E sau nu sarcina?

E sau nu sarcina? | Autor: kikenhana

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor. Am si eu o intrebare...de fapt mai multe, doctorita mea e in concediu si caut niste raspunsuri.

In aprilie am renuntat la AC, am zis ca e timpul sa chemam un bebe. De atunci am avut menstre regulate la 28-30 zile. In iunie am facut si un control gine complet sa ma asigur ca totul e in regula. In iulie, dupa 3 zile de intarziere a CM am facut vreo 3 teste de sarcina, pe care toate le-am vazut slab pozitive, adica eu vedeam a doua liniuta, dar foarte palida, m-am gandit ca poate doar mi-o inchipui. Urmatoarea zi m-am dus sa-mi fac si un beta HCG. In seara aceea m-am trezit insa si cu mentruatie(11 iulie), care a durat mai putin decat in mod normal, 3 zile in loc de 5-6. Nu m-am mai grabit dupa rezultatul beta HCG, pentru ca am zis ca nu mai conteaza. Azi am fost prin zona laboratorului si am intrat totusi sa-l ridic. Rezultatul este 5,74 ng/ml intervalul biologic de referinta dat < 5 ng/ml. Voua cum vi se pare acest rezultat?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

ti-am raspuns si dincolo cu intrebari .acum mi-e clar . cred ca rezultatul este fals pozitiv . cel mai bine este sa mergi la medic . se poate sa fie vreo dereglare hormonala .

sa mai vedem ce spun fetele . eu am avut odata un rezultat 19 ( intreval <10 ) si nu a fost nimic . adica se poate sa fi fost un avort menstrual .

sa fie asa cum iti doresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_dolce spune:

buna.si eu am patit ceva asemanator: sangerare de nidatie(probabilca inca nu a ajuns la doctor), test de sarcina slab poyitiv la 3 zile de intariere..intarziere a menstrei timp de 2 saptamani, menstruatie si imediat test negativ..si am tot crezut ca sunt insarcinata, am luat acid folic si no spa, pt ca aveam dureri de burtik si stiam de la prima sarcina..m-am gandit si eu la avort menstrual sau sarcina peste menstruatie..dar m-a pus in dubiu acel test negativ..n a fost sa fie..o sa merg la medic cand inceteaya menstra si va anunt ce a fost

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

kiken,bun venit pe DC
ma bucur ca incerci sa aveti un bebe,si tin pumnii ca data viitoare sa fie asa cum iti doresti
Tine aproape de DC si sigur te vei molipsi si tu de Mamicitie


PS..dupa 12 venim sa mancam prajituri bune bune (bimbilica ,in caz ca nu stii cine te "va calca" )

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

te asteptam cu raspunsurile oficiale . sper sa fie bb .

Mergi la inceput