Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 56

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

Nu stiu prin ce trece Moni sau familia ei, pot doar sa-mi imaginez dar cumva creierul meu cred ca se blocheaza undeva pe drum sau ma rog..refuza sa aprofundeze...Sunt tare trista sa aflu vesti care mai de care mai suparatoare.
Imi dau seama ca in tot acest timp de cand a aflat ca este bolnava si pana acum am refuzat categoric ca ea poate sfarsi din aceasta cauza...cumva se intampla o minune si ea fenta boala asta cu spiritualitate si haz.
Inca mai vreau sa cred in minuni...
Moni esti in gandul si inima mea, ma rog pentru tine si pentru familia ta greu incercata.
Imi pare rau ca nu stiu si nu pot mai mult...ma opresc aici...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

eu zic sa ne rugam si atat!
daca familia vrea si are nevoie de ajutor, il va cere....

Denisa iti inteleg disperarea, dar nu pot da fetele buzna peste ei, cum zicea si Claudelu. E decizia lor, ei hotarasc ce metoda si ce drum vor urma, impreuna cu Moni.

Haidei sa ne rugam!
Sunteti toate minunate, mai rar atata solidaritate.

Imi pare sincer rau ca nu am putut partticipa la rugaciunea colectiva, eram cu cel mic la doctor.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Ma simt si eu cu musca pe caciula. Si eu am dat sfaturi fara sa stiu exact care este relatia voastra cu familia ei. Aveti dreptate, nu puteti intra peste ei si da, cred ca si telefoanele astea multe deranjeaza acum.

Eu am totusi o explicatia a mesajelor mele - ca voi toti, ma afecteaza situatia. Unii se retrag in rugaciune, in speranta, altii ca mine simt nevoia sa faca ceva. Si faptul ca fratele ei a sunat in Turcia sa intrebe ce s-a faca m-a determinat sa cred ca sunt debusolati. Dar daca au familie extinsa acolo, unchi, matusi, nashi ... probabil ca exista printre ei persoane mai analitice care pot coordona logistic situatia.

Inteleg perfect motivatia voastra de a fi rezervate, voi stiti mai bine ce e acolo, cat ajutor poate primi ea din familia extinsa si care este relatia ei cu voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Monica ma rog pt tine,pt copilasii tai,pt familia ta ..si nu-mi doresc decat sa se intample o minune pt voi!Ma doare sufletul de cand am aflat si am gandesc la tine neincetat.
nu am cuvinte pt astfel de situatii,este cumplit ce se intampla :(
Imi pare teribil de rau..insa minuni exista..eu inca cred ca exista minuni,in ciuda propriilor experiente..minuni exista si Dumnezeu e mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

am sufletul atat de greu... deschid la fiecare 5 minute acest subiect ca poate este vreo veste buna.
incerc sa scriu ceva dar parca nu-mi gasesc cuvintele, iar gandurile parca s-au ratacit. nu-mi pot inchipui atata durere, atata chin.
stiu ca boala este crunta (mama mea a avut cancer la san), dar stiu ca sunt si minuni.
nu putem face altceva decat sa speram, sa transmitem ganduri pozitive si sa credem ca nimic nu s-a terminat, ca atata timp cat Moni lupta...
va rog sa ma credeti ca eu sper din tot sufletul ca maine va fi o zi mai buna pentru ea. sper asta in fiecare zi si vreau sa cred ca gandurile mele bune o ajuta cumva.
lupta, draga mea, lupta pentru ca ai pentru cine trai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Maine TREBUIE sa fie o zi mai buna pentru Moni, pentru ca maine Tudor al ei face 3 anisori!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Monihai iubita ca trebuie sa fie bine....esti in gandurile si in rugaciunile mele tu si familia ta......exista si zile mai rele , dar vin si cele bune...sa dea Bunul de Sus ca de maine sa te intalnesti numai cu cele bune




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Mamici dragi, am citit si eu sa vad ce face Monica. Eu imi doresc ca Monica, atunci cand va fi bine, sa citeasca cu placere ce am scris noi. Cred ca fiecare dintre noi ar vrea sa faca mai mult, eu de exemplu imi doream foarte tare intr-o seara sa stie Monica ca noi ne gandim cu drag la ea, ca ne rugam pentru ea, atat sa stie, ca poate a ajuta sa lupte, poate ne simte mai aproape. Apoi mi s-a parut atat de greu de facut lucrul asta, ce sa faci, sa suni pe cineva apropiat sa-i spui asta? Cred ca e atat de mult pentru toti din familie acum, incat e greu sa stii ce e mai bine. Eu zic ca Dumnezeu va face in asa fel incat ajutorul nostru sa fie cel mai de folos pentru Monica. Monica, iti transmit un gand bun si iti doresc sa gasesti toata puterea sa te faci bine. Hai, ca stii ca asa va fi! Si noi stim asta! Eu te pup cu drag.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

nu am stiiut despre monica70 pana acum.si imi pare f. rau ca trece prin aceste momente....care stiu cum sunt ca si mama a luptat cu cancerul pt multi ani.
o sa ma rog pentru ea.
e cumplit, dar miracole exista. sa nu-si piarda increderea in Dumnezeu iar noi, credinciosii sa continuam sa ne rugam pt ea.

afland de cancerul ei, mi-a venit in minte ca in urma cu o saptamana la dr. oz era un doctor care spunea ca vindeca cancerul de piele cu o crema f. ieftina obtinuta din vinete.

va pun linkul si voua si oricum pe net puteti afla mai multe despre ce vorbesc.
http://www.curaderm.net/

http://www.doctoroz.com/videos/dr-mercolas-most-radical-alternative-cures

Dumnezeu sa o ajute!

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

cere este numele intreg al monicai? vreau sa o trec pe o lista de rugaciune la bisericile mele din jur.

michelle

Mergi la inceput