 11 cand reduci. cei de la reprofit te intreaba daca vrei reteta pana la beta sau pana in saptamana 11, dar daca zici ca-l iei din ungaria la dus nu ai nevoie.
o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

tusferi
drum bun sa aveti, plin de noroc, sa te intorci cu bebei lipiciosi.

in total dupa calculele mele ai nevoie de cam 9 -10 folii de estrimax de 28pastile.
dupa ET rebuie sa folosesti cam 200pastile daca totul ramane stabil cu 3 pe zi deci vreo 7 folii de 28.
daca vrei sa ti le cumperi din ungaria sa va opriti la o farmacie dintr-un oras mare, unde ai putea sa le gasesti mai sigur, sau la dus sa le comanzi si sa le iei la intors.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

'neata doamnelor, mamici si viitoare mamici!
first is first, un bisou apasat la fiecare, fara exceptie

Ivi, e-n regula! (initial, ai scris 550 lei, si ma socasem)
tusferi ei, vezi ce endo ok ai? drum bun sa ai, zambet pe chip, speranta in suflet si incredere in gand..te astept cu vesti grozave
rodica, la fel si tie
miracol, zbor placut inspre insorita Ellada si newlywed matushica relax, zen si te asteptam cu stiri de la fata locului


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

miracol, drum bun si sa iti mearga toate ca pe roate.
restul fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Salutare si un si de la mine .
Eu sunt o idee mai bine, sper sa merg inspre foarte bine dar....daca beau mai multa apa voi arata ca o stropitoare, am fundul si burta ciuruite de injectii, asta e mergem mai departe mult a fost putin a mai ramas .
Tusferi, Rodica, Miracol sa aveti drumuri bune si sa va intoarceti gravi acasa, sunteti in gandurile mele


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
19+

Mergi la inceput