Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Alina ti-am trimis eu un PM, sper sa-l fi primit.
nu stiu cum sa mi-l activez si la ora asta nici n-am chef sa incerc.

Monica70 are nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

GIO-trailul este in octombrie,asta mi-a confirmat Anda-trebuie sa reziste,aici e problema. SI nu se poate stind acasa in pat,facind anumit elucruri dupa "ureche",adica trebuei ajutorul medicilor,analize,perfuzii,calmante,tot c etrebuie sa reziste-poate sta la clinica de luni pina vineri si in weekend acasa, iar Diana va fi in weekend factorul care ii va ridica moralul si mai mult.
Ea dc e curat si medici OK,mi-a promis ca merge,ca si lui Iingrid-trebuei sa ne agatam de orice ca sa invingem Timpul care nu e in favoarea ei deloc.
EU zic ca MORALUL conteaza cel mai mult-moralul ei nu mai poate fi ridicat decat de Diana si de noi,familia e prea suferinda vazand-o zilnic cum trece prin dureri.
Dar spunindu-i NOI aceeasi poezie mereu,ca treb sa lupte, sa mearga l amedici,sa reziste pina in Octombrie,eu zic ca va conta mult si odata ce o pun pe picioar eputin medici cu perfuzii si ce se poate, si ea putind sa isi revina putin si sa nu stea NUMAI In PAT-atunci ea va deveni mai optimista.
Bunica mea a trait cu cancer 6 luni pe morfina,dar numai datorita NOUA-adica familia, si bunicul la fel,cu cancer la ficat a mai trait 18 lun iin loc de 4,stiu ca e diferit dar ma doare sufletul prin ce trece..
A si da Diana e mica, dar nu aveti idee cat va suferi ca nu a stiut nimic, ca i s-au rapit multe momente alaturi de mama si cat de mult o sa reproseze familiei lucrul asta..
Si Tocmai pt cei 2 copiii minunati care ii are trebuei sa o ajutam cu tot ce putem si cu toate mijloacele sa REZISTE-2 luni nu e mult,ne mobilizam?
Multumesc si va pe toate fetele sufletiste

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Uffff, vad ca n-a scris Moni. Spar macar ca ne citeste chiar daca nu poate posta.

Moni are AC. Din pacate si aerul conditionat are partea lui neplacuta si o cam deranjeaza pe Moni.

Cat despre internarea in spital, hmmmm grea decizie. La ocohelp a vorbit Andreea si nu o primesc pentru ca este in stadiu prea avansat si nu poate face chimio/radio terapie, organismul ei nu ar mai putea rezista. Oricum nici Moni nu vrea pentru ca a studiat prea bine boala asta si stie care e rata de succes a chimioterapiei.

Mai era vorba de un centru de ingrijiri paleative, la ceva maicute tot in Timisoara. Ca sa primeasca perfuzii si calmante mi se pare prea dramatica mutarea intr-un spital care este si la 60 km de casa. Perfuzii primeste zilnic si acasa, si calmante va primi daca si cand va fi nevoie. Acasa are toata familia alaturi, copii, parintii, fratele, cumnata, nepotica de 4 luni care o viziteaza mereu. Fratele sta pe acelasi etaj, deci practic sunt aproape tot timpul impreuna, mama la fel sta foarte aproape. Ea face si tratamentul asta naturist care presupune mancare de un anumit fel, ceaiuri facute intr-un anumit mod si baute dupa un tipic. Nu stiu cum s-ar descurca daca Moni s-ar muta intr-un spital. Nici Moni nu vrea sa plece de acasa si o inteleg.

Sper sa nu fi suparat pe nimeni cu raspunsul meu. Oricum familia impreuna cu Moni sunt cei care decid.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

A trebuit sa inchid, da revin

Eu cred ca Moni va rezista. E puternica, chiar daca acum e mai slabita si lupta. Stie foarte bine ca trebuie sa reziste si va rezista.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

02.08
PI,MI,SAM,PR
03.08
PV,LAVI02,TI
06.08
TSC,BS,IARINA,SS,AM
07.08
PL, ASTERYARO,ANAM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Monica, draga de tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moni te pup pe suflet si ma rog pentru tine, sper sa ai azi o zi mai buna si tot asa in continuare, cate un pic mai bine Ma gandesc mereu la tine



Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
_

Au nevoie de noi: Iulia Monica70 Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

moni Yupiiii ce ma bucur ca ai intrat.

Asta inseamna ca ne-ai si citit si ai vazut cat de mult ne gandim la tine .

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

ah ce bine ca au ajuns banutii...am sa mai trimit. Monica scumpa de tine rezista, uite. noi toti iti tinem pumnii. E important cred sa te alimentezi bine.
Somleac tu stii mai multe si n-as vrea s-o sacai pe Monica cu intrebari. Ia ceva pentru pofta de mancare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Monica ma bucur ca ne-ai scris si sunt sigura ca tu o sa rezisti si o sa te faci bine,nu ai cum cand atata lume se roaga pentru tine zilnic.
Cred ca i-am spus si Monicai ,dar dupa ce tata a fost operat si scadea f mult in greutate i-am dat supliment de proteine-Protifar se cheama si l-a tinut cat de cat stabil ca greutate.

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput