Cursuri de pictura pentru copii in Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Da,Sabina,ai dreptate ,la asta cu manierismul nu m-am gandit.
Dar,ma gandesc,ca asta depinde si de elev si binenteles in primul rand de coordonator,profesor.
Fratele meu a facut de mic(de cand il stiu) cu bunicul nostru(de fapt strabunic), si am remarcat ,ca dintre toti colegii de la liceu si respectiv facultate, era printre cei(putini de altfel)mai deosebiti.Adica aborda o varianta originala spre deosebirede multi colegi care pictau(desenau)cam la fel ca profesorul.
Cativa dintre ''manieristi'' s-au apucat tarziu de pictura.Cu o luna inainte de a intra la liceu sau facultate.Din dorinta de a invata repede totul,''sa picteze bine'' au picat in manierism.
Dar,deasemeni, am vazut artisti cu totul si cu totul extraordinari,care nu au facut niciun fel de scoala ,si,care dupa parerea, mea mi se par geniali.

Imi cer scuze fata de persoanele care au deschis acest topic.M-am indepartat un pic de subiectul discutiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui mari9

Imi cer scuze fata de persoanele care au deschis acest topic.M-am indepartat un pic de subiectul discutiei.


E in regula. Atata timp cat nu incearca nimeni sa imi spuna cand sau daca sa duc copilul la diverse cursuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lyana spune:

Cursuri de pictura si desen pentru copii gastiti la Brevis Music Art, au cursuri si sambata,sediul este in zona Piata Unirii mai multe pe www.brevis.ro
Atmosfera este placuta, echipa este tanara si dinamica.
Pentru pictura folosesc materiale profesionale iar acestea sunt incluse in pret.
Mult succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Buna,

Desi nu sunt incercate de noi (abia acum vrei sa incepem si noi la Palatul copiilor - unde insa nu ma astept la ceva iesit din comun -dar s-ar putea sa ma insel), stiu de niste cursuri de pictura (chiar si pentru copii la Fundatia Calea Victoriei - eu primesc mereu newsletter de la ei. Cauta pe google si sigur dai de ei. Mie mi se par ca sunt concepute chiar pentru a stimula simtul artistic un pic mai mult decat media cursurilor de acest gen.
Si pentru ca ai zis ca exista o pasiune pentru miniatura, cred ca poti arunca un ochi si la Muzeul Taranului sau la Muzeul Satului unde in fiecare an se organizeaza ateliere de creat martisoare cu mesteri populari. Sigur sunt o incantare pentru un copil care are rabdare si simt estetic.
Bafta multa !

Mergi la inceput