Hai Ned Dana!Bv Gabi Kimmy Aruba Tamys!(53)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela82 spune:

Seara buna!

Noi pe pozitii inca, uff!
Multumesc de sustinere!
Am incercat si eu de toate, insa fara rezultat. Contractii am doar la efort si noaptea cand schimb pozitia de somn. Maine mergem la control si vedem ce ne zice doc. Mi-e frica sa nu ajung la provocare artificiala, am auzit ca doare foarte tare. Nici nu ma gandeam ca depasesc iar 40 de saptamani.
Cu Dumnezeu inainte!

Aruba Doamne Ajuta! Nastere usoara!

Felicitari proaspetelor mamici! Bun venit piersicutelor de Balanta, Tamys, Ioana, Mititica!

Fleur cred ca te-ai speriat cumplit, pupam micutul Eric.

Mami de printesa si www.pregnancy-duedate.com/tickers/9xlrjurzqtkpvwvr.png" target="_blank"> 40s +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Mesaj de la Aruba:
Bebelina mea frumoasa, Ana Grace s-a nascut la 18.35, 2880 gr 50 cm, apgar 10. Multumim de incurajari!

Felicitari Aruba!! Bun venit pe lume Ana Grace!! Sa fiti sanatoase!


Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Multumesc Fetelor pentru raspunsurile cu laptele praf.

Mai am o problema. Bebe nu prea face kk. Mai exact ieri si alarteieri noapte i-am pus juma de supozitor ca sa-l ajut, ca se screme, se chinuie si nu face. Voi ati avut problema asta? Cum ati rezolvat? Ca nu pot sa-i pun zilnic supozitor. :((

Fleur, sa inteleg ca probioticele l-au ajutat pe Eric sa faca kk? Cica dupa o luna e normal sa faca mai rar, chiar si la 3 zile, dar daca nu plange de burtica. :( Ori el deja se chinuie :(

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Offf mai Fleur , Doamne Doamne are grija de puiutii astia mici , bine ca nu a patit nimic Eric si eu am cateva trepte la bloc si nu pot sa cobor deloc cu caruciorul , il astept pe sot sa vina de la munca .

Aruba , felicitari , sa creasca mare Ana sa va bucurati de ea !!!

Ali merci de incurajare , o luna chiar conteaza ( nu este o zi ) Buricul la noi este ok , nu este in afara , e chiar frumos
De ce ii dai calciu lui bb ? de care ?

Si noi am gasit locatia pt botez , avem pe 1 Septembrie . Sa inceapa petrecerea !!!!

Ada , stii cumva de ce a nascut Ioana asa devreme ? Poate s-a spus si nu am fost eu atenta

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Carmen_80

Multumesc Fetelor pentru raspunsurile cu laptele praf.

Mai am o problema. Bebe nu prea face kk. Mai exact ieri si alarteieri noapte i-am pus juma de supozitor ca sa-l ajut, ca se screme, se chinuie si nu face. Voi ati avut problema asta? Cum ati rezolvat? Ca nu pot sa-i pun zilnic supozitor. :((

Fleur, sa inteleg ca probioticele l-au ajutat pe Eric sa faca kk? Cica dupa o luna e normal sa faca mai rar, chiar si la 3 zile, dar daca nu plange de burtica. :( Ori el deja se chinuie :(

Mami de brotac Patrick Andrei
nascut la 38 sapt, pelviana



Carmen si bebele meu a reactionat foarte bine la protectis si iese ok cu scaunul . Poti incerca , sunt un pic cam scumpe dar daca el papa LP , risca sa se constipe mai repede .

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Felicitari Tamys !
Bine aiti venit Maria si Andrei !

Felicitari Ioana !
Bine ai venit bebe Ana Ecaterina !

Felicitari Mititica !
Bine ai venit bebe Denis Gabriel !



Hai Aruba !
Hai Dana !
Hai Gabriela !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura32

Aruba sa ne dai de veste
Roxypuy , ce face fetita ? Cum este mamica ?
Dana , eu sper sa ma tin pe pozitie , nu vrem sa plecam neaparat la un drum foarte lung , singurul lucru de care imi este teama sunt colicii , sa nu ma concerteze pe unde ma cazez , sper sa se mai linisteasca pana atunci cu burtica , toata lumea ma "incurajeaza" ca dureaza pana la 4 luni

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)







Laura ... s-ar putea la bebe sa ii placa asa de mult cu masina incat sa uite de colici . Stiu bebelusi cu parinti disperati care plimbau noaptea copilul ca masina ca sa adoarma si sa nu mai planga .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Porumbita

Voi atri rezolvat cu depusul actelor pt alocatie?

in afara de asta mai e ceva?

acum 3 ani se mai primea ceva pt "trusoul bbuloui", cred ca 100 de lei, mai exista?




inca nu .... mai am timp pana in august .
De trusou nu stiu nimic, l-am incasat la Sofia si acum adio la al doilea copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Aruba,felicitari!!!

Carmen,tu parca-i dai LP?
Constipatia o rezolvi daca pui putin mai multa apa cind faci laptele fata de cit scrie pe cutie.


Gabriela,nu e asa dureroasa inducerea sarcinii,Eu am avut prima oara si a fost ca o nastere normala.Daca ai epidurala nu simti nimic.

www.flickr.com/photos/9613794@N05/" target="_blank"> Lucas Paul(18.01.07)



39+ sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Fleur : vorba Danei, sperieturi dintr-astea vor mai fi ... noi am avut parte de ultima chiar inainte sa nasc cand s-a aruncat desteapta de fiica-mea din pat exact in cap .... si pe cuvant ca stateam si ma uitam cum se desfasoara toata faza cu incetinitorul , timp in care imi treceau o gramada de ganduri prin cap de genul : nu pot sa ajung la ea sa o prind ca e patul prea mare, m-as arunca pe burta poate ajumg dar sunt insarcinata si nu merge, a ateriza in cap, uite cum i-a facut coloana, sper sa nu isi rupa gatul etc .... si astea in cateva secunnde .Nu iti mai spun cum am pazit-o toata noaptea si cautam semne neurologice !

Ali : ce inseamna buric iesit in afara ??? Vezi sa nu vorbeasca medicul de familie prostii si sa iti bage idei aiurea in cap .... nu vrei sa stii cate idei tampite si demodate are a mea .

Mergi la inceput