Capitol 34 bis "Bubu'09" !!Bun Venit Otilia!!!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

anna da sunt intr-un concediu foarte prelungit adica nu mai am servici o sa incep niste cursuri pentru baby siter.


scuze dar azi sunt cam disparuta ca fac curat in laptop ca vreau sa il formatez ca merge ca naiba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
SoriLea condoleante!
Imi pare rau pentru ca multe dintre voi sunt triste!
Picky eu am trait cu impresia pana azi ca Simina m-a sunat. Si nu am fost deloc plictisita sau fara chef cand ai spus sa ne vedem- doar surprinsa sa aud pe cineva cu care nu ma auzisem niciodata. Si sa stii ca am asteptat toata ziua un semn de la tine. De intalnirea din Satul de vacanta am aflat seara si am sunat-o eu pe Lali cand am putut si i-am explicat caci chiar daca aveam telefonul in mana ziua aceia nu puteam ajunge, deoarece am avut o indigestie care m-a tinut toata ziua in pat. Daca tu vrei sa nu mai comunici cu mine din lucrul asta e alegerea ta!
Mai vroiam sa zic doua vorbe, dar mi s-a taiat.... Alta data poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Eu nu citesc zilnic, poate doar saptamanal! Dar nu cred ca e cazul sa fiu atat discutata: nu sunt o persoana publica, sunt doar o mama care scriu despre mine bune si rele. Nu mi se pare tocmai ok. Daca ai fost atata de deranjata puteai sa mi-o zici personal, cum de altfel m-ai si sunat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Getuto, imi pare tare rau :(

Alina, sper sa ramai in continuare alaturi de noi. zi-ne ce-ti face gasca vesela?

Eu inca ma chinui sa culc copiii, pana acum nu mi-a reusit cu niciunul, pfff... Eva a dormit mult la primul somn si acum nu mai are stare, iar Vladut nu se culca cand o aude pe ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

anna, eu m-am obisnuit sa doarma mihaita cand are chef. de vreo doua saptamani nu mai doarme la pranz, dar ieri a picat la datorie. pe la 18 si-a luat putin suc si se uita la tv la tociu si palade, deci nu era ceva de somn. dupa 2 minute dormea dus si a dormit pana la ora 20. ghici la ce ora m-am culcat eu aseara avand in vedere ca domnisorul nu a vrut sa doarma cu taica-su care statea acasa azi...
daaa, mihaita va fi coleg de gradinita cu fetita danei. speram noi si colegi de grupa, dar mai vedem. la noi totul s-a facut prin intermediari (diferiti desigur) asa ca sunt/ suntem (scuze, dana, ca vorbesc si in numele tau) cam afone. eu de ex. nici nu stiam ieri ce nr. e gradinita. azi is mai desteapta nitel .
si penultima noutate (ultima a fost cu gradinita) : am reusit sa renovam casa, deci ne-am labartat in 4 camere si alearga baietii ca pe terenul de fotbal. tot timpul trebuie sa am grija sa inchid 1-2 televizoare, sa strang haine si jucarii care inainte erau aruncate doar in 2 camere .

alynta, eu sunt mai putin in masura sa spun ceva, din cauza chiulului prelungit, dar ar fi pacat sa nu mai stim cate ceva de prichindeii tai. eu sunt tare fascinata de felul in care te descurci cu 3, mie mi-ar fi f.f. greu.

sa stiti ca eu sunt o persoana mai retrasa de felul meu. nu socializez foarte mult cu oamenii din jurul meu. nu am prietene foarte bune, nu vorbesc cu vecinele/vecinii mai mult decat este necesar, cu toate colegele pastrez o excelenta relatie profesionala. urasc sa barfesc pe cineva, mai bine ii spun in fata daca am ceva ce nu-mi convine, iar asta nu mi-a adus nimic bun, asa ca m-am obisnuit sa evit situatiile. am cunoscut cateva fete de pe DC, mi-a placut mult felul lor de a fi, pastrez legatura cu unele dintre ele (care stau mai aproape de mine), dar n-as vrea sa considere cineva ca m-am suparat de ceva sau pe cineva pentru ca nu mai dau semne cateva zile. simt nevoia sa fiu singura, eu cu gandurile mele.

nu vreau sa sune ca o justificare, nici nu e. pur si simplu incerc sa explic care este firea mea.

in rest va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Va las Eu am nevoie de o perfuzie

La multi ani, Teo frumoasa! Sa cresti mare si sanatoasa, fericita mereu! Lali. te asteptam cu tortul :D

