INSEMINARE 91 - Felicitari aruam, MariaBcf, alina

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LittleAngel spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa78

LittleAngel, la cabinet la dr.Moisa se poate face si IAD.

[

Nu stiam,multumesc frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Ella cu placere. Moisa are mana buna.

Little angel felicitari pt decizia luata. Esti de admirat. Mai rar se gasesc femei care vor sa faca un copil desi nu au un partener. Sper ca te va ajuta cineva cat de cat: o mama, o bunica, o bona. Nu de alta, dar o sa ai nevoie si tu de putin timp pt tine. Multa bafta!
Sensibila a facut IAD la cabinetul lui Moisa.

Alice ma bucur ca vreti sa incercati. Iti doresc din tot sufletul sa reusesti. E foarte bine ca aveti si un "plan B" - adoptia. Pentru unii oameni, e cam greu sa accepte adoptia. Multa bafta!


Eu am fost azi la dublu test si bebelusul e ok, fara risc de vreun sindrom din ala nenorocit. Si am intrat in trim 2.
Nu stim ce este pt ca nu a cooperat deloc. A stat cu piciorusele stranse. Totusi dr spune ca parca a vazut "o tepusa" pe acolo. Oricum, nu asta e important, ci faptul ca e sanatos.



13 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

FELICITARI Dancutza . Sa fiti Bine si tu si bebele in continuare .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria cum iti este, te simti bine fizic?

Dankutza sa creasca posesorul tepusei!, Doamne ajuta, bine ca-i ok totul.

Eu de cateva zile am inceput sa iau capsule de Evening primrose, cica-s bune pentru glera cervicala si grabesc putin ovulatia (la mine de cand am monitorizat a fost tot dupa 18 zile de la inceputul CM)

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety sunt Bine , de azi am inceput cu Ergomet fiole 3/zi .dr Surcel spune ca in 3 zile se opreste sangerarea . Mai stau pana miercuri in spital . O sa va spun mai multe miercuri.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety incearca si cu teste de ovulatie , eu chiar daca faceam fuliculometrie faceam si teste de ovulatie .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria, testele de ovulatie sunt prietenele mele, de 5 cicluri de cand nu ne-am mai protejat le folosesc lunar, foarte bine se sincronizeaza cu foliculometria si temperatura, de 3-4 cicluri monitorizez si temperatura ca ea spune cu certitudine daca am ovulat sau nu, de cand monitorizez n-am avut nici un ciclu anovulator, mi se pare ciudat la varsta mea dar poate ca tinctura de zmeur a ajutat la asta.

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Maria pe mine ma ajuta mult si site-ul fertilityfriend, foarte frumos imi traseaza ovulatia in fiecare luna si sa stii ca tot el mi-a spus in ziua cand am facut testul ca e posibil sa fiu insarcinata si asa a si fost, nu aveam deloc sperante luna trecuta avand in vedere ca n-am prea monitorizat, la foliculometrie erau toate bulversate, testele spuneau ca voi ovula peste 1-2 zile, ecograful ca deja ovulasem desi cu o zi inainte era doar de 18 mm foliculul si doctorita la care am fost mi-a zis ca sigur voi ovula peste 2-3 zile, nici n-am luat progesteron ( de asta ma invinovatesc si acum) desi am facut analiza in ziua 8 DPO si era chiar bun de tot, mai bun decat cu o luna inainte in timp ce luam si supliment ...ufff ca iar ma invaluie tristetea ... of.

http://www.fertilityfriend.com/home/3c41ee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety eu nu pot cu monitorizarea temperaturii,lucrez si de noapte, programul meu de lucru e 12/24/48.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Dankutza, felicitari pentru vestile bune de la eco!!!Ai fost la Dinu?

-------------------------------------------------
Andra, mami fericita de Amana si de Robin

Mergi la inceput