Taxa viza Egipt?

Taxa viza Egipt? | Autor: Angelinne

Link direct la acest mesaj

Aveti idee daca se plateste in egipt taxa de viza si cit poate fi? A fost cineva la hotel Panorama in El Gouna?


Angelinne

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lara_c spune:

Citat:
citat din mesajul lui Angelinne

Aveti idee daca se plateste in egipt taxa de viza si cit poate fi? A fost cineva la hotel Panorama in El Gouna?


Angelinne



Presupunand ca ai un pasport romanesc simplu:


Viza turistic#259; se poate ob#355;ine la aeroport sau la sediul Ambasadei Republicii Arabe Egipt īn Romānia, costul acesteia fiind de aproximativ 20 USD.

Daca ai alt tip de pasaport intreaba la adresa de mai jos :


embassy.bucharest@mfa.gov.eg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

mersi mult... am gasit pe net ca ar fi in jur de 15 $. Nu stiu insa daca nu e prea cald in august pentru egipt sau tunsia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

pai in Egipt in august sunt doar 40-42 de grade...
http://www.weather.com/weather/tenday/Sharm+el+Sheikh+EGXX0018:1:EG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

Mda.... cam prea cald.... eu am mai fost in septembrie si erau cam 30... numai bine... sincer nu stiu ce putem alege la aceasi bani in alta parte//// ma batea gindul de o Croatia... insa nu stiu unde ar fi ok... caci ideea de plaja betonata nu ma incinta... asa daca a fost cineva si sti sigur unde sa te duci....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

in orice caz Croatia nu coboara la pretul de all inclusive cu transport in egipt/tunisia. pentru ca acum sunt si multe oferte pe africa, tocmai din cauza ca e ff cald si nu sunt ocupate locurile.

Mergi la inceput