Madi, stiu cum e cu dormitul, daca l-as lasa pe Vladut asa ar face si el, dar stiu ca-l oboseste tare sa nu doarma ziua, in plus tatal lui vine destul de tarziu acasa si daca nu ar dormi ziua ar insemna sa nu se mai vada decat in wkd...Aaa, si cel mai rau e ca dimineta se scoala devreme si nu-si face somnul cum trebuie.. Am reusit pana la urma sa-i adorm pe amandoi si eu cu ei :)
Ce bine de voi ca ati terminat cu nebunia renovarii, citisem aseara de pe tel printre picaturi si am crezut ca v-ati facut teren de fotbal :)))) cand recitesc acum vad si eu de fapt ce scrisesei :D
Off, stiu cum e cu locurile la gradi, e departe de casa cea la care o sa mearga Mihaita?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna!
La multi ani Teo!
Avem batalion disciplinar cu Matei cu oala. Pe 10sept incepe gradi si el inca nu e desprins de pampers. Sper sa reusim, ca daca nu nici nu vreau sa ma gandesc! Ma pregatesc de serviciu, reiau pe 3 sept cu emotii. Copii au locuri la gradi, respectiv Maria a cresa.
Am revenit acasa cu o groaza de lucruri de pus in ordine. S-a suprapus si o tura de tocana de legume, copt ardei si tocat o parte pt iarna. Ieri am terminat conservele. Incerc sa mi le asez in ordine pana in septembrie.
Am trecut si eu prin stari mai aiurea.Parca nu le mai scot la capat, dar treaba cu oala ma termina! Face la ea, pe langa ea de multe ori. Nu mai poarta deloc scutec si eu sterg si strang deseori! Toata vara l-am tinut mai mult fara el.
Mai am rechizite de cumparat, la David dau bani si se cumpara pt toti copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Neata....
Eva mi-a facut astanoapte febra din senin...a mancat niste lapte din comert...in termen,ok...si s-a deranjat la burta...pana la 7 a avut 39....ea nu ia medicamente asa ca am convins-o pana la urma sa ia ceva si acum doarme.....sper sa nu-mi faca probleme ca la noapte plecam....

Conserve...bunatati......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Neatza

La multi ani Teo!

Many_bany, Ana, multumesc pt recomandare, inca nu stiu ce voi face, daca merg sa-l decalotez sau nu.

Ana ... ce harnicuta Esti tu cu tort si mancare . Da, Bia si Mihaita al lui Mada vor fi la aceea#537;i gradinita, speram sa fie si la aceeasi grupa
Geta ... Succes la cursuri, abandonezi sanatatea?
Alina ... Ma bucur ca Esti In continuare alaturi de noi. Lui Matei ai încercat sa-i cumperi chilotei cu un personaj preferat si sa-i spui ca se supara x daca faci pipi pe el? La Bia asa am reusit
Mady ... i-am dat lui Cosmin sa ascaneze fisa, ti-o trimit cum o am
Mada... Poate i-ai dat lapte mai gras? Mi-a facut si Bia asa cand i-am dat lapte 3,5%. Multa sanatate si concediu placut.

Tot citesc ce de bunatati faceti voi pt iarna si va admir, eu spre rusinea mea doar am pus la congelator amestec pt ciorba, cred ca daca aveam unde sa le tin as fi facut si eu totusi cate ceva.








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Bau
is cam fara chef de concentrat.
De dimineata am facut smotru pe mine...epilat si pedichiura, urmeaza pensat...manichiura o las pe maine ca tot am o petrecere, iar
Ano...gemul a iesit bunut, cam acrut ca si merele de sezon is acrisoare si prunele erau acrisoare...dar e bun. Acum astept alea brumarii, tarzii....dulciiiii, sa fac iar...pana atunciiii, pauza
Lali...sa-ti traiasca galusca cu ochi albastri
Geto...imi pare rau, dar las ca ai sa gasesti tu ceva mai bun
Mady...ce-si face omul cu mana lui se numaste lucru manual....da, e destul de obositor sa ai multe camere si sa strangi dar e si "aerisit"
Alina...succes!!!
Darius a inceput sa primeasca cadouri....alaltaieri i-am cumparat niste adidasi, un prieten de-al meu i-a cumparat un hanorac super...din polar si imblanit, ieri a venit coletul de la tatal lui si a fost tare incantat de bicicleta cu Spiderman...acu tre sa il invat sa mearga, e cam lenes si nu da la pedale.



Mergi la inceput