INSEMINARE 91 - Felicitari aruam, MariaBcf, alina

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Aliceparis85 spune:

Va multumesc mult fetelor chiar aveam nevoie de niste incurajari,familia deja vede tragic toata povestea si ma deprima,sincer nush acum cu ce sa continui.dankutza o sa incerc cred si cu dosar dar tare imi e ca pierd timp cine stie cat pot sta pe lista lor.pe 16 August ne-am hotarat sa mergem in vacanta o saptamana sa ne relaxam umpic ca suntem prea la pamant amandoi,dupa care cel mai bn am zis eu sa vind masina si in mom in care am banii toti m#259; apuc de dosarul pt fiv,nici acum nu-mi vn sa cred ca decat asta mi-a mai ramas de facut sunt daramata rau prea in 2 zile sa spulberat totul,parca prea rpd sa intamplat totul,saptamana trecuta saream in sus de bucurie ca sunt gt de inseminare si saptamana asta plang si urlu ca stiu ca mai avem o singura sansa si exact cea de care ne feream dpdv financiar,asta e.va multumesc fetelor pt vb frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_r spune:

Buna fetelor!

M-am intors si eu din vacanta, am fost cateva zile prin tara, pe unde am vrut, ne-am oprit unde am vrut cand am vrut! Am prins vreo 3 zile din perioada fertila, ne mai raman vreo 3 ( eu ovulez inytre z 11-16) asa ca cat incape :)
Daca nu, luna viitoare FIV...

Betty, imi pare rau pentru tine, m-am apucat de citit din urma si tot speram sa fie Beta dublu... Te pup si sper ca luna viitoare sau cat mai curand sa fie bine p[entru tine!

Alice, imi pare tare rau ca este asa grava situatia. Noi am avut oligoastenozoospermie destul de urata si ne-a dat si noua Profertil, de care zicea si Dankutza, cred. A luat 3 luni, dupa care a fost normospermie, dar putin, vreo 2 luni , ca dupa aia iar a luat-o la vale. Am mai comandat o tura din Austria, ca atunci nu se gasea in Ro, si intre timp , dr meu mi-a zis sa mergem si la endocrinolog. Si acolo ne-a zis ca degeaba ia orice, pana nu se afla cauza pentruu care are nr asa scazut. Si dupa toate analizele hormonale, suspect de adenom hipofizar si o groaza de analize, de vina era prolactina marita. Asta era in februarie, in mai era normospermie la limita iinferioara si acum o luna 80 mil. Eu zic ca un control la endocrinolog nu strica, nu costa mult si mai bine sa stii. mie mi-a placut abordarea, nu i-a dat medicamente si tratamente pentru marirea numarului pana nu a vazut de ce i-au scazut. de aia ma gandesc si eu ca fetele, trebuie sa gasiti cauza, unele lucruri se pot indrepta, nu trebuie sa aiba normospermie, macar cateva milioane, de unde sa aiba biologul sa ia pt IA sau FIV, sa nu ridice costul pana in cer.
Pentru FIV, iti dau adresa centrului unde merg eu (Tg. Mures), poate te ajuta cu ceva.
http://www.fivmures.ro/
de ex, punctia e 2200.
Sunt extrem de profesionisti, dupa parerea mea.
Si sunt foarte atenti si daca nu esti din localitate, fac ei cumva sa nu te cheme de 3 ori pe saptamana, si sa cheltui mult pe drum etc.






waiting

ovulation ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_ella2003 spune:

Alice, depune dosarul, nu este greu de facut, plecati in concediu si vedeti voi cum faceti apoi, dar depune-l fonduri nu prea mai sunt.

http://www.facebook.com/reqs.php?type=1#!/profile.php?id=100003315293430
http://www.eshop-rapid.ro/produse-herbalife

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Alice imi pare rau, dar sa stii ca daca indeplinesti conditille de la Fiv-ul finantat de stat depune dosarul , nu este asa complicat eu am facut FIV finantat in martie anul acesta la Giulesti ,nu platesti nimic la spital in afara de tratament care oricum il platesti la orice alta clinica. Pe mine trat cu drumurule cu statul la hotel cu tot tot m-a costat in jur de 6000 lei .Dar ai grija ca sunt alte clinici particulare care sunt in program dar iti cer coplata desi atunci cand iti depui dosarul nu-ti spun nimic. Daca vrei mai multe detalii iti dau cu placere putem vb pe PM.

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
8+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aliceparis85 spune:

Multumesc fetelor Aruam te rog chiar as vrea sa stiu mai multe despre asta,spre exemplu m-am uitat sa vad unde as putea face fiv la un pret mai acceptabil si sa fie doctorul bun Adik barem sa vad fete care au avut reusite cu el si am gasit cv la dr Dragos Albu la medlife,procedura am vazut ca e 2000. Euro,oricum mult mai bn decat 3600 euro la columna,cu icsi e pretul care l-am spus.tratamentul de dinainte oricum stiu sigur ca ajunge la un 500 euro asa daca nu mai bn plus analize ce mai avem de facut cred ca undeva la 3000-3500 euro cu totul,pt mn tot e extraordinar de mult de aia zic ca incerc cu dosar in prim plan si daca nu reusim recurg si la plata,astept un pm aruam,ms mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Alice activeaza-ti optiunea de PM

PCOS trat Siofor 1000 mg ,500mg/3zi , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
8+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aliceparis85 spune:

Ce gogomanca sunt,scz aruam.gt am activat pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Vesti proaste fetelor. La amiaza am ajuns la. Urgente cu dureri abdominale groaznice si o sangerare maronie , verdict: SARCINA OPRITA DIN EVOLUTIE la 6, saptamani si o zi. Acum astept ora 8 dimineata pt chiuretaj . Imi doresc sa mor , simt ca nu mai pot , nici nu pot sa ma uit in ochii sotului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

imi pare asa de rau,marianu am cuvinte.sa te ajute Dumnezeu sa iti revii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maria o Doamne nu imi vine sa cred ...sunt fara cuvinte , imi pare nespus de rau....




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat

Mergi la inceput