Capitol 34 bis "Bubu'09" !!Bun Venit Otilia!!!

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madyrizi spune:

anna, n-am avut suparari legate de forum sau de acest topic. nu, a fost ceva mai profund si sper sa nu mai fie. in fine, in ultimele luni am simtit nevoia sa fiu mai singura. am indepartat pe toata lumea: prieteni, rude, colegi. un pui de depresie care inca nu a trecut, ba chiar s-a accentuat, dar vad ca nu trece cu izolarea asa ca incerc in sens opus. nu cred ca trece nici asa, dar incerc...

eu am facut azi ciorba de perisoare si prajitura cu branza (un fel de placinta dar dulce), asa ca va dau si voua cate o portie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:


dupa ce am scris ditamai autostrada sa sters nu stiu cum dar sa sters asa ca nu mai reiau ca nu mai am starea necesara dar revin maine dimineata promit

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Mady, stiu si inteleg f bine ce spui, iti doresc sa ti se intample numai lucruri care sa-ti alunge orice ganduri pesimiste sau negative

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

buna dragelor va invit la o mare neagra si tare

si acum o sa ma reapuc de autostrada

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

ieri ziceam si eu ca este duminica dar ca de obicei sa intamplat ceva i-au busit niste racorzi la baie lu soramea asaa ca tamnesam a trebuit sa merg la ea acolo cez a descoperit ca o treaba de 10 minute sa transformat intr-una de 3 ore,eu aveam treaba acasa si stateam ca pe jar in fine ajung acasa incepe socramiu sa il ia la cu portile sa le faca ca am uitat sa va povestesc ca vrea sa isi faca intrare separata prin oborul la animale fie cum ii duce capu nu ma afecteaza sunt foarte nesi a facut mancare ciorba de perisoare, mancare de mazare cu carne de curcan si gogosi umplute cu branza sarata, zahar vanilat,stafide si ou si altele cu gem, si al meu barbat a mancat cu pofta si i sa facut rau asa ca m-ia stricat tot cheful de duminica in familie si m-am apucat sa scriu si am scris si pana sa termin a disparut pagina

emaeu chiar ma simpt foarte prost fata de voi deoarece in perioada aceea groaznica eram de nerecunoscut eu insami imi venea sa ma dau capu de pereti sa imi vina mintea la cap dar ... chiar daca a trecut perioada si multumesc lu Dumnezeu acum sunt bine, echiilibrata psihic si trebuie sa va multumesc tuturor ca ma-ti suportat si cele cu care am vorbit in privat ca m-au scuturat bine de tot, gata acu trecem la lucruri mai bune... ary la mare a fost delfinuta sefa in apa a inotat cu colacul, i-am cumparat o rata statea in rata si zicea sa o trag mai tare , o arumcam in apa cu colacul pe ea si lua niste apa si apoi o scuipa parca era fantana arteziana intr-un cuvant estye lesinata dupa apa nu conteaza de care apa : cada, piscina, garla, sau mare ets etot una pentru ea adica apa si atat... si dariusica se va invata;ce te-ai hotarat cu ziua lu darius unde o sa o faci? gemul cum a iesit??

anna zici de ary ca arata bine este o sfrijita lali a ramas uimita ca se astepta la ceva mai mare dar fimea este destul de micuta la fata pare mai o si ea ca in rest o bate vantu pe drum... eu de conserve ce sa zic ca am facut deja o multime de sortimente: compot de nectarine,piersici si caise, compot de cirese, dulceata de capsuni si cirese, am pus vinete la borca, sos de rosii cu verdeata, ardei iutii la otet, castravetii si sfecla rosie la otet, rosii chery cu busuioc usturoi la borcan,porumb dulce la borcan si cred ca atat deocamdata mai urmeaza bulion, zacusca de vinete as face si de ciuperci daca gasesc ceva ok, compot de pepene galben si dulceata de pepene rosu; ieri am desfacut un borcan de gem de acu 2 ani si a stat perfect si chiar foarte bun este uitasem gustu lui,
eu sterilizes conservele astfel : bag borcanele la cuptor cam 10 minute apoi pun continutul fierbinte in ele le capacesc si le las sub paturi sa se raceasca singure in voie.

celelalte pun contin utu in ele si le fierb la bainmarine cate o ora si paoi le las sa se raceasca in apa in care au fiert, le pun etichete si le dau la beci.

mady sper sa treci cat mai repede de perioada asta urata prin care treci, sper sa ai puterea sa rezolvi singura nu ca mine ajutor specializat, ce mai fac baietii? la servici cum mai este? un mare sa treci peste toate

lali si ary isi mai aduce aminte si zice ca paul unde este ca ii este dor de el si "cand mai vine la mine,ma joc cu el, da sa sti" replica ei , gata conservele?

piky tu ce faci dupa parerea mea a fost bine ca ai spus ce aveai pe suflet, parca ai dat refres la topic

simina tie un mare si atseptam poze noi cu otilia si andu

cred ca este gata acu ma duc sa fac curat cu toate ca nu prea am tragere de inima dar de ...

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

Hello

Sunt si eu prin zona doar ca chef de scris.... ioc... Poate imi revin mai pe seara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

Geto...n-ai de ece sa iti fie rusine, Fata, vi s-a aplecat de la gogosi c-ati mancat singuri...m i-ai facut pofta
Ana...am uitat sa-ti zic, da, merem la gradi din sept...am niste emotii de fac pe mine
Mady...izolarea nu bun la depresie, deloc...accentueaza. Incearca sa faci marar o data la 2-3 zile ceva ce-ti face o deosebita placere...c-o iei in sens invers izolarii e ft bine si e cel mai indicat
Dano....revino-ti!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ai mei copii sunt in contratimp cu somnul, adica niciodata on timpul zilei nu dorm amandoi odata. acum doarme Vladut :D

Ema, ce mare e Darius, merge la gradi, sa vezi de acum incolo cate fetite or sa fie topite dupa el.

Geta, nu pare Ari micuta, daca nu ziceai nu ma prindeam.

Dana, voi ce faceti? ce-ti fac nazdravanii, ii ai pe amandoi acasa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

dana un mare sa treaca starea naspa.

ema lu al meu i sa aplecat de la ciorba de perisoare cu ardei iute gogosile au fost pe langa, si nu le-am mancat singuri ci in grup cu vecinii ,stai mama linistita ca o sa fie bine la gradi ai sa vezi .

anaeste micuta ary, noroc cu falcile ca in rest... a si sa nu uit genele care da din ele si sunt pe post de evantai


gata treaba acu ma apuc de margelit vreau sa fac suporturi de pahar din margele de nisip de 2mm tinetimmi pumniiii

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

salutare

am multe pe cap si nu am timp de scris..
am copil cu febra, casa vraiste si nu pot face nimic ca doar in brate vrea anna...incerc sa o culc, o las jos se trezeste si plange.. acum incerc sa o culc din nou ...

numai bine la toate..

Mami de printese!
Buburuza
Fluturasul
Povestea Printesucai

Mergi la inceput