FIV in Ungaria 167

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

Seara buna fetelor!multumesc olimpde gandul bun:)
Astazi am fost la dr.Albu....sunt intr-o mare ceata acum.Domnul doctor mi-a spus ca merita sa incercam sa facem laparoscopie pentru a vedea ce e cu trmpele si ca astfel ne marim sansele de reusita la un fiv indiferent unde il facem ba chiar putem incerca sa obtinem o sarcina fara fiv daca trompele ies bine la laparoscopie.Sotul s-a intors la 180 de grade....a renuntat la ideea cu Turcia unde vroiam sa mergem in august.Ma bate la cap sa incercam in tara si musai sa fac laparoscopia.Sunt in "mijlocul raului"...nu stiu incotro sa o iau acum.Astazi trebuia sa fac rezervare ptr biletele de avion si am facut chiar si pasapoartele.Daca aleg fiv la Medlife cu Dr.Dragos Albu de maine trebuie sa ma apuc de analize....trebuie sa ne miscam repede ca sa prindem ciclul urmator.
Va rog sa ma ajutati...ce stiti de fiv la medlife,ce ma sfatuiti?parerea voastra conteaza si as vrea sa mi-o spuneti...:)
Sper ca noaptea aceasta sa imi fie un sfetnic bun si sper ca si voi la fel...
Somnik pufos!!!!!!

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
urmeaza FIV in toamna
mutantica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna dimineata fetelor !
trage-ti chiulul pe unde umblati !

petty despre fiv cu Dr Albu stiu ca este topic special , cred ca fetele de acolo te pot ajuta cel mai bine...

stiu cum te simti , asa sunt si eu sotul meu nu mai vrea fiv si nu stiu incotro sa o apuc , incercam nautral , sanse slabe dar in dans dansam doi...asa ca trebuie sa iau in considerare doleantele lui.

eu iti doresc sa reusesti sa iei cea mai bune decizie...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

gata olimp....am gasit si iti multumesc tare mult de ajutor.ma mut la fete de azi dar o sa va citesc si pe voi cu grag can am timp :D

Va poop

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
urmeaza FIV in toamna
mutantica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pety1981 spune:

offf..ca numai prostii scriu.."o sa va citesc cu drag"

sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani
urmeaza FIV in toamna
mutantica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Hello la toata lumea,

Stau in barlog si ma uit la Olimpiade ca nu am noutati nici macar pisica ca Olimp, eu iubesc cainii cel mai mult, dar aici e cam dificil sa i cresti cand lucrezi full time etc....

Sorocai o minunatie de fetita sa va traiasca si sa fie sanatoasa sa te bucuri de fiecare clipa , sunt convinsa ca mai devreme sau mai tarziu o sa simt si eu trairile tale si imensa bucurie de a fii mama.

Petty, iti doresc noroc cu laparoscopia, si sa ne tii la curent cu Fiv la Dr Albu daca ajungi pana acolo!!

Fetelor sunt foarte fericita ca sunt romanca si ma bucur pt fiecare medalie pt Romania!!Hai Romania pe podium!!!!!


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) , urmeaza deep tests.
Vine soarele si pe strada mea , adevarat intr-o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

daniella ce mai faci cum esti cu cantarul ...si cantarul meu a inceput sa devina prietenos , am reusit sa dau jos 3,5 kg sunt multumita de mine

pot sa spun ca pisoiasul mi-a luminmat zilele , Titica pisica de 12 ani e mare si stie sa aiba grija singura de ea , dar asta mic e neajutorat si ma topesc cand vad cum suge din biberon si cum doarme...e baiatul lui mana , iar Titica e fetita lui mama , pisoiasul are si nume Bobocel..caci infloreste pe zi ce trece ca un bobocel...

petty sa nu uiti de noi

restul fetelor stiu ca poate nu mai aveti noutati dar mai aruncati cate un buzdugan pe aici !




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Neatza fetelor!

Va urmaresc si eu zi de zi, si astept noutati si numai vesti bune!


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

salutare unguroaicelor
Cam liniste pe aici,,nu e nimeni in focuri?sau sunteti in vacanta?
Sant cu ochii pe voi, in toamna se numara bobocii mult succes tuturor! ma rog ptr voi toate



9+
Am primit o minune! Multumim Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Soroc, felicitari mamico!
Sa va traiasca fetita si sa va umple sufletul de fericire!

9+
Am primit o minune! Multumim Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Salut fetele care trag cu ochiul pe aici,,

Olimp, am mai slabit inca un 1.5kg de la ultima dieta, dar cam greu deja , in timpul saptamanii luni-vineri sunt ok pot sa ma abtin de la multe ,cum vine weekendul cum vin si poftele incerc sa mi tin mintea ocupata dar cam greu.
Sa stii ca multi mi au spus ca daca a si avea un amigo cu 4 labute pe langa casa a si fii mult mai relaxata mai ales cind incepi un Fiv ,acu nu stiu ca eu sunt tare zvapaiata si fara rabdare.

Jaguar, totul e ok vad deja 9 saptamani, Doamne ce trece vremea!

o zi faina va doresc!! well ce o mai ramas din ea.


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) , urmeaza deep tests.
Vine soarele si pe strada mea , adevarat intr-o zi!

Mergi la inceput