Aspirante optimiste(800).Felicitari Mihaelafalt !

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daena spune:

Citat:
citat din mesajul lui velvet

daena




http://www.fertilityfriend.com/home/3b06ed

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

velvet am parut eu deranjata? Hai maaa, ca ma supar greu. Parol. Am avut si noi postari mai acre si m-am gandit sa va spun de unde era expresia cu pricina, ca sa n-o puneti la suflet. In rest, eu doresc sarcini linistite tuturor...chiar si mie, doar ca nu cu tripleti, ca-s cam mica si nu stiu cum i-as putea duce la termen. Avea si consortul meu candva ideea nastrusnica a tripletilor, acum ne-am calmat: vrem doar gemeni

Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

Ari mi-era sa nu fii suparataiar in legatura cu expresia,creca am sarit pestea ea sau chiar nu m-a interesat,ca nu mi-o amintesc la FIV om avea sanse sa avem tripleti,desi mai bine 2,e mai sigur

si eu-s cam mica pt 3 si pt 2 creca da mai am vreo pretentie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata.
Emilia hai cu testul pozitiv, sigur iti iese pozitiv luna asta la cum ai prestat, uite mie mi-a iesit cu a 4 si a 5 urina din ziua 28 asa ca tu daca il faci dimineata sigur iese.
Eu ma simt mult mai bine azi, ieri sigur era oboseala de la nunta si faptul ca m-am incaltat cu tocuri mari la care am zis ca de acum renunt ca sa nu imi mai fac rau singura.
Astazi mai am o usoara senzatie de durere de spate asa ca la ciclu dar o tratez cu nospa.
Fetelor va pup si va astept sa impartasim emotiile sarcinii impreuna.
Gaby ai grija ce mananci cateva zile ca sa iti refaci stomacul.
va trimit de molipsire



Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui osuparata

MeAlex, suntem definite genetic individual sa toleram sau nu ceva, asta-i viata!Oricum, te admir pentru altruismul de care dai dovada in momentul in care citesti de cat de bine si fericite sunt unele gravidute!Monica, prefer sa fiu negativista, decat ipocrita , atunci cand ma gandesc ca una zburda de fericire in timpul sarcinii, face tot ce vrea, fara restrictii, refuza sa ia medicamente vitale(utrogestan, nospa, vitamine)si-ti rade in nas de fericita ce e, iar alta nu reuseste nici macar sa ramana insarcinata! Sunt persoane care au luat utrogestan 7 luni de sarcina, nu 3 cum se da de obicei, totul pentru a vedea zambetul copilului in lumea asta, desi acest hormon iti termina ficatul de te deregleaza pe viata, produce chiar si colestaza in sarcina, dar na, fiecare si le stie pe ale ei!

La o prima citirea postarilor tale am incercat sa inteleg daca este rautate sau doara sa esti tu ,recunosc ca inca nu m-am prins.Uite ,de exemplu ,eu sunt una dintre persoanele care la prima sarcina am avut sangerari de la 6 saptamani,tone de utrogestan si progesteron injectabil,contractii non stop,stat la pat de la 7 luni cu colul deschis si multe altele pe care nu mi le mai amintesc si cu toate astea nu sunt invidioasa cand alta insarcinata in 7 luni sta la plaja si sare cu parasuta.Vroiai sa demonstrezi ceva?...ca nu inteleg defapt tu ce vrei

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna dimineata fetelor. Toate bune?
Eu nu prea stiu ce sa va zic ca am o a doua liniuta de un roz atat de foarte pal incat nu imi pun baza in ea. Mai fac maine dimineata inca un test si va anunt atunci. Eu in continuare nu cred ca sunt gravida si de-aia nici la beta nu ma duc astazi. Daca maine am tot asa 2 liniute din care a doua foarte foarte palida atunci am sa fac beta. Dar repet, nu cred ca e nimic. Era atat de palida ca mai ca nu exista.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Iote asa ,liniuta mea fff palida si pe care doar eu o vedeam are acum 5 ani asa ca mergi la beta sa nu cumva sa ai nev de ceva
FELICITARI!!!

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Osuparata, chiar nu te inteleg. Din cate imi amintesc, ai aparut aici si fara prezentari, i-ai luat aparararea Lorenei. Repet ca in cazul ei, a fost o neintelegere...Observ ca apari doar ca sa te iei de Ana si nu inteleg de ce. De ce nu postezi si despre alte subiecte? De ce nu scrii si despre tine, pentru ca, pana la urma, suntem aici sa ne spunem povestea, sa cerem si sa oferim ajutor.
Nu suntem aici ca sa convingem pe altii, cel mult spunem ca noi am proceda altfel. Nimeni nu detine adevarul absolut, stii asta.
Sincer, mie mi se pare ca esti una dintre fetele mai vechi si acum postezi sub un user nou.

Kimmy, felicitari pentru Emma, sa fiti sanatosi cu totii si sa aveti numai bucurii!
Ana, Draguta, multumesc pentru urarile pentru concediu, s-a cam terminat, dar vom mai pleca vara asta.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)



'neata fetele
si eu cred la fel - ca e un user vechi,
am banuiala asta de mai demult.....
oricum eu nu mai postez despre mine, n-am nevoie de critici
cine vrea sa vb, o putem face pe mess.
am sa citesc doar....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ok Anca, mi-ai dat super sperante acum.
Deocamdata sunt pe Duphaston, acid folic si euthyroxul meu de fiecare zi si am luat din cand in cand si Aspenter dar pe asta nu stiu daca sa-l mai iau sau nu.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Emilia ce test ai facut? ce marca?
Eu zic ca daca se vede si e palida e acolo si e bebe, acum depinde cand ai facut si injectia de spargere a foliculilor ca si aia poate sa influenteze testul.
Mai repeta odata maine dimineata si daca iese tot asa fa beta, dar nu iti pierde speranta pana maine, stii doar ca gravidutele pleaca de aici cate 2 si dupa cum se vede eu te iau pe tine si apoi tu iei pe altcineva si tot asa.




Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite (tratament cu aspenter, femibion 1, magne b6, acifol, cetebe)
O sarcina pierduta la 6 saptamani si o sarcina extrauterina tratata medicamentos

Mergi la inceput