Capitol 34 bis "Bubu'09" !!Bun Venit Otilia!!!

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:


La Multi Ani Darius!!! iti doresc multa sanate, fericire si noroc in viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

LA MULTI ANI, DARIUS! Ema, sa-ti traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa iti aduca o nora frumoasa si linistita acasa .

fata, pai astept sa vina ziua cuiva, ca doar nu fac tort asa fara rost.e adevarat ca cica azi sf. adrian (fara vreo cruce), deci e ziua de nume a sotului, dar l-am sarbatorit la un gratar cu tortilla. pe 30 e sf. alexandru, dar nici atunci nu fac ca mergem la macshit si ajunge. poate de ziua mea ...

ma duc sa-mi fac o baie si sa-mi fac manichiura ca am terminat cu gratarul si apoi abia acum mi-am revenit complet, ca sa-mi fac manichiura, dupa ce m-am fript cu aburi la o mana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Sarumana feteleeeee!!!!
L-am sarbatorit pe Darius, am mers la prietena mea unde am facut peste, am beut bere, am mancat tort....asa ca m-am scos, nu am avut musafiri, ei i s-a parut mai o sa mergem noi acolo, 3 pers decat sa vina ea la noi, 7 persoane...copii, parinti, bunici. Tortul a iesit bun, o mica modificare la crema am sa fac data viiotare, s-o fac mai cremoasa....in rest a iesit bunut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ema, si cum s-a simtit Darius? A fost fericit? Astept pozici sa-i vad ochisorii frumosi si veseli

Eu azi am fost in vizita la socrii si m-am intors de-acolo doar cu Eva, Vladut nu a mai vrut sa vina...e prima oara cand ramane peste noapte, asa cateva ore ziua a mai ramas de vreo 2 ori, si eu stau cu griji ca nu e obisnuit sa doarma fara mine, nici macar cu taica-su


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ieri am fost o fuga la munte, la Cabana Vf Ciucas, f frumos acolo, mi-a placut mult si mi-am pus in plan sa ma mai duc sa fac ceva trasee in zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

in primul rand LA MULTI ANI ANDU si DARIUS sa cresteti mariiiii sanatosii si fericiti scuze de intarziere


am avut un wk plin am tot cautat diverse accesori din argint pentru biju si asta m-ia ocupat cam 50% din timp restu curat mancare, buruian in gradina si nu in ultimu rand margelit.

azi ma vait rau sa schimbat vremea adica ploua si este inorat la targoviste iar pe mine ma doare coloana si mijlocul de imi vine sa zbierrr ca un animal, am luat niste ibalgin dar fara efect, acu ma duc sa imi fac o bine meritata baie cu apa oparita si spuma, si apoi somn de voie langa ary,

va pup si poate la noapte o sa fiu mai ok sa recuperez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna,

Pana la urma Vladut nu a dormit la socrii aseara, l-au adus acasa azi-noapte dupa 23, ca i se facuse dor de mine :D Ma minunam eu sa ramana...

Azi ma gandeam la Sorina, ce o mai face, cum sunt?!

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

eheee, anna, ai patit ca noi cu mihaita. socrii il luau pe alex la ei, la bloc si mihaita o tinea pe-a lui ca merge si el. pana la urma socrii s-au indurat de el si l-au luat. era o liniste in casa de nu ne venea sa credem, nu ne gaseam locul. pe la ora 21 a sunat soacra mea sa mergem sa-l luam pe mihaita (stau la 3 statii de noi) ca sta langa usa incaltat ca el pleaca acasa. si acolo l-a asteptat pe taica-su, nu s-a miscat . mai e pana o sa zboara puii din cuib, sa dea DD sa fie cat mai tarziu ca mie imi e tare greu fara unul din ei cand pleaca la socri.

eu si sotul suntem tare dezamagiti pentru ca vineri trebuie sa mergem la o cununie civila (si in octombrie la cununia religioasa la aceeasi pereche) si nu ne mai incape nimic: el a slabit f. mult din cauza regimului alimentar, eu m-am ingrasat ca o groh, groh. ale mele pocnesc pe mine, ale lui cad la picioare (v-ati dat seama ca de pantaloni e vorba ). concluzia: tre' sa cheltuim o mica avere ca sa aratam ca niste oameni si noi.

in fine, a venit si ploaia. cam nasol ca unii trebuie sa mearga la serviciu , dar e bine.

dana, stiu ca esti ocupata, dar te rog sa ii dai un pusi doamnei de langa tine si sa-i spui ca ii multumesc (si tie de altfel) si raman datoare ca intotdeauna. nu cred ca ma scot din datoria vesnica nici spalata de dunare .

ma retrag in cotetul meu sa ma gandesc pentru ce as putea fi fericita, apropo de un topic deschis mai sus. cam mult de gandit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Hello

Am fost azi cu Bia la oftalmolog si nu am scapat de ochelari, mai trebuie sa-i poarte si sa Facem exercitii dar fara tratament si trebuie schimbate lentilele, alti bani... Sunt tare scumpi ochelarii pt copii, cel putin mie asa mi se par, pe prima pereche am dat 260 lei si nu am luat ceva scump sau fitze... Gata, ma pun iar sa fac sarmalute, m-au terminat ai mei cu sarmalele, doar ce la facusem saptamana trecuta si mie nu-mi plac deloc , dar poate asa mai slabesc si eu ca iar am pus patru kg pe mine si sunt muu,muuu ca sa fac ferma cu Mada .

Mada, te astept, ti-a lasat Elena ceva la mine.

Mergi la inceput