Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina spune:

Fetele,citesc si eu cu ingrijorare acest topic,recunosc ca inca sper intr-o minune de la Dumnezeu,copilasii ei au atita nevoie de ea aici...

Ingrid,in situatia asta,nu stiu daca ar mai interna-o la oncologie,acolo fac in general tratamente oncologice nu paliative,cred ca i-ar da reteta pt morfina si sa-i administreze acasa...Of,Doamne,sper sa se rezolve miine cu un loc pt ea...oare rezista la transport? Cred ca are clinica si ambulanta,nu?

Ma rog si eu pt Moni si ma gindesc mult la ea,Doamne ajuta sa ne primeasca rugaciunile si sa-i aline suferinta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

off cat e urata viata asta
habar n-am ce as putea sa mai scriu mi-e greu, ma gandesc la Moni si ...

Doamne Dumnezeule te rugam fa o minune!





www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Alaturi de Monica70

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Sunt si eu cu gandul la ea de cand asteryaro mi a povestit ce se intampla.

Fetelor, sa va fie primita rugaciunea! Eu nu mai cred, dar admir pe cei care chiar cred ca prin sinceritatea rugaciunii pot schimba ceva.

Ma gandesc la Diana si Tudor, la durerea crunta din sufletul ei stiind ce se intampla...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Doamne cat de trist e!!!!!
daca are dureri de ce nu au mers dupa reteta mai repede? Ma gandesc ca cei din familie sunt asa de innebuniti de durere incat nu stiu ce sa faca.
Cine stie in situatia data, daca mai poate si mai vrea sa vina in Timisoara.
e tare greu, e incredibil de dureros!!! Mama ei de viata cruda!!!


Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Fetelor noaptea este acoperita de rugaciune pentru Monica. Daca mai doreste cineva sa se inscrie de maine de la ora 8.00 este liber...treceti la Sunt in panica si va inscrieti...

Cred ca Monica are mare nevoie de rugaciunile noatre!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

At trebui pus link la mesajul ala de la aradence, eu scriu de pe iPad si nu stiu sa copiez linkuri ... Nu cred ca mai e cazul de nici o clinica.

Copiii o sa fie bine, au familia aproape, tatal , fratele Monicai si familia lui, parintii Monicai ... O sa fie bine si o sa vedeti voi ca o sa ajunga oameni maturi si echilibrati pentru ca e foarte nedrept ce li se intampla acum si acest dezechilibru al sortii se va balansa cumva in karma lor spre ceva bun.

Guvernata de logica cum sunt, imi spun ca trebuie sa existe o ratiune pentru care se intampla ce se intampla ... Nu stiu care si nu stiu pe cine sa intreb "de ce", desi imi vine sa bat cu pumnul in masa si sa cer socoteala, dar gandul asta ma ajuta sa accept.

Aceasta a fost mesajul meu de resemnare ... Nu mai sunt trista, l-am scris scrasnind din dinti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenbr spune:

Eu sunt trista, astazi m-am gandit la ea, m-am rugat pt ea, am plans de mila si durere....mi-e sufletul Tare greu si mi-as dori doar sa nu Mai suffere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Am sa scriu un mesaj si sa nu supar pe nimeni sper.Vorbesc din partea omului care a facut morfina vreo 2 doze si a trait vreo luna cu 8 tramadol pe zi plus multe altele.In momentul in care ai tampeniile alea in organismul tau esti neom ,traiesti in lumea ta exact ca drogatii numai am control asupra organismului tau ,numai ai nimic si o cred pe Moni ca nu avrut sa ia asa ceva, asa ca nu va grabiti sa spuneti ar trebui sa i se faca daca ea nu a vrut pana acuma.

Sunt cele mai grele alegeri pe care le faci in viata si asa de rau imi pare ca o doare si nu se poate face nimic .

Moni numai ganduri bune de la mine si crede-ma esti mereu cu mine in suflet azi toate cuvintele mele sunt prea simple pentru a putea spune ca simt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Mesajul lui Miha, postat aseara la aradence:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac


Cu fratele lui Moni am vorbit eu ieri. Nu e bine deloc. Nu stiu s-a creat asa o situatie. Am impresia ca se simt presati de fetele astea de pe forum,prietenele ei de dincolo cu internarea. Sincer nu mai imi vine nici mie sa ma bag sa zic nimic.

Mie imi este foarte clar ca pentru Moni a inceput drumul catre viata de dincolo. Eu una nu stiu ce s-ar putea face intr-un spital pentru ea mai bine decat acasa cu ai ei, in patul ei, la baia ei ca sa zic asa. Parerea mea este ca ea acum are nevoie doar de multa liniste, blandete si rugaciune.

A inceput sa aiba dureri destul de mari la un picior, e destul de greu ca cere atentie non stop si familia incepe sa se resimta. Cristi a promis ca va merge la doctorita oncoloaga dupa reteta pentru calmante.

O sa-l sun maine pe Cristi.

Va pupacesc.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Am deschis subiectul cu o mare frica.
Am aprins de aseara lumanare, sa fie.
Si eu cred ca si-a inceput drumul catre dincolo, cunoscand-o pe Moni, stiind ce luptatoare e, acum... e clar ca nu mai poate.
Ma rog Celui de sus sa ii aline durerile si sa-i dea curaj. E nevoie de mult, mult curaj sa poti trece dincolo cu demnitate, asa cum o face ea.........
Da, si eu stiu ca puisorii ei vor fi ocrotiti si iubiti, ei sunt o familie mare si unita, sunt sigura ca vor primi toata iubirea din lume si ca-si vor aminti frumos de mama lor..............
Moni, draga mea, te imbratisez strans si Dumnezeu sa-ti risipeasca durerile si sa indeparteze suferinta de la tine

Mergi la inceput