No Comment!

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili_ka spune:

Eu nu inteleg ceva . De ce se tot crede ca cei care au retinut buletinele au fost de la PDL. Au spus undeva asta? Pot fi si cei de la USL. Care au nevoie de votanti.
Si de ce spun asta. Zilele trecute un amic care era contra lui Basescu a fost in Bucuresti zilele trecute si a vizitat un cort USL sa vada ce spun cei de acolo. Dupa ce i-au facut caput mare ca trebuie sa pice Basescu i-au cerut sa lase buletinul la ei pentru cateva zile pentru a-i procesa datele pentru a participa la nu stiu ce tombola. Omul a ramas interzis si imi spunea ca ii pare rau ca nu a fost pe faza sa filmeze totul.
Deci cine retine buletine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deci nu-l ia nimeni cu forta....nu am auzit sa-l ia cu forta cneva...daca omul da....e ok,daca nu....nu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui lili_ka

Eu nu inteleg ceva . De ce se tot crede ca cei care au retinut buletinele au fost de la PDL. Au spus undeva asta? Pot fi si cei de la USL. Care au nevoie de votanti.



De ce? Pentru ca asa au zis responsabilii cu intoxicarea de la USL.
Poate s-or gasi unii sa-i creada.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Citat:
citat din mesajul lui corap

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
BTW: despre recomandarile Conventiei de la Venetia vis-a-vis de cvorum ce zici?




da' tu ce zici? ai habar de continutul ei?

1.sa incepem cu inceputul - Conventia de la Venetia nu exista decat in imaginatia ta. exista o comisie la venetia, si ea a facut niste recomandari .

2. recomandarile comisiei de la venetia sunt facute pentru "initiative referendum", nu privesc "impeachment referendum" (asa cum rezulta daca citesti tot textul recomandarilor - adica toate cele 25 de pagini - nu numai ce ti s-a bagat sub nas de-a gata)

3. nu tu ziceai "no comment"? titlul e pus asa, la shto? sau intrebarea?


Corap, te mai rog inca o data. Schimaba-ti tonul. Inteleg ca irit, dar nu am facut conventie cu tine sa iti inghit injuriile. Si nu te fa ca nu stii. In rest, explicatii nu am de ce sa iti dau tie ori sa-ti demonstrez ceva, ca nu suntem la clasa si tu nu esti profesor de drept! cel putin nu al meu!
Nici Lali.
Poate il intrebi pe Marius, de ce mi-a pus intrebari. Aprecia dc taceam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

lucialu, gata, m-am prins, mi-ai atras atentia de doua ori. Promit ca nu mai scriu in contradictoriu pe subiectul tau, ca vad ca e greu dialogul.

Corap are ceva, ceva cu dreptul, stai linistita.
Poate ca e interesant sa ii auzi parerea ? Pe mine chiar ma intereseaza, mai ales daca are un link cu documentul Comisiei de la Venetia. Ca eu tare cred ca vom auzi mult de el in zilele de dupa referendum si as vrea sa stiu ce spune sa nu ma bazez pe parerea unora sau a altora.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Una e sa scrii in contradictoriu, si alta sa imi tot atragi atentia sa judec eu. Si mai e si modul in care sunt abordata. A la suspendatu'. Nu la mine e dificultatea.
Sa judec eu ce? Declaratiile in contradictoriu ale lui Basescu? Si ale altora din bandul lui? eu le judec pt mine. Pun linkuri pt cine vrea sa judece in mod direct.
Postez pareri avizate ale unor oameni mult peste nivelul meu. Pe mine nu ma deranjeaza. Pe voi? Caut info, incerc sa ii vad pe cei mai luminati cum vad ce se intampla acum.
Iau mestecat ce? Avize consultative? Decizii CCR? Constitutia?
Nu. Cea care se opreste sunt eu. Si amica ta nu e singura cu diploma pe aici. Eu cu Marius vorbeam, fiind intrebata decent
BTW: dc nu va place, VA ROG treceti peste postarile mele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

A inviat si avocatul poporului, care trimite plangerile, ghiciti cui :))))

http://m.facebook.com/photo.php?fbid=301866263244787&set=a.299908540107226.62351.162110957220319&type=1&theater&_rdr

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Citat:
citat din mesajul lui corap

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
BTW: despre recomandarile Conventiei de la Venetia vis-a-vis de cvorum ce zici?




da' tu ce zici? ai habar de continutul ei?

1.sa incepem cu inceputul - Conventia de la Venetia nu exista decat in imaginatia ta. exista o comisie la venetia, si ea a facut niste recomandari .

2. recomandarile comisiei de la venetia sunt facute pentru "initiative referendum", nu privesc "impeachment referendum" (asa cum rezulta daca citesti tot textul recomandarilor - adica toate cele 25 de pagini - nu numai ce ti s-a bagat sub nas de-a gata)

3. nu tu ziceai "no comment"? titlul e pus asa, la shto? sau intrebarea?


Corap, te mai rog inca o data. Schimaba-ti tonul. Inteleg ca irit, dar nu am facut conventie cu tine sa iti inghit injuriile. Si nu te fa ca nu stii. In rest, explicatii nu am de ce sa iti dau tie ori sa-ti demonstrez ceva, ca nu suntem la clasa si tu nu esti profesor de drept! cel putin nu al meu!
Nici Lali.
Poate il intrebi pe Marius, de ce mi-a pus intrebari. Aprecia dc taceam?

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



nu ma fac ca nu stiu, chiar nu ti-am adus injurii. dar daca imi arati unde, eu nu am nicio problema in a te ruga sa ma scuzi. si nu ma prefac ca nu stiu, chiar nu stiu unde a fost vorba de injurii. de altfel, poti raporta la moderator daca nu-ti convine ceva din ce zic si consideri ca a fost spus cu incalcarea conventiei, pe care este foarte adevarat ca nu o ai cu mine, ci o avem amandoua cu proprietarii sitului.

iar ca citesti fragmentele pe care ti le pun altii la dispozitie si nu nemijlocit sursa in integralitatea ei e un fapt, nu vreo interpretare de-a mea.

cat priveste iritarea, iti apartine in totalitate.
si, sa nu uit, la punctul 3 erau niste intrebari retorice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Bun si daca nu a fost intemeiata sau cum se zice nu exista temei cum se numeste acest referendum in aceste conditii? Risc?

Abuz?
Lovitura de stat?
Altceva?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa


se numeste "calea cea mai scurta catre pierzanie".

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucialu

Citat:
citat din mesajul lui corap

Citat:
citat din mesajul lui lucialu
BTW: despre recomandarile Conventiei de la Venetia vis-a-vis de cvorum ce zici?




da' tu ce zici? ai habar de continutul ei?

1.sa incepem cu inceputul - Conventia de la Venetia nu exista decat in imaginatia ta. exista o comisie la venetia, si ea a facut niste recomandari .

2. recomandarile comisiei de la venetia sunt facute pentru "initiative referendum", nu privesc "impeachment referendum" (asa cum rezulta daca citesti tot textul recomandarilor - adica toate cele 25 de pagini - nu numai ce ti s-a bagat sub nas de-a gata)

3. nu tu ziceai "no comment"? titlul e pus asa, la shto? sau intrebarea?


Corap, te mai rog inca o data. Schimaba-ti tonul. Inteleg ca irit, dar nu am facut conventie cu tine sa iti inghit injuriile. Si nu te fa ca nu stii. In rest, explicatii nu am de ce sa iti dau tie ori sa-ti demonstrez ceva, ca nu suntem la clasa si tu nu esti profesor de drept! cel putin nu al meu!
Nici Lali.
Poate il intrebi pe Marius, de ce mi-a pus intrebari. Aprecia dc taceam?

inde
"and the song became love and love became the egg" (Happy Feet)
my little sunshine



stii ce cred eu...fara suparare? demagogi sunt multi, profesionalismul si cunoasterea cat si adevarul,nu stau in barbologie!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput