INSEMINARE 91 - Felicitari aruam, MariaBcf, alina

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dancutza dupa cat timp ai avut voie sa incerci iarasi? Eu in randul trecut am avut voie din urmatoarea Luna , dar acum nu cred ca am voie . Planurile noastre sunt ca asa acum : vreu sa imi cumpar o masina pt mine ( sa nu mai avem discutii cine merge cu masina) , sa imi fac analizele si in 8 septembrie sa plecam in concediu in Spania 2 saptamani . .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La avort menstrual, Cezara sfatuieste sa stai pe tusa 3 luni. Eu nu am putut rabda. In ianuarie, pe 17, pierdeam sarcina, pe 29 martie ma inseminam iar. Ideea e ca uterul nu a apucat sa se maresca, asa ca nu vad de ce nu ai incerca din nou, cat mai repede. CA sa vezi, ca la mine, sarcina pierduta "a pregatit terenul"....

13 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

salut fetelor! Dankutza trece timpul si bebelul tau creste, de fiecare data cand citesc ma bucur pentru tine si imi creste speranta ca va veni si la mine din nou un samburas, apropo voi ce stiti, cat e mit si cat realitate in propozitia:"dupa avort ramai mult mai repede insarcinata"? Maria, eu am considerat, tinand cont si de ce-am scris mai sus, ca nu-i cazul sa astept deloc dupa avort, in cazul meu am zis ca oricum daca nu monitorizam eu foarte acurat si nu faceam teste as fi zis ca mi-a intarziat ciclul vreo 3-4 zile asa ca dupa ciclu am trecut la treaba, o fi bine, o fi rau ... habar n-am dar eu asa am facut.

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Mersi frumos, Betty!
S-ar putea sa nu fie mit. Eu, am facut urmatoarea IA, la urmatorul ciclul. Deci, pe 17 ianuarie am avut avortul menstrual, apoi am asteptat sa vina CM. Nu a avenit si nu m-am mirat stiind ce nebun CM am, asa ca am luat Duphaston, 7 zile. A venit CM, probabil in jur de 10 martie (nu-mi aduc aminte ) si la sfarsitul lunii ma inseminam. Din inseminarea asta a rezultat primul copilas pe care il am. Asa ca nu e mit...

13 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inseminare spune:








Loc bun pentru bebei !



Mergi la inceput