Clubul "babelor" FIV-oase 51

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

eu nu am mers cu rolele nici macar la o plimbare anul asta
cu bicicleta m-am plimbat intr-o zi prin Decathlon




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aadina

Felicitari Miky ,pt dosarul aprobat.
Stii care vor fi costurile suplimentare platite clinicii?


Aadina sper sa mai ma coste cu tot cu tratament 1500 euro, ei au afisat toate costurile suplimetare, fara tratamet ar fi 3700 lei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Fetele multumesc pentru ganduri bune!
Qiao, Sami oauuuu sunteti fantastice, nu stiu cum puteti sa faceti atat de multe lucruri, eu de ex acum ma invart ca un coi intr-o caldare ca trebuie sa imi fac bagajul (maine dim plec la Medias), trebe sa ma imbaiez + ojat maini si picioare , sa merg cu soata sa isi cumpere o camasa mai sic, sa merg la pensat si mai trebuie sa fac si de mancare, pai eu cand termint toate astea?, stati ca mai am si de calcat .

Asa si sa va spun ce am facut la dr, fiv-ul il voi face prin septembrie,dr este in concediu 2 saptamani in august), mi-a dat sa iau de acum siofor 1500mg/zi si dufaston din z17 pana in z26, mi-a zis ca mergem pe protocol scurt si ca imi va da si medrol ( nu stiu daca am retinut bine denumirea) iar in ziua 2 va stabili si ce stimulare imi va da, pana atunci m-a pus sa imi caut pregnyl (la intrebarea mea daca pot sa imi iau ovitrelle mi-a zis ca embriologii prefera ca declansarea sa fie facuta cu pregnyl), mi-a mai siz sa imi fac analizele de trombofilie, secretie vaginala si culturi col.
Astazi la eco in z12 am un folicul de 13mm pe os si endometrul de 7mm prin urmare o sa ovulez tarziu, am intrebat de adenomioza si mi-a zis ca la mine nu este cazul ca nu am asa ceva mi-a aratat vascurarizarea uterului si ca este omogen, ca nu se vede altceva si sa nu imi fac griji.

Gata am fugit la treaba va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

vin si eu cu vesti,
cei 3 muschetari sint 5,nu-mi vine sa cred .Astept ziua de miine sa vedem cum decurge fecundarea,va multumesc pt.rugaciuni si pumii strinsi,se pare ca au ajutat.
Ana nu sap nimic ,nici chiar asa,lucrez intr-un laborator sint control calitate,dar asa zic eu cind trebuie sa merg si nu am chef
Miky ma bucur ca ti s-a aprobat dosarul
va pup fetelor pe toate si va multumesc,miine revin cu vesti,sper sa fie la fel de bune

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

daniela yuhuuuuu !!!!
miky tie nu iti dau pregnyl de la clinca ? ca nu se prea gaseste prin farmacii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello

micky,bafta cu FIV-ul.

daniela,uau...5 muschetari!!!super




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Lara
Eu sunt ok ... sunt intr-o mica pauza .. au trecut 5 luni de la fiv si ma pregatesc de fiv 2
Am facut acum 2-3 sapt o noua histeroscopie operatorie la uter (am un sept fundic pe care in "crestez" din 2 in 2 ani )..

Din cate am inteles septul nu ar fi cauza 'insuccesului'... o cauza ar fi endometrul mic ...si nu stiu ce sa iau sa creasca .

Acum mi-am facut analizele de trombofilie si mi-a iesit mutatia mthft c677t - genotip heterozigot..

Ma-au linistit fetele - au spus ca nu-i chiar asa grav- dar trebuie sa mai fac homocisteina, gena pai, si mi-a mai spus mbadaran inca o analiza ...

Le voi face sa stau linistita.

Luna viitoare voi face si hormonalele si sper in sept- oct sa trecem la clocit.

Mi-as dori sa am mai putini embrioni- dar sa fie de calitate...
Acum ce-o fi o fi.

Tu in ce faza esti- cand incepi?

Daniela- sper sa fie beta mare ...
Eu ma bucur f mult cand vad reusite ... ma incurajez si eu .. si imi spun : trebuie sa urmez si eu...

Multe fete cu care mai vorbeam acum cativa ani ... toate au puiutizi ... deci cred ca urmez eu

Samira
Myki - felicitari .. poate se-nntampla natural ... au fost multe cazuri pe forum .. inainte de fiv se-ntampla minunea




Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Daniela, felicitari pt cei 5 muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

elly...asa imi spun si eu...ca trebuie sa vina si randul meu intr-o zi

fete...mie mi-e rusine sa va spun ceva.
sa nu va suparati pe mine....dar putem sa punem intalnirea Joi in loc de Miercuri???
pe 25 pleaca mama in vacanta si trebuie s-o duc eu...si nu mi-am dat seama ca 25 este tocmai Miercuri.
sa nu va suparati pe mine...am uitat complet.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

doamne fetelor ce energie aici . va tin pumnii .

Mergi la inceput