cu copilul la inmormantare

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Fetita prietenei mele,respectiv-prietena fetitei mele a murit.
Toti suntem indurerati.
La inmormantare fiica mea nu a venit.Era la gradinita(are 6 ani).
Ii este tare dor de ea si plange mereu dupa ea.Erau foarte bune prietene ,se vedeau zilnic.
Peste cateva zile se face un parastas pt pomenirea fetei respective.
Ce sa fac?sa merg si cu fiica mea?Isi doreste foarte mult sa mearga la mormantul ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Daca isi doreste eu zic ca da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Mari, pt parintii fetiei sa-r putea sa fie foarte greu sa o vada pe prietena fetitei lor. Dar daca vin si alti copii sau ati fost invitati cu copilul, puteti sa mergeti. Si copii au nevoie sa isi exprime tristetea si sa isi ia "La revedere" de la prietenii lor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

mari,nu o lua.
pt parinti ar fi tragic.e fff greu.pune-te in locul lor.
din ce cauza a murit?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Noi ne vedem cu parintii fetei zilnic.Suntem ca si o familie.Ei ar fi bucurosi daca ar veni si fiica-mea,pt ca fata lor o iubea mult.

Prietena fetei mele a murit in chinuri groaznice.M-am implicat mult ca sa-i ajut atunci.Nu am sa uit niciodata durerea,sufernta ei in spital.Fata s-a sinucis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Imi pare tare rau!
Eu sunt de parere sa nu o duci acum la parastas.S-ar putea sa o marcheze mult durerea parintilor,a apropiatilor.Eu as duce-o in alta zi la mormant,intr-o zi cand nu e nimeni acolo,ii poate duce o floricica..

Fetita avea tot sase ani?De ce s-ar sinucide un copilas de sase ani?Foarte trist :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Hm,cum le aranjeaza Dumnezeu...Suntem toti raciti,cu febra si nu putem merge niciunul.
Poate intradevar,o sa merg cu fiica-mea la mormant,intr-o zi,noi doua singure si o floricica.
Puff,fata era mai mare ca varsta.Nu pot sa dau mai multe detalii.

Mergi la inceput