Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 46

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

M-au sunat de la clinica, au un loc, poate fi adusa de la ora 16 azi sau maine-dimineata. Am vorbit si cu fratele ei, i-am spus ce acte e necesar sa aduca, plus o ambulanta cu care sa o transporte. Clinica nu poseda ambulanta proprie, traiesc si ei din donatii.
Acum...doar ei decid ce vor face. Astept sa ma sune si sa-mi comunice hotararea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Doamne Dumnezeule nu pot sa cred ce citesc... o stiu pe Moni din postarile ei pline de optimism, Diana are aproximativ varsta fetitei mele.
Nu stiu cum s-a putut degrada atat de rapid starea ei, era atenta si facea controalele periodic, mie cel putin imi parea ca totul e sub control, era mereu cerebrala si realista in ceea ce priveste viitorul dar totul era ok.
Nu pot decat sa ma gandesc ca se va intampla o minune, ca se va reechilibra dupa extragerea lichidului acumulat, daca e cea mai mica sansa eu cred ca merita sa incerce internarea, dar cu siguranta familia ei stie cum e mai bine
Doamne ai grija de oamenii astia greu incercati si vegheaza asupra copiilor Monicai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

A obosit saracuta,acum nu putem decats a ne rugam ca drumul sa ii fie mai usor

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Fetelor va rog sa ne rugam in continuare pentru ea!!!
Noi nu am obosit, nu avem motive si trebuie sa fim cu rugaciunea alaturi de ea si familia ei!!
Va rog sa veniti la subiectul de la Sunt in panica si sa va inscrieti care puteti la rugaciune!!!


are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miillyy spune:

Doamne ajut-o pe Monica! Am donat si noi pe paypal, sper sa ajute la ceva. Suntem fara cuvinte ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Moni, ma rog zilnic lui Dumnezeu pentru tine. Sa faca Dumnezeu voia Sa, caci El stie cel mai bine oranduirea lucrurilor in lumea aceasta. Te imbratisez si gandul meu este la tine mereu.

Fetelor, sunt de aceeasi parere cu Miha, nu cred ca mai este cazul sa o plimbam pe Moni acum prin centre paleative, alte orase, departe de familie, copiii, de cei dragi. Cu siguranta nu este deplasabila. Oare Moni asta isi doreste? Sau mama ei, ca orice mama care refuza sa accepte crudul adevar, incearca imposibilul?
Haideti sa ne linistim si sa lasam familia sa se linisteasca la randul ei.
Doamne-ajuta!

Mama Marei si a Dorei


Moni si familia ei au nevoie de noi !!!





www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

sa speram ca zilele ce le mai are monica sa fie cat se poate de linistite,cu dureri cat mai putine.....

din pacate,ascita care se reface des si in cantitate mare deja prevestea apropierea zilelor grele,ea apare datorita metastazelor din peritoneu si ficat,e semn ca boala e demult scapata de sub control

doresc ca familia sa aiba puterea sa accepte aceasta dura lovitura(desi,chiar bun crestin sa fii e greu sa acccepti asa ceva).....si sa aiba de asemenea puterea sa mearga mai departe....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Maria, e greu sa accepti sa te linistesti, cadn stii ca cineva, pana ieri SUFLETUL PETRECERII, ca sa spun asa, se afla intro asa mare suferinta.............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

da, e foarte greu sa accepti asa ceva. de ce? de ce???
Mi-e sufletul plin si greu de durere.
Moni draga mea, sunt cu gandul alatturi de tine, sa-ti aline bunul Dumnezeu toate durerile!!!!

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Probabil ca acum e mai bine sa fie acasa...
Nu am inteles insa de ce atunci cand a inceput sa se inrautateasca situatia nu a fost dusa la spital?Era si atunci prea tarziu??
Sincer sunt mama si imi pot imagina ce e in sufletul ei...durerea cea mai mare sigur e pt ca isi lasa copilasii singuri fara mama...

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput