Aspirante optimiste(800).Felicitari Mihaelafalt !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

cixinica ovulatia poate sa fie chiar in ziua cu doua linii de aceeasi intensitate sau in urmatoarele doua zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Fetelor am citit si eu despre GYNEX

vad ca nu a mai intrat Angelica67 sa ne spuna si noua cat timp a luat si ce probleme avea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cixinica

draguta eu va citesc, dar nu prea am nimic de spus
m-am saturat si eu de asteptarea asta

am si eu o intrebare, vreau sa imi fac analizele de z14, nu fac monitorizare eco de ovulatie ci cu teste, cand sa consider ovulatia la o zi dupa ce apare primul test cu 2 linii de aceasi intensiatte?
sper ca m-am facut inteleasa





cixi, la 36 ore maxim de la cele 2 liniute se produce ovulatia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cixinica spune:

draguta, monique
si eu cand sa merg sa donez sange?
a doua zi dupa testul cu 2 liniute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Multumesc mult fetelor, va las cate-o prajiturica si un suc, si evident un pupic de molipsire
Sunt bucuroasa ca v-ati amintit de ziua mea,scumpelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dana,la multi ani si tot ce iti doresti.
la mine seria 3 din "pata revine"


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Miki, lasa ca e ok, cu 2 fiole ma descurc. Nu mai cauta si o a 3-a fiola. Merci frumos.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Buna fetelor.
va multumesc la toate pentru urari si gandurile bune.
Eu de azi dimineata de la 7 sunt pe drumuri, analize, doctor gineco, hematolog si iar gineco.
Pana acum totul e foarte bine si ii Multumim lui DD, abia azi am simtit ca sunt gravida, am obosit si m-a luat cu calduri, bine nici nu mancasem ca trebuia sa donez sange si statul pe la usi m-a terminat, acum sunt bine in patuc si satula deja.
Beta a iesit 374 ma incadrez la saptamana 4 dar repet vineri dimineata si vedem.
Mi-am cumparat 10 fiole de clexane si le incep din seara asta, abia pe saptamana viitoare o sa primesc scrisoare medicala pentru compensat.
Progesteronul a iesit bine chiar 171,6, o sa mai iau cate 200 de utro zilnic.
prolactina a iesit tot la limita de sus dar doctorita a zis ca e bine ca ea oricum in sarcina creste, asa ca mergem cu toate pastilele de pana acum inainte si cu clexanul si ne rugam la DD sa fie bine.
Draguta nu e prima luna in care am folosit preesedul, dar faza e ca luna asta l-am folosit doar de 2 ori cand m-am simtit eu mai uscata, pe la inceputul ciclului nicidecum in preajma ovulatiei.Eu l-am cumparat din mai si l-am folosit doar atunci cand vedeam ca este nevoie nu zilnic.
Dana la multi ani si de la mine.
Fetelor va pup pe toate si o sa incerc sa dorm putin ca azi noapte am avut la emotii si nu am dormit deloc.
Ana parca tu m-ai intrebat ce zice sotul, pai i-am zis ieri la telefon ca era la servici ca am facut un test si a iesit pozitiv si el a ramas masca ca si mine, nu ii venea a crede, iar aseara cand a venit acasa a zis ca bucuria mare o sa fie atunci cand o sa fim cu bebe in brate.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IuliaCospy spune:

Miha, da stiu ca te lasi asteptata cu vestile Am stat toata ziua cu un ochi aici sa vad ce ai facut! Felicitari pt beta grasa. Doamne ajuta sa iasa dubla vineri!
Legat de drumurile pe la spital si analize, sugestia mea e sa iti ei de mancare la tine cand mai ai experiente din astea. Eu am stat intr-o zi vreo 8 ore pe holuri, asa ca cel mai bine e sa fii pregatita.
Si da, bebeii vin cand au ei chef si in cele mai ciudate circumstante. Eu am ramas in sarcinata in primavara in sapt in care a murit socrul meu si nici acum nu stiu cum, decat ca asa a vrut DD. Asa ca spor la treba fetelor si multa credinta. A! si multi de molipsire!

Iulia, mami de Sara Andreea si 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello, girls !

Anca, pai 3 zile la rand? Acum chiar nu mai pricep nimic ! Nu te stii cu asa manifestari, nu? Deci tot de bine zicem ca e?

Mihaela, ce beta grasa si frumoasa. Si progele e bun ! Dar eu as zice sa pui macar 200 mg dimineata si 200 seara de utro. 200 /zi e frectie, e ca si cum iei degeaba.

Draguta, eu n-am avut mereu albusul acela, dar stiu sigur ca ovulam bine. Daca ai preseed, eu zic sa-l folosesti, sigur ajuta la circulatia gigelusilor "incolo"

Mergi la inceput