Monica70 are nevoie de noi

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

eu scriu initiale, cine doreste sa spunem numele intreg ne anunta, as zice ca asa e ok, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Monica e o persoana extrem de realista, dar chiar si ea nu are nevoie sa citeasca asa ceva. Rog un moderator sa stearga mesajul fetei Lorygabi si pe ea o rog sa nu se supere.
Moni, te imbratisez tare-tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

lorygabi,imi pare rau si imi dau seama prin ce treci,dar,te rog, moni trebuie sa citeasca altceva.
de ex gelu,a scis la clinica online DC, ca s-a vindecat de cancer stadiul IV cu metastaze oasoase si pulmonare.
moni, cu putina credinta, rugaciune,cu optimism si cu ajutorul medicilor trebuie sa invingi.
faci parte din gasca mea de nebuni care ne-am propus sa traim si niciunul nu sarim de 45 de ani,nici sanse de la oameni nu avem,dar de la Dumnezeu stim ca avem multe de tot.
esti faina de tot.si stiti ceva?
astia sunt cei mai faini oameni,astia de stim ca maine poate fi dincolo.se traieste frumos, cu umor, cu bucurie.maine poimaine iesim la pensie.
Hai Moni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

I.O.C. sunt eu.Nu conteaza, oricum.

Vroiam sa ii transmit Monicai sa fie increzatoare ca o sa fie bine..Fiecare avem o soarta si pana la urma cu toate statisticile medicale, uneori 'viata bate filmul'.Sunt si eu intr-o situatie dificila (sunt insarcinata si am descoperit acum, in sarcina, ca am cancer la san). Dar urmez tratament, fetita e bine,creste cum trebuie, mai avem putin si o sa fie cu noi si am incredere si sper din tot sufletul ca totul o sa fie bine....
Nu stiu cum, stiu/cred ca e greu, dar cu Dumnezeu inainte...pentru copiii nostri...

Oana,mamica implinita de David Paul(17.09.2008)
33+


Computers are useless. They can only give you answers. -Pablo Picasso

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

tzitziri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Histamina
Oana

Roxana, adauga, te rog, si pe tzitziri in lista.


Alaturi de Monica70

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

I.O.C. sunt eu.Nu conteaza, oricum.


am modificat
sanatate multa multa si tot binele din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorygaby spune:

buna ,chiar nu inteleg unde am gresit ,nu am zis ca trebuie si monica sa aiba aceeasi soarta ,eu am expus un caz si atit.chiar nu am vrut sa deranjez pe nimeni totusi am sters mesajul am crezut ca e un forum liber sa te exprimi ,chiar nu inteleg .chiar credeti ca sotul meu nu iubea viata ? a fost un om fffffffffffffoarte deosebit ,unic cum putini sunt cei care lau cunoscut poate confirma ,dar fiecare are in viata de dus o cruce fie ea mai usoara fie mai grea.si faza cu mess monica dupa cite am vazut a citit destul si chiar cred ca e fffoarte realista si stie exact ce sanse are si ce se poate intimpla fara mess meu.MONICA CHIR ITI DORESC DIN TOT SUFLETUL SA REUSESTI SA INVINGI BOALA SI IN FIECARE SEARA CIND ME ROG SUNT CU GINDUL LA TINE SI LA COPILASII TAI .MULT SANATATE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

lorygabi,sincer imi pare rau de tot de ceea ce ti s-a intamplat.
cum sa iti spun?
tatiana cand auzea ca a mai murit cineva cadea pentru cateva zile si asta inseamna mult.
am pierdut doi prieteni si pt mine fiecare pierdere m-a aruncat mult in spate.
simit cum iti fuge pamantul de sub picioare.
mergi prin prapastie.te uiti in fata. mortile celor ca tine te dezechilibreaza.te opresti.te clatini.ti-e greu.ti-e si mai greu sa reincepi urcusul .se vede buza prapastiei de care sa te agati.vestile bune sunt mainile care te trag sus, pe drumul pe care mergeti cu totii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Fetelor sunt impresionata si va multumesc din suflet ca ati raspuns atat de rapid chemarii noatre. Cred ca atata timp cat un caz din asta ne mai poate misca inimile si portmoneele inca mai exista Dumnezeu si el poate face minuni.

Am vorbit azi cu Moni. Este stabila, un pic mai obosita decat zilele trecute pentru ca nu a dormit. La noi e o atmosfera tulbure, cer inorat, ploi in averse, probabil ca asta a destabilizat-o .

Moni urmeaza acum un tratament naturist, despre care nu doreste sa dea mai multe detalii. Acolo insa a cunoscut oameni care au apelat la terapeut fiind pe patul de moarte , unii dintre ei adusi de rude cu forta si traiesc dupa 2 ani de tratament chiar daca li s-a mai dat maxim 1 luna de viata. O tipa mi-a zis Moni ca si-a reluat serviciul. Deci sperante sunt, sanse sunt, Dumnezeu e mare.

tzitzirima rog si pentru tine sa te ajute Dumnezeu sa duci cu bine la capat sarcina si sa-ti cresti copii.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput