Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 44

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

Monica, trimitem si azi un gand bun catre tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

FETELOR MAI AVEM DE ACOPERIT CU RUGACIUNE INTERVAUL DE LA 4.30-7.00

CINE MAI DORESTE SA SE INSCRIE CATE O JUMATATE DE ORA SAU MAI MULT SA TREACA LA SUBIECTUL DE LA SUNT IN PANICA! SE VA CITI IN CONTINUARE PARACLISUL MAICII DOMNULUI SAU ROZARIUL SAU ORICE ACATIST CATRE MAICA DOMNULUI (suntem in postul Adormirii Maicii Domnului)

DUMNEZEU SA PRIMEASCA RUGACIUNILE NOASTRE SI SA FACA O MINUNE PENTRU MONICA!



are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Nu stiu unde sa intreb asta, asa ca intreb aici ... De la ce se face ascita asta
, ce organ nu functioneaza bine si cum se rezolva ? Ca inteleg ca nu se poate alimenta bine din cauza ei ... Asta e solutia, sa ii scoata lichidul ? Si daca da, se poate sa i-l scoata mai des, ca sa nu o bulverseze asa digestiv, cum zicea Denisam ca se intampla daca ii scoate mult dintr-odata ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

mai avem o fereastra la rugaciune de 5.00-6.00
si apoi dupa ora 8...
daca mai vrea cineva sa se inscrie va astapt la subiectul de la Sunt panicata...scuze ca vot scriu si aici dar stiu ca aici citesc mai multe fete...MULTUMESC!

are mama 2 baieti : ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buflea, cred ca necazul este ca, extragand mult lichid deodata (4 litri, la prima extragere, nu stiu la a doua cat) s-a produs un mare dezechilibru electrolitic, pe care Monica nu mai reuseste sa-l repare.
Acel lichid (ascita) se reface foarte repede, si asta iar este un mare necaz........ umfla abdomenul, apasa toate organele si asa suferinde si dureroase.........


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Da, din pacate lichidul se reface foarte repede. Prima data i-au scos 4,5 l, a doua oara (vineri) 4 l. Este greu pentru Moni si sa nu-l scoata.
Denisam, Ingrid, nu ati reusit sa mai luati legatura cu cineva din familie?
Stiu ca voi ati mai tinut legatura ce ei.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Alinamoro, nu vreau sa sun la ei, daca Moni nu poate vorbi si are dureri, pentru ce sa-i ocup timpul sotului sau mamei care stau langa ea? Am sunat azi la clinica, n-au loc, maine incerc din nou, au numarul meu, dar vreau sa fiu eu sigura.
In Arad n-au clinica de ingrijiri paliative, asta-i foarte rau...eu zic ca daca nu ma anunta de la Casa Milostivirii, sa incerce sa o interneze la oncologia din Arad, are nevoie de medicamente puternice ca morfina, nu de Nurofen!!!
Iisuse Cristoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Fetelor, Moni nu-i bine deloc. A vorbit Miha (Somleac) ieri cu Cristi, fratele ei.
Ingrid, a scris Miha la aradence, de cateva minute.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ingrid S
are nevoie de medicamente puternice ca morfina, nu de Nurofen!!!



morfina se poate prescrie si de oncologul de care apartine (presupun ca exista medici oncologi in Arad) daca e luata in evidenta acolo.

ascita se formeaza datorita functionarii deficitare a ficatului.

sunt si eu cu gandul la Monica de cand am vazut topicul asta, iertati-ma ca nu ma inscriu la rugaciuni, dar nu sunt credincioasa, si asa ceva nu se face doar ca sa fie facut. in felul meu, ma rog si sper sa-i fie cat mai bine si usor Monicai si celor din jurul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Alinamoro, multumesc. Auzisem ca are dureri si credeam ca au deja reteta pentru morfina, dar se pare ca nu e asa. Ma doare sufletul, vai, biata Monica.
Eu tot as aduce-o la Timisoara, aici ar primi o ingrijire foarte buna. Cei de la clinica sunt specializati pe asta. De-ar rezista Monica..

Mergi la inceput