Aspirante optimiste(800).Felicitari Mihaelafalt !

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ce parere aveti?
Sotul meu e foarte agitat. S-a uitat la teste si a vazut clar liniutele si mi-a zis sa o sun pe dr dar era intr-o consultatie si nu m-a sunat inca inapoi. Incerc sa fiu calma si sa ma gandesc asa cum gandeam de dimineata ca nu sunt gravida in cazul in care totusi va rezulta ca nu sunt sa nu cad de sus.
E foarte rau sa iti faci mii de sperante si sa nu fie nimic. Din pacate deja la 2 teste cu a 2-a liniuta pala nu pot sa nu ma gandesc ca sunt gravida, asa ca am un zambet pana la urechi si abia astept sa vina ziua de maine sa mai fac un test sa vad ce zice.
Daca sunt gravida donez 2 fiole de Pregnyl pe care mi le-a cumparat Miky oricui are nevoie.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

emi,esti gravi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Eu zic ca e pozitiv, nu e chiar palid.
Cat a trecut de la injectia cu Pregnyl? Am citit ca se elimina cate 1000 de unitati pe zi. Cred ca vreau eu seringile, dar ti le platesc musai.
Testul asta e primul, nu se numeste cumva Baby Check? Mie mi-a detectat f devreme.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Nu, asta e testul al doilea, Barza. Primul era din Cora si e efectiv un no name pe care scrie CARA cu 3 patratele rosii, este de la Ozone, e test de sarcina caseta si scrie pe el asa: Primul Raspuns in mai putin de 5 minute.
Cu el n-am pus poza ca l-am scrijelit cu unghia pentru ca nu imi venea sa cred
Doamne ajuta sa fiu gravida cum ziceti voi fetelor!

Pregnyl-ul a costat intre 25 si 30 lei (ambele fiole) si ti le dau cu mare drag cu titlu de donatie daca sunt insarcinata si nu imi mai trebuiesc. Ovitrelle-ul l-am facut pe 16 cand m-am intors din vacanta. Au trecut de atunci 14 zile.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:


Mihaaaaaa
eu cred ca vreau sa cumpar de la tine testele de ovulatie
ca tie nu-ti mai trebuie
ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

A trecut destul de la injectie, nu este fals pozitiv. Asteptam beta de maine ! Vedem cum facem cu Pregnylul, vorbim.

Moni, apai nu-s cam multe teste, ihm? Ce sa faci cu atatea? Incerci si tu o luna, doua si gata! Zic asta ca parca imi amintesc ca Miha cumparase multe.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarnyina_s spune:

Em abia ma abtin sa nu te felicit, dar si eu cred ca este bebe mic la tine in burtic .
Oficial te voi felicita maine cand vei reface testul si va iesi mai pozitiv ca cel de azi
Tu cum esti, cum te simti?
Acum sa stai cuminte si sa ai grija de tine, sa nu te stresezi, ca stresezi bebelul si trebuie sa se lipeasca bine de tot. Fii ZEN, si bucura-te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

buna fetele

Emi citind postarile tale deja m-am emotionat, ai grija de tine de acum si asteptam rezultatul la beta

Fetele legat de acea pesoana eu nu banui cine ar putea fi, bineanteles ca s-a legat si de mine spunandu-mi ca stau de multi ani pe aici, m-am gandit atunci daca sa-i urez si ei la fel

Iulia

Dyarnyna te asteptam sa ne spui ca ai foliculi grasi

va pup pe toate si asa ce-mi plac vestile astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Eu acum ma gandesc ca daca sunt gravida copilul asta a fost conceput pe destul de mult alcool ca am baut la bere cu lamaie in Praga si Budapesta pana la loc comanda si am mai cumparat si pentru acasa deci cam 3 saptamani din luna Iulie tot intr-o betie am tinut-o :)
Dar de acum nu mai beau!!!
Si mananc sanatos, (tocmai ce ma apucasem sambata de dieta cu legume fierte, peste si vita la gratar, ou fiert, branza de vaci, lapte, ceai de fructe de padure, salata verde). Noroc ca e dieta echilibrata si bazata pe alimente sanatoase si de maine dimineata o sa mananc cantitati normale nu mai putin cum am mancat in astea 3 zile, daca se adevereste ca e bebe la testul de maine.
In rest ce sa zic, ma simt bine, am cam avut niscaiva dureri ca de ciclu si intepaturi de ovare dar vin si trec nu persista. Si nu mai pot sa dorm pe burta, nu ma mai simt bine dormind asa, parca ma doare/inteapa cand ma asez asa si asta a fost si motivul pt care am facut test azi, ca de 2 nopti ma tot foiesc ca nu mai am pozitie.
Sunt super emotionata!!!




Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

A trecut destul de la injectie, nu este fals pozitiv. Asteptam beta de maine ! Vedem cum facem cu Pregnylul, vorbim.

Moni, apai nu-s cam multe teste, ihm? Ce sa faci cu atatea? Incerci si tu o luna, doua si gata! Zic asta ca parca imi amintesc ca Miha cumparase multe.


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)



alex Miha si-a cumparat 50 bucati
eu la fel
insa, eu, fiind la menopauza, imi fac in fiecare zi test, deja am vreo 20-25 consujmate cred
si daca ma tine tot asa..... sa tot fac teste
azi sunt ziua 45
na, c-am zis ca nu m ai scriu de mine si tot am scris :))

Mergi la inceput